Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 06/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Koncert Max Klezmer Band w Stacji Orunia

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 10:14, 13/10/09

tagi:Dworek ArturaStacja OruniaMax Klezmer BandGAK

22.11.2009 - Dworek Artura, ul. Dworcowa 9.

Koncert Max Klezmer Band w Stacji Orunia
Koncert Max Klezmer Band w Stacji Orunia
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 1


Zespół Max Klezmer Band został założony w 1998 roku przez Maxa Kowalskiego. Początkowo zainspirowany muzyką żydowską, dzięki ciągłym poszukiwaniom stworzył swój własny, niepowtarzalny styl. W ich utworach można usłyszeć elementy muzyki klezmerskiej, bałkańskiej, hinduskiej oraz jazzu.
Zespół koncertuje w Polsce i za granicą (Francja, Niemcy, Austria, Belgia, Szwecja, Węgry, Słowacja, Czechy, Łotwa, Białoruś). Ich koncerty to wspaniałe spektakle muzyczne, które porywają słuchaczy i długo nie dają o sobie zapomnieć. Muzycy potrafią stworzyć klimat niemal metafizyczny, zadziwiając publiczność kunsztem wirtuozerskich improwizacji, a także niezwykłymi zdolnościami aktorskimi.
Dorobek zespołu to kilka płyt, z których ostatnia – Tsunami – swoją premierę miała w 2007 roku. Ich muzyka, odczuwana jako połączenie tradycji i nowoczesności, sięga w głąb duszy ludzkiej, odkrywając wspólną kulturową i artystyczną tożsamość ludzi różnych nacji, skłania zarazem do refleksji i budzi radość życia.

MAX KOWALSKI – kontrabas, kompozycja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Jest autorem muzyki do spektakli: "Tangen" Knuta Hamsuna (Teatr Witkacego), "Pustynia" Tankreta Dorsta (Teatr Polski we Wrocławiu), "Kamienie w kieszeniach" Marii Jones (Klub Graffifti w Lublinie) – wszystkie w reż. Ł. Witt-Michałowskiego. Nauczyciel gry na kontrabasie w PSM I st. w Krakowie. Współpracuje z wieloma muzykami scen krakowskich. Założyciel i lider zespołu Max Klezmer Band.


MICHAEL JONES – skrzypce, śpiew, trąbka, djembe, hinduskie skrzypce, kompozycja. Studiował w Anglii (skrzypce), w Guildhall School of Music w klasie Krzysztofa Śmietany. Był także pilotem RAF. Dziesięć lat temu przyjechał do Polski i zakochał się w Krakowie, gdzie nadal mieszka. Współpracował z Fiolką Najdanowicz, dla której grał i komponował (album "Fiolka"). Na hinduskich skrzypcach nagrywał muzykę do filmu "Wiedźmin" oraz dla zespołu Papryka Korps. Jest współautorem muzyki do przedstawienia "Mały Książę" wystawianego w Toruniu. Występował z Nigelem Kennedym, Kiniorem, Markiem Stryszowskim. Grał z celtyckim zespołem Wassail oraz z Sidneyem Polakiem. Śpiewa i komponuje dla swojego zespołu O.Q.Larsen. Przez wiele lat występował w formacji Okularsy Antidepresjon. W Max Klezmer Band od 2006 roku.

PIOTR SKUPNIEWICZ – klarnet, klarnet basowy, kompozycja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 1995-1997 pierowszy klarnecista orkiestry kameralnej Capella Cracoviensis. Uczestnik wielu wydarzeń kulturalnych, współpracował z uznanymi artystami sceny polskiej (m.in. K. Gärtner, Aida, J. Steczkowska, M. Pospieszalski, Piwnica pod Baranami). W latach 2000-2007 członek zespołu Lubieżnicy Folkloru. Obecnie nauczyciel gry na klarnecie w PSM I st. w Myślenicach. Od 1997 roku związany muzycznie i emocjonalnie z Teatrem Witkacego w Zakopanem. W Max Klezmer Band od 1999 roku.


BOGUSŁAW ZIĘBA – akordeonista, pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Umiejętność improwizacji szkolił na warsztatach jazzowych pod kierunkiem m.in. W. Niedzieli i A. Dutkiewicza. Współzałożyciel zespołów L`acco, Frittata, Nic do ukrycia. W Max Klezmer Band od 2008 roku.


JACEK HOŁUBOWSKI – akordeon. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współtworzy działania muzyczne od folku po awangardowe „spontanious composition". W latach 1996-1999 wraz z Januszem Wojtarowiczem i Marcinem Filipkiem tworzył akordeonową grupę Emotion Trio, z którą wystąpił na Music West Festival w Vancouver (Kanada) (album "Cry"). W latach 1996-2002 współtworzył Jascha Lieberman Trio (Rememberance of Kazimierz – Universal Music 1999). Z zespołem tym zagrał kilkaset koncertów w Polsce i kilku krajach Europy (Niemcy, Czechy, Serbia, Czarnogóra, Szwajcaria). Współpracuje z Januszem Radkiem (płyta "Królowa Nocy" z zapisem koncertu w krakowskim klubie "Alchemia" uzyskała statut Złotej Płyty, a przedstawienie pod tym samym tytułem, w ankiecie pisma "Teatr", zostało uznane za najlepszy spektakl muzyczny roku 2004). Od kilku lat współpracuje z krakowskim Teatrem im. J. Słowackiego i zakopiańskim Teatrem Witkacego. W Max Klezmer Band od 2003 roku.


ADAM LEŚNIAK – perkusja, kompozycja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie – studia ukończone dyplomem z wyróżnieniem. Stypendium oraz asystentura na wydziale kompozycji w Central Washington University (USA). Obecnie, miejsce zamieszkania i pracy – południowa Polska. Kompozytor, producent muzyki filmowej, teatralnej i innej. Członek wielu zespołów i projektów muzycznych: East End, KDN, Silver Sound, Teatr Witkacy. W Max Klezmer Band od 2008 roku.

Zespół wystąpi w dniu 22.11.2009 w Klubie Stacja Orunia o godzinie 20:00.

Bilety w cenie 20zł w terminie 2-16.11.2009, po tym terminie bilety w cenie 30zł.

Dostępne miejsca siedzące/stojące.

Bilety do nabycia w Stacji Orunia (dni powszednie od 12:00 do 19:00) oraz w Zielonym Smoku (codziennie od 10:00 do 23:00)

Kontakt:

STACJA ORUNIA GAK

tel. (58) 306-66-76

www.gak.gda.pl
stacjaorunia@gak.gda.pl

Galeria artykułu

Koncert Max Klezmer Band w Stacji Orunia

Koncert Max...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA