Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miejski transport do oceny

 1 dodane: 18:14, 16/01/14

tagi:

Do 4 lutego wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać swoje uwagi, propozycje czy wnioski do wieloletniego planu transportowego dla Miasta Gdańska na lata 2014-30. To tutaj można zasygnalizować, co trzeba zmienić, jeżeli chodzi o autobusy, tramwaje, a nawet Szybką Kolej w mieście.

Miejski transport do oceny
Miejski transport do oceny
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Opracowany dokument zawiera informacje o planowanych strategicznych działaniach Miasta w sferze zrównoważonego publicznego transportu zbiorowego. Wyłożenie dokumentu daje zainteresowanym stronom możliwość wpływu na jego kształt poprzez zgłaszanie uwag i wniosków oraz propozycji zmian – mówi Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Projekt Planu został udostępniony na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku:www.gdansk.pl/bip i na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku: www.ztm.gda.pl.

Dokument liczy sobie ponad 70 stron i zawiera sporo danych i statystyk, również na temat Oruni i południowych rubieży Gdańska.

Na jego temat już w najbliższą środę będą dyskutować radni osiedla z Oruni.

- Szczególnie istotna jest dla nas kwestia linii 210, która ma zostać zlikwidowana. Będziemy przekonywać miasto, by tak się nie stało, by linia funkcjonowała nadal, nawet w nieco innej wersji. Myślę, że w naszych uwagach zwrócimy uwagę również na SKM-ki na Orunię. Większa ich liczba pomoże naszej dzielnicy, ale także i Pruszczowi – mówi Mateusz Korsztun, zastępca przewodniczącego Zarządu Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”.

- Opinie wraz z wnioskami zmian dotyczącymi projektu Planu transportowego będą przyjmowane  wyłącznie pisemnie z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania, na specjalnie przygotowanym formularzu którego wzór dostępny jest na podanych stronach internetowych oraz w miejscu wyłożenia dokumentu – przypomina rzecznik ZTM.

Plan został wyłożony do publicznego wglądu w okresie od 14 stycznia do dnia 4 lutego 2014 r. w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, (ul. Na Stoku 49, 80-874 Gdańsk, czwarte piętro, pokój nr 411, po uprzednim zgłoszeniu się w pokoju 419, w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00).

- Wypełnione formularze można przekazywać do 4 lutego  również drogą elektroniczną na adres: plantransportowy@ztm.gda.pl wpisując w tytule wiadomości „Opinia do projektu planu transportowego” informuje Sebastian Zomkowski, Z-ca Dyrektora ds. Przewozów Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

- Zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym organizator publicznego transportu zbiorowego rozpatruje w/w opinie, a w przypadku uznania za zasadne wniosków w nich zawartych, dokonuje stosownych zmian w projekcie planu transportowego – dodaje.

Galeria artykułu

Miejski transport do oceny

Miejski...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.65.*

22:11, 21/01/14

Gość 89.66.36.* masz 100% racji.Orunia bez Gdańska by przeżyła i wzorem Pruszcza by wypiękniała.Anektowanie Oruni do Gdańska było dla Oruni poczatkiem degradacji. Pozdrawiam Oruniaków. PS.Proszę RO o jakąś ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

17:14, 19/01/14

Miejski transport na Oruni? Za każdym razem w zimę idę Brzegami i Zaroślakiem do Centrum, bo autobusy stoją po 1,5 godziny w korkach. @89.67.65 - popieram, masz racje w 100%!!! Po otwarciu pętli na Oruni Górnej ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

22:51, 18/01/14

Tak, połączenia Orunia - Jelitkowo jest..ale tylko dla Oruni Górnej która należy administracyjnie do Chełmu...od węzła Łostowice tramwajem... Górny taras..wszystkie Chełmy,Moreny i przyszłe uprzywilejowane przez ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

11:09, 18/01/14

NIE DAJMY ZLIKWIDOWAĆ LINII 210 WRAZ Z OTWARCIEM KOLEI METROPOLITALENJ!!!! MOIM ZDANIEM TRASA TEJ LINII DLA MIESZKAŃCÓW JEST WAŻNA. NO I SAMO TO,ŻE MAMY BEZPOŚREDNIE POŁĄCZENIE Z PORTEM LOTNICZYM.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.84.*

12:34, 17/01/14

Przydało by się połączenie Orunia wrzeszcz orunia oliwa albo przymorze chociażby w okresie letnim. Z pewnością było by spore zainteresowanie...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA