Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miało być czysto, jest...

 5 dodane: 17:15, 07/01/14

tagi:

Od lipca zeszłego roku w Gdańsku działa już nowy system wywozu śmieci. Mimo obietnic polityków i urzędników, że będzie lepiej, wciąż jest wiele miejsc, gdzie nowe prawo zupełnie się nie sprawdza. Przekonuje o tym pani Ewa, nasza czytelniczka z Łostowic.

Miało być czysto, jest...
Miało być czysto, jest...
Fot. pani Ewa

Fotografia 1 z 5

„Jestem mieszkanką kameralnego osiedla domów jednorodzinnych położonego w terenie o zróżnicowanej konfiguracji  w Gdańsku Łostowicach.” - napisała do nas pani Ewa. Swój mail, a także kilka zdjęć przesłała również do urzędników, firmy wywożącej śmieci i jeszcze jednej redakcji.

W swoim liście czytelniczka zwraca uwagę na absurdy nowych regulacji.

„ Od czasu wejścia w życie tzw. ustawy śmieciowej tj. od lipca br na naszym osiedlu jest coraz brudniej. Przed lipcem 2013 każdy z właścicieli domów miał zawartą umowę o wywóz śmieci z jedną z kilku firm świadczących takie usługi w naszym rejonie. Określonego dnia tygodnia śmieci były wystawiane przy ulicy i zabierane przez firmę je wywożącą. Od lipca, gdy jedyną firmą zajmującą się uprzątaniem nieczystości jest PRSP w Gdańsku problem "śmieciowy" na naszym osiedlu nabrał zdecydowanie większych rozmiarów.”

„Z uwagi na zastosowaną przez PRSP interpretację ustawy śmieciowej, część mieszkańców nie została zaopatrzona w indywidualne śmietniki a w zamian za to ustawiono zbiorcze pojemniki wprost na ulicach, często w miejscach które służą mieszkańcom także za miejsca postojowe dla samochodów (zajmując je!).

Ponadto albo ilość tych pojemników jest zbyt mała albo częstotliwość ich opróżniania niewystarczająca ponieważ  widok naszych ulic osiedlowych i to w okresie świątecznym wygląda tak jak na załączonych zdjęciach! Interwencje telefoniczne do dyspozytora PRSP nie przynoszą żadnych skutków.

Płacę w Gdańsku podatki, jest to moje Miasto i chciałabym w nim czuć się dobrze a niestety z uwagi na nieudolnie realizowany program odbierania i wywożenia odpadów mam poczucie dużego dyskomfortu.

Zwracam się niniejszym z apelem do służb odpowiedzialnych za utrzymanie czystości w mieście aby rzetelnie wykonywali swoje obowiązki, interpretowali przepisy ustawy śmieciowej zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i zwracali uwagę na to jak są oceniani przez mieszkańców.” - kończy nasza czytelniczka.

Z informacji, które dostajemy od naszych czytelników, a także z naszych obserwacji wynika, że problem z należytym wywozem śmieci w Gdańsku dotyka bardzo wiele osób. Już niedługo przedstawimy argumenty miasta i firmy, która wywozi śmieci. Zachęcamy do wysyłania nam zdjęć, obrazujących problem (tak jak zrobiła to tutaj pani Ewa), a także swoich komentarzy.

Galeria artykułu

Miało być czysto, jest...

Miało być...

Miało być czysto, jest...

Miało być...

Miało być czysto, jest...

Miało być...

Miało być czysto, jest...

Miało być...

Miało być czysto, jest...

Miało być...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.74.*

22:07, 09/01/14

Akurat w mojej części Oruni jest wyraźnie lepiej, więc może nie przesadzajmy z opinią, że wszędzie jest gorzej. Uważam, że podział na "suche" i "mokre" sprawdza się.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.65.*

14:36, 08/01/14

Jest gorzej niż było a prezydent miasta Gdańsk ma to gdzieś że pełno śmieci rozgrzebanych przez bezdomne psy fruwają po ulicach dzielnic.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA