Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Południe zyskuje nowe połączenia

 7 dodane: 09:36, 03/09/13

tagi:

Nieopodal Potoku Oruńskiego tworzą się kolejne ścieżki rowerowe. Oprócz tego gmina remontuje fragmenty okolicznych ulic i chodników, buduje się nowe oświetlenie.

Południe zyskuje nowe połączenia
Południe zyskuje nowe połączenia
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 7

Nie tak dawno pisaliśmy o trwającym właśnie fragmencie ponad 400-metrowego odcinka na ulicy Świętokrzyskiej. Jednak to nie jedyne prace w tej okolicy.

Spora inwestycja ma właśnie miejsce w rejonie ulic Świętokrzyskiej i Kampinoskiej, z przebiegającym pośrodku pasem drogowym ulicy Augustowskiej. Od południa obszar ten graniczy z ul. Kampionoską, natomiast od północy z nieurządzonymi terenami przyległymi do ulicy Świętokrzyskiej, pętlą tramwajową i terenami dawnych ferm zwierzęcych.

W pobliżu planowanych ciągów znajduje się również zbiornik retencyjny na Potoku Oruńskim, a dalej osiedla Oruni Górnej (w rejonie ulic Bruskiego, Dywizji Wołyńskiej i Sosnkowskiego). Jeszcze do niedawna teren ten w żaden sposób nie był uporządkowany. - Chaszcze, śmieci, brak normalnej drogi – skarżyli się mieszkańcy.

Od czerwca to się jednak zmienia. Wszystko za sprawą budowy ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż ulic: Augustowskiej, Gen. Sosnkowskiego i Bruskiego. Miejsce to nabiera zupełnie innego wyglądu. Powstają nowe drogi, chodniki, nawierzchnię tutejszych ulic są remontowane, „wyrastają” nowe ławki, kosze na śmieci i lampy.

W rejonie Augustowskiej i Kampinoskiej powstają nawet terenowe schody – to znakomity skrót dla spacerujących tędy mieszkańców.

Inwestycję realizuję wyłoniona po przetargu firma WPRD Gravel. Wykonawca rozpoczął prace już w czerwcu, koniec robót zaplanowano na 29 października. Koszt prac oszacowano na ponad 2,5 miliona złotych. Z tego ponad 50 tysięcy złotych „dołoży” okoliczna Spółdzielnia Mieszkaniowa „Południe”.

Inwestycja ta znacznie ułatwi życie rowerzystom, którzy wielokrotnie (ostatnio chociażby w pracach nad programem STER) skarżyli się na brak odpowiedniego połączenia w południowych dzielnicach Gdańska. Szczególnie mieszkańcy rejonów ulicy Kampinoskiej i Mojego Marzenia powinni być zadowoleni – zyskają bardziej cywilizowane połączenie z ulicą Havla.

Ale nie tylko rowerzyści powinni być zadowoleni. Modernizowana okolica idealnie nadaje się do spacerów – teraz będą one możliwe także przy gorszej pogodzie, a nawet wieczorem.

Warto też dodać, że we wrześniu ma zakończyć się w okolicy jeszcze jedna inwestycja. Na ulicy Niepołomickiej buduje się oświetlenie. - W trakcie prac ustawionych zostanie 12 słupów oświetleniowych. Koszt robót to około 76 tysięcy złotych – mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Południe zyskuje nowe połączenia

Południe...

Południe zyskuje nowe połączenia

Południe...

Południe zyskuje nowe połączenia

Południe...

Południe zyskuje nowe połączenia

Południe...

Południe zyskuje nowe połączenia

Południe...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.208.*

18:08, 05/09/13

A może doczekamy się przejścia na Górną Orunię od strony ul.Rubinowej ? Tam też są chaszcze i nadmienię,że tą drogą chodzą dzieci do szkoły!!!Zbliża się jesień niebawem będzie zima i znowu biedne dzieci bedą ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.70.*

08:42, 04/09/13

Doczekamy się kiedyś normalnego przejścia na Górna Orunię przez Park ?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

13:24, 03/09/13

Najgorsze są koleiny na odcinku drogi od działek za parkiem do zbiornika przy Augustowskiej. Można sobie nogę zwichnąć przy bieganiu.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA