Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Warsztaty ReKreAkcja

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 2 dodane: 10:26, 13/10/09

tagi:Dworek ArturaReKreAkcjaGAKStacja Orunia

7 listopada 2009 w godzinach 12:00-16:00 w Dworku Artura, ul. Dworcowa 9, Gdańsk.Orunia.

Warsztaty ReKreAkcja
Warsztaty ReKreAkcja
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 2

Marchewka, Street art, vintage, hand made, swap czyli ReKreAkcja – interdyscyplinarna impreza proekologiczna na Stacji Orunia.
Tym razem nie chodzi o zbieranie makulatury, ale o kreatywne podejście do recyklingu. Zamierzamy promować ideę recyklingu jako formy sztuki prezentując szerszej publiczności proekologiczne działania przyjazne ludziom i środowisku. Chcemy zwrócić uwagę na rolę twórców w kształtowaniu otaczającego nas świata. Naszym celem jest zachęcić również uczestników do bardziej odpowiedzialnego życia i udowodnić, że w prosty sposób każdy może przyczynić się do zmian na lepsze.
Wszystkie działania podczas ReKreAkcji będą spełniały założenia trzech Re (Reduce, Reuse, Recycle), a to wszystko przy dobrej zabawie i w twórczej atmosferze. Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.

Niedawne wystawki mebli uzmysłowiły nam, że często mieszkańcy Trójmiasta pozbywają się całkiem dobrych sprzętów domowych. Uznaliśmy, że duża ich część ma w sobie spory potencjał, żeby po drobnych modyfikacjach służyć nowym właścicielom. Zapraszamy na recykling show w wykonaniu ONLINEshop team i Lowbudget. Obie grupy, na co dzień związane ze street artem i działaniami w przestrzeni miejskiej, zaprezentują swoje umiejętności projektowe nadając „ocalonym” meblom nowe wcielenie. Każdy uczestnik ReKreAkcji będzie miał szansę oglądania artystów przy pracy.

Twins przygotują pokaz stylizacji vintage, udowadniając wszystkim, że aby stworzyć ciekawy i niepowtarzalny image nie trzeba pędzić do galerii handlowej, ale wystarczy dokładniej przeszukać zakamarki babcinej szafy.
Zachęcamy wszystkich, którzy zaszczycą ReKreAkcję swoją obecnością, do przetrząśnięcia własnych szaf i półek. Z pewnością znajdą tam wiele niepotrzebnych rzeczy. Mogą to być ubrania, książki, zabawki, ważne, żeby były czyste i w dobrym stanie. W jednej z sal naszego budynku urządzimy zamianę (popularny "swap"), idealny, ekologiczny sposób na odświeżenie garderoby. Wszystkie przedmioty, które nie znajdą nowych właścicieli przekażemy potrzebującym. Więcej szczegółów odnośnie do zamiany już wkrótce.

Torby z nieaktualnych banerów reklamowych, kolczyki z ludzików lego i wiele innych, unikatowych wyrobów będzie można nie tylko zobaczyć, ale też zakupić na kiermaszu hand made. Pomysłowość artystów nie ma granic. Wśród nich spotkamy między innymi: Ho:Lo, Maję Feret, Magdalenę Glazę i wielu innych.

Dla najmłodszych uczestników ReKreAkcji zorganizujemy kącik Kartonartu. Każdy chętny będzie mógł wyżyć się artystycznie na zgromadzonych przez nas kartonach. Będzie też mnóstwo starych kolorowych gazet, z których będzie można wyczarować bajkowe kolaże.
Nieformalna Grupa Działań Pozytywnych będzie serwować przepyszne ziołowe herbatki i super zdrowe, w 100% ekologiczne słodkości.

W ramach ReKreAkcji odbędą się także warsztaty tworzenia przyjaznych środowisku recyklingowych toreb. Więcej o warsztatach na www.gak.gda.pl.

7 listopada 2009, godz. 16:00

Jak do nas trafić:
Autobusami: 189, 205, 207, 209, 210, 232.
Z Gdańska Głównego można do nas przyjechać również kolejką SKM.

Artyści:

Twins
Jest to duet sióstr projektantek, zajmujący się głównie projektowaniem dodatków: toreb, pasków, etui, maskotek oraz biżuterii. Duet składa się z Marty Fotografa oraz Iwony Stylistki-wizażystki. Twins to połączenie fotografii i mody, często przy wykorzystaniu materiałów vintage. Inspiracje projektantki czerpią z podróży i polskiego folkloru. Kolekcje przeznaczone są dla odważnych osób lubiących kolory.
www.twinsart.pl
http://www.sklep-handmade.pl/

Lowbudget
Grupa projektowa założona przez Piotra Ruszkowskiego, Macieja Ryniewicza i Filipa Kozarskiego w 2003 roku. W szerokim kręgu zainteresowań grupy leży architektura, grafika, design i przestrzeń publiczna, a w szczególności interdyscyplinarne projekty na granicy tych dziedzin. Członkowie grupy biorą udział w wielu niezależnych projektach, współpracują z różnymi osobami i instytucjami, stale poszerzając swoje horyzonty. Lowbudget chętnie włącza się w życie miasta, komentując je swoimi projektami, czy organizując trójmiejska edycje PechaKucha Night.
www.lowbudget.pl/

ONLINEshop team
Online to miejsce wyjątkowe, stworzone dla ludzi z pasją, którzy szukają alternatywy dla zakupów w supermarkecie i chcą się wyróżniać. Online to coś więcej niż sklep z ciuchami i butami dla fanów street artu i graffiti. Online to również galeria zewnętrzna – hall of fame, która mieści się na fasadach budynku, miejsce spotkań wielu młodych i kreatywnych ludzi, imprez plenerowych oraz jamów graffiti.
http://www.on-line.shop.pl/

reAKTYWUJ REKLAMÓWKĘ/reCYCLINGOWE EKO-TORBY
Jednodniowe warsztaty oparte na idei artystycznego recyclingu oraz upcyclingu, a więc na proekologicznych działaniach, łączących w sobie proces odzyskiwania śmieci, zużytych przedmiotów i materiałów z aktem twórczym. Warsztaty są próbą ukazania, że tak naprawdę każdy, stosując proste i łatwe techniki oraz odrobinę niekonwencjonalności i zwariowanych pomysłów, może stać się projektantem własnej codzienności. Punktem wyjścia i materiałem użytym podczas zajęć będą: foliowe siatki reklamówki, jednorazowe plastikowe opakowania, makulatura oraz stare, zniszczone ubrania i resztki tekstylne.
reAKTYWUJ REKLAMÓWKĘ
Podczas warsztatów uczestnicy poznają sposób przetwarzania zwykłych foliowych jednorazówek w trwale i fantazyjne tworzywo, które posłuży jako materiał do wykonania torebek wielorazowego użytku, piórników, portfeli, etui, kosmetyczek oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Tradycyjne reklamówki wykonane są z plastiku i stanowią duże zagrożenie dla środowiska naturalnego. Jednorazowa torba foliowa służy nam średnio przez 20-30 minut, a potem jest wyrzucana. Podczas warsztatów zużyte reklamówki zyskują nowe funkcje, a przez to i drugie życie rozwijając w uczestnikach eko-świadomość.
reCYCLINGOWE EKO-TORBY
Uczestnicy warsztatów, posługując się prostymi technikami krawieckimi, elementami projektowania oraz maszyną do szycia przerobią stare, zużyte ubrania na recyclingowe, przyjazne środowisku torby, będące przeciwieństwem foliowych jednorazówek. Porwane i wytarte spodnie, niemodne i obciachowe kreacje, bluzy i koszulki, z których wyrośliśmy – wszystko co zalega w szafach – może na powrót stać się użyteczne i modne. Torby na zakupy, torebki, saszetki, a nawet pokrowce na lapotpy – ich kształt i funkcja zależą tylko od pomysłowości osób biorących udział w zajęciach. Proponowane warsztaty to rodzaj refleksji nad rzeczami, które już istnieją, odkrywanie ich potencjału, możliwych sposobów zastosowań i nadanie nowych form.

Warsztaty przeznaczone są dla każdego powyżej 7 roku życia.

Liczba miejsc ograniczona.

Galeria artykułu

Warsztaty ReKreAkcja

Warsztaty...

Warsztaty ReKreAkcja

Warsztaty...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA