Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kanał wraca do życia

 19 dodane: 18:35, 07/10/13

tagi:

Na odcinku od Starogardzkiej do granic Gdańska modernizacja Kanału Raduni właściwie została zakończona. Efekt? Kanał wraca do życia. Przejeżdżają tędy rowerzyści, odpoczywają spacerowicze, szczęścia próbują wędkarze.

Kanał wraca do życia
Kanał wraca do życia
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 19

Mimo że warta dobrze ponad 100 milionów złotych modernizacja Kanału Raduni i jego okolic wciąż jeszcze wymaga uwagi robotników, jest już odcinek, na którym widać efekty trwających blisko trzy lata prac.

Od Starogardzkiej do granic Gdańska Kanał nabrał już zupełnie innego wyglądu: są nowe umocnienia, nowe okładziny (beton fakturowany, kostka granitowa), pojawiły się barierki i mostki. Sporym „wzięciem” bierze się biegnąca wzdłuż Kanału Raduni droga technologiczna. Bez zsiadania z roweru można nią przejechać całkiem spory kawałek drogi – kłopot pojawia się na granicy Gdańska i Pruszcza. Tam droga nagle się kończy i ponad kilometrowy odcinek do Pruszcza trzeba już pokonywać (jak popada) w błocie i wielkich koleinach.

Na omawianym tu odcinku spotkać można sporo rowerzystów, spacerowiczów, a nawet wędkarzy. - Biorą? - pytam jednego z mężczyzn. - Biorą, a co nie mają brać – słyszę odpowiedź, a później ostrzeżenie. - Ale zdjęcia to niech Pan nie robi, wystarczy, że kiedyś na milicji mi robili.

Nieznający dzielnicy rowerzyści, którzy jadą od strony Gdańska, po swojej prawej stronie mogą podziwiać wielkie domy, zadbane ogrody – od Lipiec do Św. Wojciecha takich miejsc nie brakuje. I choć zdarzają się też nieużytki, czy nieestetyczne pozostałości magazynów, to generalnie „prawa strona” trzyma poziom. Z wyremontowanym Kanałem elegancko komponuje się także wybudowana niedawno Obwodnica Południowa.

„Lewa strona” już się tak dobrze nie prezentuje. Sklepy rodem z „głębokiej komuny”, dziurawe dachy, zniszczone elewacje, są nawet dwa spalone budynki – kontrast jest widoczny. Na szczęście i po tej stronie można spotkać kamienice, na których można zawiesić oko.

Niedługo droga technologiczna poprowadzi nas (rowerzystów i spacerowiczów) od centrum Gdańska, aż do Pruszcza. Orunia zapełni się osobami, które tę część miasta będą być może widziały pierwszy raz w życiu.
Kanał wraca do życia

Kanał wraca do...

Kanał wraca do życia

Kanał wraca do...

Kanał wraca do życia

Kanał wraca do...

Kanał wraca do życia

Kanał wraca do...

Kanał wraca do życia

Kanał wraca do...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.191.*

17:25, 21/10/13

...te kasztany wołają o pomstę do nieba!!!!!!!!!!!!!!!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.240.87.*

17:51, 09/10/13

Czy ktos pomyslal o uzupelnieniu brakujacych kasztanowcow, czy tez zostawia taka pustynie?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.14.60.*

11:49, 09/10/13

Te kasztanowce i tak szlag trafi. Wielka szkoda :(

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.174.50.*

14:37, 08/10/13

Kanał nie może być szerszy, bo inaczej musieli by wyciąć kasztanowce

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.83.*

13:35, 08/10/13

Ścieżka powinna być nieco szersza ledwo mieszczą się dwa wózki dziecięce.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA