Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Koncert Grażyny Auguścik i Eastern Blok

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 09:53, 13/10/09

tagi:Dworek ArturakoncertGrażyna AuguścikGAKEastern Blok

Gdański Archipelag Kultury przy ul. Dworcowej 9 na Oruni zaprasza na koncert 12 listopada 2009 o godz. 20:00.

Koncert Grażyny Auguścik i Eastern Blok
Koncert Grażyny Auguścik i Eastern Blok
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 1

Grażyna Auguścik i Eastern Blok
„Świat dźwięków Grażyny Auguścik to unikatowe zestawienie wielu niezależnych, a jednocześnie całkowicie uzupełniających się stylistyk, w których wyodrębniona struktura improwizacyjna w połączeniu ze spójnością formy, wydobywa z muzyki niespotykaną dotąd paletę brzmień”, tak twierdzą jednoznacznie krytycy na całym świecie.

Bliski Wschód, Europa, Brazylia – począwszy od Podhala, wędrując przez Balkany do Macedonii i Serbi oraz Ameryka Północna to tylko niektóre regiony, z których biorą swoje inspiracje muzycy, będący pod czujnym okiem lidera i siły napędowej – Grażyny Auguścik. Dojrzałość formy połączona z wirtuozerją wszystkich biorących w tym projekcie udział owocuje zupełnie nieoczekiwanym momentem. Grażyna Auguścik i Eastern Blok, nazwa przedsięwzięcia sama mówi już za siebie.

Projekt ten asymiluje nie tylko dwa różne trendy kulturowe, począwszy od muzyki klasycznej, poprzez jazz, muzykę polską i muzykę bałkańską z kilkoma jeszcze innymi wpływami, ale co jest jego istotą – sięga w zupełnie nieznane regiony współczesnej awangardy światowej, kształtując jej nowe oblicze.

Grażyna Auguścik, zgodnie uznana przez krytyków na całym świecie za jeden z bardziej interesujących i intrygujących głosów obecnej sceny jazzowej, w projekcie z Eastern Blok i wirtuozem gitary klasycznej, Goranem Ivanovicem, wprowadzają nową jakość, kreując niepowtarzalny obraz wypełniających się kultur, tworząc jednocześnie kolejny wymiar. Gitara Ivanovica i głos Auguśck potraktowane instrumentalnie, nadają prezentowanym kompozycjom niespotykany i przenikliwy, a zarazem subtelny i wyrafinowany ton. Spektakularność tej wizji poraża swoją prawdą wraz z jej naturalnym wręcz organicznym charakterem.

Eastern Blok to:
Goran Ivanovic – gitara,
Matt Ulery – kontrabas,
Michael Caskey – perkusja, instrumenty perkusyjne,
Doug Rosenberg – saksofony, flet, klarnet.

Najlepszą zapowiedzią nadchodzącego projektu są recenzje krytyków, jakie ukazały się na łamach prasy amerykańskiej:
"Grazyna Auguścik is setting a new standard for modern jazz singing" – Dick Crockett /STILL ANOTHER JAZZ SHOW/"The Voice" 88.7 FM / Sacramento, California

"This must see performer is one of the best voices to be heard today. She is set to take the world by storm" – H. Reich, "Chicago Tribune"

"Exotic Middle Eastern motifs merge gracefully with the evocative sounds of Eastern European Klezmer music. Beautifully conceived folk passages are followed by perfectly executed Mahavishnu-inspired pyrotechnics. The passion and urgency at which this group plays is heard in every note on this remarkable musical offering" – “Minor 7th Magazine”

"A strikingly original vocal style, hauntingly beautiful" – Bill Milkowski "JAZZIZ"

“Blazing virtuosity and sheer beauty” – “Acoustic Guitar Magazine”

“Relentlessly innovative work” – “The Los Angeles Times”

Koncert, w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej, odbędzie się w dniu 12.11.2009
w Klubie STACJA ORUNIA, w oruńskim Dworku Artura, przy ul. Dworcowej 9

bilety w cenie 40zł można zakupić w terminie 05.10-02.11.2009
bilety w cenie 50zł w terminie 3-12.11.2009

Miejsca sprzedaży biletów:
•    Stacja Orunia, ul Dworcowa 9 ,w dni powszednie od 12:00 do 19:00
•    Zielony Smok, ul Szeroka 125 (centrum Gdańska), codziennie w godzinach 10:00-23:00

Kontakt:

STACJA ORUNIA GAK
tel. (58) 306-66-76
stacjaorunia@gak.gda.pl
www.gak.gda.pl

Galeria artykułu

Koncert Grażyny Auguścik i Eastern Blok

Koncert Grażyny...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA