Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 08/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Mecz otwarcia jeszcze w tym roku

 8 dodane: 15:17, 29/11/13

tagi:

Drobne niedoróbki, które na dniach mają zostać poprawione i oczekiwanie na certyfikat FIFA – to najnowsze wieści z wybudowanego niedawno boiska przy ulicy Smoleńskiej. Warty blisko dwa miliony złotych kompleks sportowy zostanie otwarty jeszcze w grudniu.

Mecz otwarcia jeszcze w tym roku
Mecz otwarcia jeszcze w tym roku
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 8

- Certyfikat FIFA jest już wystawiony, na dniach powinniśmy go otrzymać. Oprócz tego czekają nas jeszcze wszystkie formalności związane z odbiorami na nowym boisku – mówi nam Barbara Mizerska, dyrektorka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 na Oruni.

To właśnie szkoła na Smoleńskiej będzie z ramienia miasta zarządzać świeżo wybudowanym kompleksem sportowym. Boisko piłkarskie zgodne ze standardami FIFA, trybuny na 300 osób, niewielkie szatnie, oświetlenie, monitoring, mała architektura i ogrodzenie całego terenu – wszystko to kosztowało blisko 2 miliony złotych z miejskiego budżetu. Inwestycja ruszyła w połowie tego roku, zakończyła się w listopadzie. Boisko pozostaje jednak zamknięte.

- Wykonawca musi usunąć drobne usterki, które nie dotyczą boiska, a drobnych spraw wokół murawy – tłumaczą nam nauczyciele CKZiU nr 2, którzy nie chcą jednoznacznie przesądzać terminu otwarcia nowego boiska.

Znacznie bardziej konkretni są urzędnicy. - Myślę, że w grudniu boisko na Smoleńskiej zostanie już otwarte. To nie jedyne boisko, które miasto otwiera w ostatnich tygodniach – przypomina Dariusz Wołodźko z gdańskiego Biura Prasowego, wskazując na dopiero co ukończone przyszkolne boisko przy ulicy Jagiellońskiej.

Oruńskie boisko będzie otwarte dla wszystkich, ale aby z niego skorzystać trzeba będzie zapłacić. Wyłączeni z opłat są oczywiście uczniowie placówki przy Smoleńskiej.

W listopadowym rozporządzeniu prezydenta Gdańska, które dotyczy opłat przy korzystaniu z miejskich obiektów sportowo-rekreacyjnych, znaleźć można konkretny cennik.

I tak w przypadku boiska o sztucznej nawierzchni, grupa uczniów ze szkół spoza Gdańska płaci 5 złotych za godzinę (bez włączonego oświetlenia) i 50 złotych z włączonym oświetleniem. Kluby sportowe (również juniorzy), a także lokalne rady osiedli płacą odpowiednio: 10 i 55 złotych. Grupy seniorów: 20 i 65 złotych.

- Tragedii nie ma – komentuje Paweł Ryta, szef SALOS-u, który już deklaruje, że jego sportowa organizacja będzie często korzystać z nowego boiska. - Tu będą trenować juniorzy, będzie grała nasza liga. A także odbędzie się mecz otwarcia między Salosem, a reprezentacją szkoły przy Smoleńskiej – dodaje.

Pieniądze za wynajem boiska zasilą kasę szkoły przy ulicy Smoleńskiej. - W końcowym rozrachunku i tak trafią do budżetu gminy – komentuje Wołodźko.

W rozmowie z nami Mizerska nie ukrywa, że zainteresowanie nowym boiskiem jest spore. Nawet wśród działaczy Lechii Gdańsk. - Oficjalnie jeszcze żadnego pisma nie dostaliśmy – uśmiecha się Mizerska. - Pragnę jednak zapewnić, że pierwszeństwo z korzystania z naszego boiska będą miały organizacje i ludzie związani z Orunią – deklaruje dyrektorka CKZiU nr 2.

Mizerska chciałaby, aby w przyszłych latach gmina poszła za ciosem i kompleks sportowy przy Smoleńskiej był stale ulepszany. Mowa o nowej bieżni, a także zagospodarowaniu dwóch, obecnie w kiepskim stanie boisk do siatkówki i koszykówki.

Regulamin korzystania z nowego kompleksu sportowego na Oruni można znaleźć na tablicy przy boisku. Jak można się tutaj dowiedzieć, boisko będzie dostępne dla chętnych: poniedziałek-czwartek, od godziny 17:30, piątek – od godziny 16:30, sobota i niedziela – już od godziny 8.

Mecz otwarcia jeszcze w tym roku

Mecz otwarcia...

Mecz otwarcia jeszcze w tym roku

Mecz otwarcia...

Mecz otwarcia jeszcze w tym roku

Mecz otwarcia...

Mecz otwarcia jeszcze w tym roku

Mecz otwarcia...

Mecz otwarcia jeszcze w tym roku

Mecz otwarcia...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

46.205.56.*

16:04, 27/12/13

Panie Piotrze !Dalej Pan pisze o otwarciu boiska w ...tym roku?To są bzdury.Dziaj 27 grudnia i co?Chyba Pan sam otworzy to boisko,chociaż grać Pan nie umie...?A może 31 grudnia,przed pólnocą?O standartach FIFA ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.68.*

22:59, 04/12/13

te boisko jest spieprzone!!pole karne prawie przy liniach autowych,śmiechu warte..drugiego takiego boiska nie ma na świecie,,ktoś mocno przypazernił przy budowie

zgloś naruszenie
awatar

gosc

81.15.172.*

11:57, 02/12/13

A co z grupami uczniów z Gdańska (np grupa chłopaków z Oruni) gdzie może zagrać?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.198.*

17:22, 30/11/13

Aż nie mogę uwierzyć że to nasze boisko ;-)))

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

16:36, 29/11/13

Marzenia się spełniają :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA