Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kolizje i wypadki na Trakcie, przykry standard

 4 dodane: 15:38, 19/01/14

tagi:

W zeszły czwartek miał miejsce kolejny w ostatnich dniach wypadek na Trakcie św. Wojciecha. Od grudnia zeszłego roku zanotowano tutaj 4 wypadki i 20 kolizji.

Kolizje i wypadki na Trakcie, przykry standard
Kolizje i wypadki na Trakcie, przykry standard
Fot. pan Dawid

Fotografia 1 z 4

- Kierowca BMW jechał na pewno zbyt szybko, może nawet koło „setki”. Musiał stracić panowanie nad autem, przeciął cztery pasy i wjechał w mój samochód. „Dostało się" również kierowcy, który jechał za mną – opowiada nam pan Dawid, który w zeszły czwartek uczestniczył w wypadku na Trakcie św. Wojciecha, nieopodal Lidla. - Wszystko działo się tak szybko. Jedyne co mogłem zrobić to zjechać maksymalnie na prawą stronę, by dać szansę kierowcy BMW wymanewrować – dodaje.

Policja potwierdza zdarzenie. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący BMW, jadąc lewym pasem w kierunku centrum nie dostosował prędkości do warunków i stracił panowanie nad samochodem. Spowodował kolizję z innymi pojazdami, które jechały w stronę Pruszcza. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca BMW został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych – mówi Lucyna Rekowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

To nie pierwszy wypadek na Trakcie św. Wojciecha w ostatnich dniach. Kilka dni wcześniej w okolicy ulicy Podmiejskiej dachował samochód, po tym jak jego kierowca musiał ratować się ucieczką przed wymuszającym pierwszeństwo tirem.

Kolizji i wypadków na Trakcie św. Wojciecha jest jednak znacznie więcej. - W grudniu zanotowaliśmy tutaj 2 wypadki, 12 kolizji, w wyniku których obrażenia odniosły dwie osoby. W styczniu (do 14): jeden wypadek, 8 kolizji – mówi rzecznik KMP.

Mimo wszystko, jak zapewniają gdańscy urzędnicy, Trakt św. Wojciecha robi się coraz bezpieczniejszy. A to za sprawą kolejnych remontów i inwestowania w tak zwane uspokajanie ruchu. W zeszłym roku tego typu modernizacji doczekał się odcinek Traktu od ulicy Ukośnej do Gościnnej. W tym roku robotnicy pojawią się na odcinku Ukośna-Obwodnica Południowa.

Na uspokojenie czeka też spory fragment Traktu św. Wojciecha od Sandomierskiej do Zaroślaka. Urzędnicy mają już nawet gotową koncepcję, ale póki co brakuje pieniędzy na jej realizację.

Jednak w przypadku niektórych kierowców, jak podkreślają policjanci, żadne uspokojenie ruchu nie sprawi, że Trakt św. Wojciecha stanie się bardziej bezpieczny. Wypadek z zeszłego czwartku zdaje się to potwierdzać - kto przy takiej pogodzie jedzie tak szybko po ruchliwej ulicy?

Galeria artykułu

Kolizje i wypadki na Trakcie, przykry standard

Kolizje i...

Kolizje i wypadki na Trakcie, przykry standard

Kolizje i...

Kolizje i wypadki na Trakcie, przykry standard

Kolizje i...

Kolizje i wypadki na Trakcie, przykry standard

Kolizje i...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

kazan

89.67.208.*

07:58, 21/01/14

Jak już pisałam mieszkam przy ul.Pomiejskiej od urodzenia,wypadki będąulica jest zbyt wąska na taki ruch samochodów miała być przebudowa tej ulicy tzw .Nowa Podmiejska noi cisza nie mam już znajomych w Biurze ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA