Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Przeciwpancerny pocisk w Kanale Raduni

 1 dodane: 14:29, 08/01/14

tagi:

Dzisiaj rano w Kanale Raduni znaleziono pocisk przeciwpancerny z czasów wojny. Na miejsce od razu wezwano saperów.

Przeciwpancerny pocisk w Kanale Raduni
Przeciwpancerny pocisk w Kanale Raduni
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O zdarzeniu poinformował nas pan Jacek, czytelnik MojaOrunia.pl. - Na wysokości ulicy Nowiny policjanci otaśmowali fragment terenu, nikt nie może się zbliżyć. W Kanale Raduni znaleziono jakąś starą bombę– mówił.

Potwierdza to Lucyna Rekowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Pracujący przy remoncie Kanału robotnicy natknęli się tutaj na niewielkich rozmiarów pocisk przeciwpancerny z czasów wojny. Produkcji niemieckiej, widoczna była na nim swastyka – mówi.

Na miejsce wezwano saperów. Pocisk został zabezpieczony i wywieziony na poligon. Około godziny 12 robotnicy mogli już wrócić do pracy.

To nie pierwsze tego typy znalezisko w modernizowanym właśnie Kanale Raduni. Na podobne „niespodzianki” natykali się również wykonawcy remontu linii kolejowej E-65, między innymi na wysokości ulicy Sandomierskiej.

Galeria artykułu

Przeciwpancerny pocisk w Kanale Raduni

Przeciwpancerny...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA