Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 03/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

To może jednak wybudować tu mieszkania?

 1 dodane: 16:46, 30/01/14

tagi:

Mimo że dla urzędników ma być to strefa przemysłowa, to są firmy, które w tym fragmencie Oruni chcą budować mieszkania. Terenem przy Trakcie św. Wojciecha interesuje się m.in. korporacja Doraco, znana z szeregu inwestycji w Polsce.

Co powstanie na tym obszarze? Mieszkania czy magazyny?
Co powstanie na tym obszarze? Mieszkania czy magazyny?
Fot. BRG

Fotografia 1 z 1

Wczoraj pisaliśmy, że według planistów Biura Rozwoju Gdańska teren od końca Gościnnej do niemalże Obwodnicy Południowej nie nadaje się na budowanie mieszkań, a raczej na tworzenie magazynów i drobnych firm.

I choć takie podejście nie podoba się przynajmniej niektórym oruniakom, to póki co dyskusja toczyła się raczej na poziomie akademickim. Urzędnicy mówili o swojej wizji, oruńscy społecznicy przedstawiali im swoje argumenty „na nie”.

Tym ostatnim, amunicji w sporze może dostarczyć przykład korporacji budowlanej Doraco. Firma, która ma szereg kontraktów w całej Polsce (m.in. na przebudowę nabrzeża Szwedzkiego w Gdyni, czy przebudowę ujścia Wisły), od przynajmniej dwóch lat interesuje się terenem nieopodal ulicy Gościnnej.

- W 2012 roku firma Doraco dostała z magistratu Warunki Zabudowy na zabudowę wielorodzinną na około 30 mieszkań. Adres terenu pod inwestycję: Trakt św. Wojciecha 155A. To teren nieopodal ulicy Gościnnej - mówi nam Anna Dobrowolska z gdańskiego Biura Prasowego.

Warunki zabudowy są konieczne dla każdego inwestora, który chce budować na obszarze miasta, gdzie nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania. Opisywany tu teren takiego planu nie ma. Przygotowuje go właśnie BRG i to jego koncepcja była wczoraj krytykowana przez mieszańców Oruni.

Warto dodać, że gdyby plan ten wszedł w życie, Doraco, ani żadna inna firma nie mogłaby w tej części Oruni zbudować bloków mieszkalnych.

Przedstawiciele firmy Doraco potwierdzają, że są zainteresowani tym fragmentem Oruni, ale nie chcą podawać, kiedy inwestycja mogłaby się rozpocząć. - Raczej nie w tym i nie w następnym roku. To dość odległa sprawa – mówią nam.

- Doraco nie złożyło jeszcze dokumentów o pozwolenie na budowę – przypomina Dobrowolska.

Reprezentanci korporacji nie chcą mówić, czemu zainteresowali się tym fragmentem Oruni.

Być może wszystko idzie według scenariusza: terenem tym mało kto się interesuje, stąd lepsza cena dla kupującego. A to że okolica zaczyna zmieniać się na lepsze (powstało osiedle TBS-ów, ZATOKA buduje hotel i centrum handlowe, a Gościnna ma spore szansę na pieniądze z rewitalizacji) powoduje, że za kilka lat obszar ten może stać się dużo bardziej atrakcyjny dla deweloperów.

Pod warunkiem oczywiście, że proponowany przez BRG projekt nie wejdzie w życie.

Galeria artykułu

Co powstanie na tym obszarze? Mieszkania czy magazyny?

Co powstanie na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.29.*

18:07, 06/02/14

Już wiem co z tego wyjdzie, to samo co z poprawą bezpieczeństwa dla pieszych którzy przechodzą przez tory przy ul Rejtana. Więc wybudowano tunel, zaspawano stare przejście , tunel nie skończony został oddany do ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

18:16, 02/02/14

Proszę o powiększenie tego zdjęcia bo bardzo niewyraźnie widać gdzie maja przebiegać te nowe "projektowane"drogi i jak to się ma do np.okolic ul.Gościnnej i placu Ouńskiego,Smoleńsdkiej,itp. Kiedyś miała ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.189.*

10:08, 01/02/14

Zamiast ,,Nowego Traktu,, Nowa linia tramwajowa ,, do centrum Gdańska.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA