Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 04/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wernisaż na Dworcowej

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 12:40, 02/01/14

tagi:

7 lutego w galerii Dworku Artura szykuje się otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Jerzego Dąbrowskiego. Start: godzina 17.

Wernisaż na Dworcowej
Wernisaż na Dworcowej
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Mam zaszczyt zaprosić wszystkich czytelników portalu MojaOrunia.pl na mój wernisaż – mówi Jerzy Dąbrowski, członek Stowarzyszenia Plastyków imienia Mariana Mokwy.

7 lutego w Dworku Artura będzie można obejrzeć prace artysty.

- Do Gdańska przyjechałem z Lublina, żeby studiować na Politechnice. Po ukończeniu studiów na Wydziale Elektrycznym pozostałem w Gdańsku. Dobrze jest robić w życiu to co się lubi, a ja lubiłem muzykę, turystykę, fotografikę. Dobrze jest mieszkać w pięknym mieście i mieć wielu przyjaciół. Podejmując pracę w Gdańsku w Instytucie Energetyki dostałem to, co chciałem: Studiowanie nowych tematów, własne projekty, częste wyjazdy a latem żeglowanie – opowiada Dąbrowski.

- Dokładnie dwa lata temu, gdy rozpoczynała działalność Gdańska Akademia Seniora, zapisałem się na Warsztaty Malarskie. Rysowania próbowałem jeszcze w Lublinie. Teraz miałem czas i możliwość spróbowania swoich sił pod okiem prawdziwych artystów. Jakiej użyć techniki? Akwarela, pastele, akryl, tempera? Jakiego użyć podłoża, no i jak pokazać na obrazie to, co się chce? Przedstawione obrazy są owocem moich poszukiwań i prób – dodaje.

Wernisaż wystawy: 7 lutego 2014 godz. 17:00.
Wstęp wolny.
Wystawa potrwa do: 23 lutego 2014

 

Galeria artykułu

Wernisaż na Dworcowej

Wernisaż na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA