Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dworek otwarty dla oruniaków

 1 dodane: 19:09, 10/09/13

tagi:

Dworek Artura szeroko otwiera swoje podwoje i 14 września zaprasza mieszkańców Oruni na wyjątkową, trwającą niemalże cały dzień imprezę. Będzie to doskonała okazja na przekonanie się na własnej skórze, czy GAK należycie realizuje potrzeby kulturalne oruniaków.

Dworek otwarty dla oruniaków
Dworek otwarty dla oruniaków
Fot. redakcja

Fotografia 1 z 1

W najbliższą sobotę na Dworcowej szykuje się Dom Otwarty Dworku Artura.

- Każdy, kto nas odwiedzi – i dziecko i dorosły - będzie mógł wziąć udział w bezpłatnych warsztatach artystycznych: ceramicznych, florystycznych, zdobienia ścian, tkackich i filcowania – mówią przedstawiciele Dworku Artura, instytucji w ramach Gdańskiego Archipelagu Kultury. Jego siedziba mieści się przy Dworcowej 9.

- Dla spragnionych ruchu na powietrzu proponujemy Tai Chi  w parku Schopenhauera, tuż przy Dworku Artura, a dla młodych wielbicieli tańca pokaz i warsztat break dance. Podczas całego Dnia Otwartego dla mniejszych dzieci (już od 3 roku życia) prowadzone będą warsztaty twórcze i plastyczne. Ciekawą i wesołą zabawą dla całych rodzin będzie gra terenowa ...z nagrodami – dodają.

Oprócz warsztatów Dworek Artura przygotował zajęcia break dance, gimnastyki artystycznej, karate oraz tańca ludowego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Gdańsk.
- Wspólnie z nami będziecie mogli wykonać  szablonami nadruki o tematyce kulturalnej inspirowane naszym plakatem, na przyniesionych przez siebie T-shirtach lub torbach ekologicznych. To fajna i kreatywna zabawa, a na dodatek zyskacie oryginalną niepowtarzalną koszulkę lub torbę – zachwalają reprezentanci Dworku Artura.

Szczególnie ważnym elementem Dnia Otwartego będzie kawiarnia w konwencji „world cafe”. - Tu zapraszamy chętnych na darmową kawę i ciastko, a przede wszystkim na rozmowę o … kulturze i Oruni.  Chcemy zapisać Państwa pomysły i skorzystać z nich w przyszłości, tworząc ofertę kulturalną specjalnie dla Was. Razem stworzymy miejsce przyjazne wszystkim mieszkańcom Oruni – przekonują.

Dzień otwarty zakończy się koncertem zespołu Sutari (bilety w cenie 5 zł do nabycia przed koncertem).
Szczegółowy program dnia otwartego
Warsztaty dla dzieci i dorosłych:
Ceramika – 13.00-15.30
Dekorowanie ścian – 13.00-15.30
Florystyka – 14.00-16.30
Break dance dla dzieci – 14.15-15.00
Filcowanie – 15.00-18.00
Tkactwo – 16.00-18.00
Tai Chi w parku – 14.30-15.00 i 15.30-16.00
Warsztaty twórcze i plastyczne dla dzieci od 3 roku życia – 13.00-18.00
Pokazy artystyczne i sportowe:
Gimnastyka artystyczna – 13.30
Break dance – 14.00
Karate – 15.00
Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk – 15.30
Gra terenowa z nagrodami – 13.00-15.30
Kącik gier planszowych – 13.00-18.00
World cafe - Kawa / herbata + ciastko dla każdego  – 13.00-16.00
Spacer fotograficzny po Oruni –  od 15.30
Kulturalne szablony na koszulki lub eko torby – zainteresowanych prosimy o przyniesienie koszulek lub toreb bawełnianych (bez nadruków)
Zdjęcie z chłopakiem z plakatu
Koncert SUTARI – godz. 19.00

Galeria artykułu

Dworek otwarty dla oruniaków

Dworek otwarty...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA