Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 09/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowiny pod lupą drogowców

 1 dodane: 20:44, 20/01/14

tagi:

Za sprawą czytelnika naszego portalu urzędnicy wykonają pomiary natężeń i prędkości na ulicy Nowiny. Odpowiednie służby pojawią się już na wiosnę i być może przynajmniej fragment drogi doczeka się tak zwanego uspokojenia.

Na ulicy Nowiny wielu przejeżdżających tędy kierowców łamie przepisy - twierdzą tutejsi mieszkańcy
Na ulicy Nowiny wielu przejeżdżających tędy kierowców łamie przepisy - twierdzą tutejsi mieszkańcy
Fot. https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=CmL4oaGBv4_tzM&tbnid=

Fotografia 1 z 1

Kilka tygodni temu napisał do nas pan Marcin. Czytelnik MojaOrunia.pl zwracał uwagę na niebezpieczny jego zdaniem fragment ulicy Nowiny, na wysokości przedszkola koło Parku Oruńskiego.

„Znaki stoją jak byk. Ale kierowcy nie zwracają na nie uwagi pędzą aby ominąć korek na trakcie. Dziś jakaś baba by mnie palnęła autem. Napisalibyście do odpowiedniej instytucji coby wymalowali tam pasy i walnęli jakieś odblaskowe światła?” - prosił pan Marcin.

Sprawę przedstawiliśmy Tomaszowi Wawrzonkowi, który poprosił, by nasz czytelnik odezwał się do niego osobiście. Dalej, pan Marcin już sam korespondował z urzędnikami.

Kilka dni temu nadeszła odpowiedź. Urzędnicy obiecali wykonać na ulicy Nowiny stosowne pomiary natężeń i prędkości, „które są podstawą do podjęcia decyzji w sprawie zastosowania w konkretnym miejscu fizycznych środków uspokojenia ruchu”.

Badania mają zostać wykonane na wiosnę. Póki co jednak urzędnicy są sceptyczni odnośnie wyznaczenia przejścia dla pieszych na wysokości Parku Oruńskiego. „Wejścia do parku od strony ulicy Raduńskiej są dwa. Wyznaczając przejście, pieszy musiałby bezwzględnie korzystać z przejścia, gdyż w innym przypadku popełniałby wykroczenie (odległość pomiędzy wejściami do parku wynosi ok. 80m.). W obecnej sytuacji, pieszy po ustąpieniu pierwszeństwa pojazdom, może w dowolnym dla siebie miejscu, przekraczać jezdnię” - napisali urzędnicy.

Pan Marcin cieszy się, że dostał odpowiedź, ale obawia się, że jego apel pozostanie bez echa. Urzędnicy proszą o cierpliwość przynajmniej do wiosny, do czasu, kiedy na ulicy Nowiny zostaną wykonane odpowiednie badania.

Dla mieszkańców tutejszej ulicy żadne badania nie są potrzebne. - Kierowcy omijają korki na Trakcie św. Wojciecha. Jeżdżą tędy jak wariaci, nawet progi na ulicy nie są w stanie ich zatrzymać – mówi pani Krystyna.

Galeria artykułu

Na ulicy Nowiny wielu przejeżdżających tędy kierowców łamie przepisy - twierdzą tutejsi mieszkańcy

Na ulicy Nowiny...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (12)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.80.*

18:40, 22/01/14

na wiosnę problem sam się rozwiąże.dziur będzie że ulica będzie nieprzejezdna.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.74.*

14:51, 22/01/14

A kiedys taka spokojna i piekna ulica była.....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.74.*

14:45, 22/01/14

Zgadza się najgorzej jest koło sklepu Nowiny! Jest parking a debile i te robole budowlane stana sobie na całym chodniku bo nie chce im się cofać! Dla kogo jest chodnik? Pieszych czy k....pojazdów?!!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.74.*

14:43, 22/01/14

Nie wspomnę już o chodnikach pozastawianych przez samochody. jak tu przejść z dzieckiem? Na ulice gdzie pełno samochodów? Straż miejska jexdzi i udaje że nic się dzieję że nawet pół m nie ma przejscia

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.74.*

14:40, 22/01/14

Jeszcze porozstawiają tak samochody na ulicy że jest straszny problem przejechać. Mieszkańcy od nr 2 do 38 zastanówcie się! Większość z was ma podwórka . Ulica jest wąska dziurawa i pozastawiana samochodami.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.74.*

14:38, 22/01/14

Mieszkam na tej ulicy 24lata ale to co się dzieje w ostatnich latach jest katastrofą! Obowiązuje prawo Rosyjskie każdy jeździ jak chce. Przejscie na zakręcie? Nie widoczne! kto to wymyślił? Jena kobieta ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.84.*

10:21, 22/01/14

Tak, zagrożeniem dla mieszkańców Nowin są kierowcy z tzw. GDA, jadący jak po torze wyścigowym mijając bokiem Trakt. Ta wąska ulica obecnie jest w katastrofalnym stanie technicznym. Strona przy Raduni jest ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.188.*

17:57, 21/01/14

Rzeczywiście ulica Nowiny to " wentyl" dla Traktu. Konieczny jest jej remont. Asfalt pokruszony, dziura na dziurze. Leżący "policjant" przy Nowiny 7, to za mało dla bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.46.*

13:48, 21/01/14

To samo dotyczy ul. Raduńskiej tu tez kierowcy w swoich firmowych skodach i fordach rozwijają prędkość światła.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.82.*

09:26, 21/01/14

Jest jeszcze przejście dla pieszych na drugim końcu, przy skrzyżowaniu z ul. Starogardzką. Tam to jest dopiero horror. Przejście jest tak usytuowane, że zagraża zdrowiu i życiu osób z niego korzystających, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.211.*

08:48, 21/01/14

drogowcy powinni zwrócić uwagę na pana Zbyszka K orunskiego pirata który w lato na elektrycznym skuterze przekraczał barierę dżwieku

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.64.*

08:38, 21/01/14

Zaczynając od tego, kto daje przejście dla pieszych na zakręcie? Gdy chce przejść na drugą stronę ulicy to nie widzę czy ktoś jedzie z prawej czy lewej strony. Więc nie rozumiem osoby, która wymyśliła to ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA