Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

To nie będzie "socjal", a normalne mieszkania

 8 dodane: 19:31, 18/12/13

tagi:

W rejonie ulic Równej i Ubocze powstaje właśnie budynek, w którym już w 2014 roku ma zamieszkać ponad 80 rodzin. Na tablicy informacyjnej budowy napisano, że inwestorem jest znana z prowadzenia ośrodka dla bezdomnych Fundacja św. Brata Alberta. - To nie jest nasza inwestycja – zarzekają się jej przedstawiciele.

To nie będzie
To nie będzie "socjal", a normalne mieszkania
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 8

- Gabaryty budynku: wysokość około 12,5 metrów (4 kondygnacje nadziemne), powierzchnia zabudowy 1308 m2, długość budynku około108 metrów. Parking na 92 miejsc postojowych dla samochodów osobowych – wylicza Anna Dobrowolska z gdańskiego Biura Prasowego.

Mowa o realizowanej właśnie inwestycji w rejonie ulic Równej i Ubocze. Powstaje tu budynek wielorodzinny, w którym już w przyszłym roku ma zamieszkać ponad 80 rodzin.

Czyja to inwestycja? Na tablicy informacyjnej napisano wyraźnie: inwestorem jest Gdańska Fundacja Kultury Chrześcijańskiej im. św. Brata Alberta. Znana chociażby z tego, że tuż obok, na ulicy Równej prowadzi ośrodek dla osób bezdomnych. - Czy budują nam następny ośrodek? Czy może mieszkania socjalne dla biednych? - zastanawia się pani Anna, mieszkanka Oruni, która poinformowała nas o inwestycji.

Okazuje się jednak, że na tablicy... jest błąd. - To nie nasza inwestycja, musiało dojść do pomyłki – zarzekają się przedstawiciele Fundacji.

O pomoc w wyjaśnieniu „pomyłki” prosimy urzędników. W lutym tego roku zostało wydane pozwolenie na budowę dla tej inwestycji. Komu je wydano?

- Decyzja o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę  budynku wielorodzinnego, wewnętrznego układu drogowego (w tym miejsca  postojowe) oraz niezbędną infrastrukturę towarzyszącą wydana została w lutym tego roku inwestorowi - Gdańskiej Fundacji Kultury Chrześcijańskiej im. św. Brata Alberta – odpowiada Dobrowolska.

Ale zaraz precyzuje. - W październiku decyzja została przeniesiona na Towarzystwo Inwestycyjne  INVESTING S.A.

Na stronie firmy, która jest odpowiedzialna za kilka inwestycji mieszkaniowych w rejonie Gdańska, nie ma ani słowa o oruńskiej budowie. Przedstawiciele Towarzystwa przyznają jednak, że powstający właśnie budynek wielorodzinny należy do nich. - Nie są to mieszkania komunalne, ani socjalne. Nasze lokale będą sprzedawane na wolnym rynku. Już w 2014 roku inwestycja powinna się zakończyć – usłyszeliśmy od reprezentantów firmy.

Okolica, w której powstaje nowy budynek, do najprzyjemniejszych nie należy. Wprawdzie po sąsiedzku leżą dobrze prezentujące się boiska Szkoły Podstawowej nr 16, ale nowi lokatorzy będą też mieć mało przyjemne widoki za oknem. Przede wszystkim rozpadające się kamienice, których w pobliżu nie brakuje, a także wybudowany kilka lat temu, delikatnie rzecz ujmując niezbyt estetyczny „hotelowiec”.

Kiedy pytam przedstawicieli Towarzystwa, czemu akurat to miejsce wybrali na swoją inwestycję, słyszę. - Przykro mi, ale nie będziemy rozmawiać na temat strategii naszej firmy.
Jak czytamy w statucie Fundacji: 

"Gdańska Fundacja Kultury Chrześcijańskiej im. Św. Brata Alberta", zwana w dalszej części statutu Fundacją, została ustawiona pod protektoratem Biskupa Gdańskiego Tadeusza Gocłowskiego przez diecezję gdańską działającą poprzez Kurię Biskupią Gdańską oraz przez osoby fizyczne ze środowisk gospodarczych i samorządowych Gdańska, zwane dalej fundatorami - założycielami Fundacji, w dniu 8 kwietnia 1991 roku.
To nie będzie "socjal", a normalne mieszkania

To nie będzie...

To nie będzie "socjal", a normalne mieszkania

To nie będzie...

To nie będzie "socjal", a normalne mieszkania

To nie będzie...

To nie będzie "socjal", a normalne mieszkania

To nie będzie...

To nie będzie "socjal", a normalne mieszkania

To nie będzie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (10)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.66.*

18:27, 23/12/13

blok przy ulicy UBOCZE dla wiadomosci redakcji to blok KOMUNALNY!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.25.*

23:16, 19/12/13

Delikatnie mówiąc nie rozumiem przesłania. Jak dla mnie zwykły dziennikarski bełkot i zapchajdziura.Panie Piotrze więcej faktów mniej roztrząsania. Pozdrawiam Wykształciuch

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

89.67.25.*

09:35, 19/12/13

Dzień dobry ;) Pisząc "hotelowiec" chodziło mi o jego wygląd - proszę pokazać mi w Gdańsku nowy blok, budowany na taką modłę. Niestety, przyrównania do "hotelowca z lat 70-tych" padały często z ust turystów ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

00:28, 19/12/13

89.67.68 to się uśmiałem do rozpuku, już widzę ten pozew zbiorowy o uszczerbek na dobrach osobistych mieszkańców bloku socjalnego na Oruni. W sądzie to by się chyba śmiechem udławili

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

23:39, 18/12/13

trzeba do zieleni napisać, się dowiedzieć bo faktycznie robi się syf. Nie ma się co oszukiwać dziwię się że ktoś tu chce robić deweloperkę. Ciekawe po ile będa mieszkania :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

23:25, 18/12/13

Przy okazji inwestycji inwestor dewastuje ciężkim sprzętem drogę. Czy Gmina wyznaczyła drogę techniczną, zrobiła inwentaryzację? Czy Inwestor przywróci stan pierwotny. Na drodze powstają coraz większe dziury!!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.68.*

21:54, 18/12/13

Nie przyjemna bo ludzie tak o niej gadają ją sądzę że jest ok i proszę o nie obrażanie bloku,, hotelowca,, jak pan go nazwał tam mieszkają też porządni ludzie a nie sama patologia jak już kiedyś czytałam w ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.68.*

21:45, 18/12/13

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.175.104.*

21:44, 18/12/13

Ja również nie rozumiem tego " poeta miał na myśli". Jak coś sie robi pozytywnego na Oruni i dla Oruni - to źle, jak nic się nie robi - też źle... Okolica nie jest przyjemna, ale ma szansę się zmienic. Od samego ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.78.135.*

21:13, 18/12/13

Oprócz wyjaśnienia zawirowań związanych z inwestorem, to nie bardzo rozumiem przesłanie tego artykułu. Czy to źle, że na Oruni buduje się nowe zespoły mieszkaniowe? Wg mnie to dobrze, bo choć wg autora ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA