Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 15/06/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Mistrzowskie" ferie dla dzieciaków

 2 dodane: 15:42, 31/01/14

tagi:

12 wychowanków z sześciu trójmiejskich Domów dla Dzieci, prowadzonych przez Gdańską Fundację Innowacji Społecznej pojechało na wymarzone ferie. To pokłosie znanej już na Oruni akcji „Projekt Mistrzowie”.

"Mistrzowskie" ferie dla dzieciaków
Fot. Projekt Mistrzowie

Fotografia 1 z 2

O projekcie pisaliśmy tutaj. Za sprawą dochodów, uzyskanych ze sprzedaży kalendarza udało się m.in. zorganizować wyjazd dla dwunastki dzieciaków z trójmiejskich Domów dla Dzieci. Cztery z nich są w Gdańsku (jeden na Oruni), dwa w Gdyni.

Wyjazd miał szczególne znaczenie, był nagrodą dla 12 mieszkańców Domów dla Dzieci, którzy wyróżnili się w ubiegłym roku – poczynili znaczne postępy w nauce, a także innych dziedzinach życia – mówi Piotr Wróblewski z GFIS-u, organizacji, która swą siedzibę ma w oruńskiej Gościnnej Przystani.

Pomoc zadeklarował też proboszcz parafii kościoła przy ulicy Gościnnej, który to trójmiejkim wycieczkowiczom użyczył busa na przejazd. Dzieci i młodzież (w wieku od 10 do 17 lat) wspólnie z opiekunami wybrali się do Murzasichle, miejscowości, gdzie największą atrakcją są stoki narciarskie. - Dzieciaki szybko opanowały tajniki jazdy na nartach i deskach snowboardowych – komentuje Wróblewski.

GFIS prowadzi sześć Domów dla Dzieci, w którym przebywa 86 wychowanków. W czasie ferii, dzięki m.in. miejskim dotacjom z Gdańska i Gdyni, udało się dla nich zorganizować szereg atrakcji. Dzieciaki jeździły na stok we Wierzycy, inne wyjechały na kolonie i obozy językowe.

Galeria artykułu

"Mistrzowskie" ferie dla dzieciaków

...

"Mistrzowskie" ferie dla dzieciaków

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA