Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Czy Orunia ma coś ładnego do pokazania?

 1 dodane: 17:26, 24/09/13

tagi:

W tym roku Orunia zdobyła nagrodę, a jak będzie w przyszłym? Prezydent Gdańska ogłosił właśnie konkurs na najładniejszą elewację w mieście.

Kilka miesięcy temu w konkursie została wyróżniona wspólnota z Dworcowej 8
Kilka miesięcy temu w konkursie została wyróżniona wspólnota z Dworcowej 8
Fot. Jerzy Pinkas/UMG

Fotografia 1 z 1

Kilka miesięcy temu 10 tysięcy złotych od miasta otrzymała wspólnota z Dworcowej 8. Była to nagroda za najpiękniejszą elewację w mieście. Orunia zajęła tutaj drugie miejsce, ładniejszy zdaniem jury był tylko budynek przy ulicy Stare Domki.

Obecnie w Gdańsku rusza kolejny konkurs na najładniejszą elewację. Aby do niego przystąpić należy spełnić kilka warunków. Zgłaszane do konkursu budynki muszą mieć odpowiedni wiek – nie mogą startować takie, które zostały wybudowane po 1990 roku.

Dalej, adresy nie mogą być spółdzielcze. I jeszcze jeden, bardzo ważny warunek. - Konkurs kierowany jest do członków Wspólnot Mieszkaniowych, którzy w okresie od 01 stycznia do 31 grudnia 2013 roku, przeprowadzili remont lub modernizację elewacji budynku w zakresie przynajmniej elewacji frontowej – tłumaczą urzędnicy.

Pula Nagród wynosi 50 000 zł. Brutto. Zgłoszenie Konkursowe należy składać w terminie do dnia 03 lutego 2014r, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gdańsku ul. Nowe Ogrody 8/12, w zamkniętych kopertach z tytułem: Konkurs pt. „NAJŁADNIEJSZA ELEWACJA ROKU 2013”.

Galeria artykułu

Kilka miesięcy temu w konkursie została wyróżniona wspólnota z Dworcowej 8

Kilka miesięcy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

178.213.122.*

13:39, 06/10/13

Wstyd, że przez 60 lat miasto nie znalazło pieniędzy i chęci na renowacje tych domów. Szlak mnie trafia,gdy patrzę na dewastację PIĘKNEGO budynku w którym mieści się VILO i podstawówka .Są pieniądze na ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA