Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 15/06/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruniacy są wściekli, a władza "się przygląda"

 9 dodane: 14:54, 19/02/14

tagi:

Mieszkańcy Oruni przeklinają PKP, gdańskich urzędników i radnych miasta za to, co obecnie wyrabia się na przejściach kolejowych w ich dzielnicy. Nawet półgodzinne oczekiwanie na otwarcie szlabanów, zamknięte tunele dla pieszych, brak możliwości przejścia przez tory dla osób niepełnosprawnych – oto „gdańska Metropolia” roku 2014 w pełnej krasie. Co na to przedstawiciele magistratu? „Przyjrzymy się sprawie” - usłyszeli od nich niedawno oruniacy.

Oruniacy są wściekli, a władza
Oruniacy są wściekli, a władza "się przygląda"
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 9

- Panie, ale co ja mogę? Ludzie się na mnie denerwują, a ja tylko przepuszczam pociągi i otwieram lub zamykam szlabany. To nie ja wymyśliłam, że nie ma tu tunelu dla samochodów, czy pieszych – mówi mi dróżniczka z ulicy Dworcowej.

Kobieta schowana jest w swoim niewielkim budyneczku i co rusz odbiera kolejne telefony o nadjeżdżających pociągach. Stoję pod oknem, podpytuję, obserwuję, co w praktyce oznacza zwrot: "Orunia odcięta szlabanami". 

Tutejszy szlaban jest zamknięty już od kilku minut. Po obu stronach torów tworzy się coraz dłuższy sznur samochodów. Pod szlabanem czekają również piesi. Jeszcze niedawno na przejeździe na Dworcowej były dwa rodzaje szlabanów. Jedne, dłuższe dla samochodów, inne, znacznie krótsze - dla pieszych. Te ostatnie były częściej uniesione, ludzie mieli szansę w miarę sprawnie przedostawać się na drugą stronę.

"Technika" jest, blokada nie puści
Teraz jednak na Orunię doszedł remont przez masywne R i wraz z nowymi tunelami, zmodernizowanym peronem, wielometrowymi ekranami, wymieniono również szlabany.

Na Dworcowej są teraz już tylko dla samochodów. Piesi nie powinni tędy chodzić. Dwieście, trzysta metrów dalej (okolica ulicy Związkowej) oruniacy mają przecież inne przejście przez tory. A to, że tunel jeszcze niegotowy (miał być skończony rok temu) to „drobny” szczegół.

- Podziemne tunele nieczynne, te na Dworcowej wyłączone z ruchu, a przez przejście na Związkowej ciężko iść z wózkiem dziecięcym. Z wózkiem inwalidzkim jest to niewykonalne – denerwuje się Karolina Woźniak, mieszkanka ulicy Żuławskiej, tutejsza radna osiedla.

Nic więc dziwnego, że przed szlabanem na Dworcowej zbiera się pokaźna grupa ludzi. Przejeżdża pociąg. Szlaban nadal zamknięty. - Czemu Pani nie otwiera? - pytam dróżniczkę. - Kiedyś mogłam otworzyć od razu, teraz jak jedzie pociąg w kierunku Pruszcza, to nic nie mogę zrobić. Najpierw musi zwolnić się automatyczna blokada, dopiero wtedy mogę podnieść szlaban. Taka technika, wie Pan. W połowie lutego to wymieniali – tłumaczy moja rozmówczyni.

Pociąg więc przejechał, „blokada” nie zwalnia, szlaban zamknięty. Korek coraz dłuższy, ludzie na przejeździe zaczynają się niecierpliwić. - No i widzi Pan, znów nie mogę otworzyć szlabanu, bo kolejny już pociąg jedzie. I co ja mam zrobić? Przecież nie puszczę teraz samochodów – komentuje moja rozmówczyni.

Czekamy ponad 20 minut
Patrzę na zegarek. Szlabany są zamknięte już blisko 15 minut. Niektórzy ludzie nie chcą już dłużej czekać. Przechodzą pod szlabanem, wchodzą na tory i po chwili są już na drugiej stronie. Gorzej mają kierowcy. Mają dwie opcje: zawrócić, lub potulnie czekać w coraz bardziej wydłużającym się korku. Od strony Dworcowej samochody stoją już, bagatela, od Traktu św. Wojciecha.

Wreszcie, po 21 minutach (!) szlaban się otwiera. Ale... w górę idzie jedna część, druga ani drgnie. - Teraz nie mogę otworzyć dwóch części szlabanu naraz. Najpierw do góry idzie jedna, później następna – uprzedza moje pytanie dróżniczka. - Taka technika? - mrugam okiem. - No właśnie - uśmiecha się moja rozmówczyni.

„Technika” sprawia, że samochody od strony ulicy Smętnej muszą nadal stać pod zamkniętą częścią szlabanu. Lecą drogocenne sekundy. Wreszcie nadchodzi właściwy moment, auta mogą ruszyć. Nie mijają dwie minuty, znów charakterystyczny dźwięk. Szlabany zaraz zostaną opuszczone, zbliża się następny pociąg. - No ludzie stąd mają faktycznie kiepsko z tymi przejściami przez tory. Ale to trzeba było wcześniej o tym myśleć, teraz jest już za późno – prorokuje dróżniczka.

Orunia pozostawiona sama sobie
Jedno jest pewne. W ostatnich latach żaden urzędnik, żaden radny miasta nie zabiegał, by Orunia na kilkukilometrowym odcinku miała przynajmniej jeden tunel dla samochodów. Kiedy dwa lata temu zainteresowaliśmy się „Orunią odciętą szlabanami”, usłyszeliśmy od miasta, że wszystko leżało w gestii PKP, nie gminy.

Tymczasem przykład gminy Łęgowo (niedługo opiszemy ten przypadek szczegółowo i poprosimy gdańskiego prezydenta o komentarz), pokazuje, że istniała możliwość negocjacji z PKP. Tam po latach rozmów na linii lokalne władze – PKP udało dojść się do porozumienia i w Łęgowie powstał tunel dla samochodów. Orunia nie miała żadnych negocjatorów, nikogo w Radzie Miasta, ani urzędzie, kto by powalczył o jej sprawę. 

A na oruńskich przejazdach kolejowych może być jeszcze gorzej. - Jak ruszą tędy SKM-ki i przez Orunię będzie jechało więcej pociągów, to chyba powinniśmy zbudować swoje własne szpitale, kościoły czy co tam ludziom potrzeba, bo będziemy całkiem odizolowani od "tamtej' strony Oruni – ironizuje jedna z mieszkanek Oruni.

Pewna jest jeszcze jedna rzecz. Brak normalnych przejazdów przez kolejowe tory to najważniejsza sprawa dla oruniaków. Od jakiegoś czasu właśnie w tej kwestii dostajemy na naszą skrzynkę mnóstwo sygnałów od naszych czytelników. Oruniacy są wściekli na urzędników, PKP, ale i też i na radnych miasta. Może to najwyższy czas, by napisać do gdańskich rajców, przyjść na ich dyżury i zapytać, czy ta sprawa w ogóle ich obchodzi? 

Oruniacy są wściekli, urzędnicy spokojni
Wściekli są wszyscy: „zwykli” mieszkańcy Oruni, pracownicy tutejszych firm i zakładów (niektórzy z nich muszą kilka razy dziennie stać w korkach przed oruńskimi szlabanami), przejeżdżający tędy kierowcy z innych dzielnic.

Kilka dni temu na jednej z Komisji Rady Miasta Gdańska dyskutowano na temat oruńskich przejazdów kolejowych. Poruszono kwestie: a) braku przejazdów dla samochodów b) ucywilizowania dojścia do tuneli dla pieszych (chodzi o budowę chodników, oświetlenia, monitoringu). Co na ten temat ma do powiedzenia miasto? - Powiedziano nam, że to nie jest teren gminy, a PKP. Urzędnicy zapewnili nas jednak, że przyjrzą się tym problemom. Szkoda, że tak późno – mówi nam Agnieszka Bartków, szefowa lokalnej Rady Osiedla.

Trudno dziwić się oruniakom, że takie dictum urzędników kwitują śmiechem. - Inwestycja PKP trwa na Oruni od ponad trzech lat, a miasto dopiero teraz chce się zająć naszymi problemami? Nikt wcześniej nie przewidział takiego scenariusza? Że jak nie będzie tuneli dla samochodów, to cała dzielnica zostanie odcięta? To są kpiny z oruniaków, jak my jesteśmy traktowani? Skandal – komentują mieszkańcy dzielnicy, z którymi rozmawiałem dzisiaj przy szlabanach na Dworcowej.

Co dalej? Czy Orunia zostanie odcięta szlabanami na kolejne lata?

Bartków przypomina, że po spotkaniach w Gościnnej Przystani i reprymendzie prezydenta Adamowicza planiści z Biura Rozwoju Gdańska mają przygotować projekt „bezkolizyjnego połączenia dwóch części Oruni rozdzielonej linią kolejową”. To jednak dopiero projekt, do jego uchwalenia, a później sfinalizowania droga jeszcze bardzo daleka.

12 marca na Orunię przyjeżdża prezydent Paweł Adamowicz, by spotkać się z tutejszymi mieszkańcami. Może to jest dobry moment, by zorganizowana grupa oruniaków przedstawiła swoje postulaty?

A jeżeli nawet rok wyborczy nie pomoże, to jest jeszcze trzecia opcja, o której dziś usłyszałem na Oruni. - Powinniśmy wyjść na tory i zablokować ruch pociągów. Może w tak drastyczny sposób zwrócimy czyjąś uwagę? - zastanawiał się jeden z mieszkańców.

Oruniacy są wściekli, a władza "się przygląda"

Oruniacy są...

Oruniacy są wściekli, a władza "się przygląda"

Oruniacy są...

Oruniacy są wściekli, a władza "się przygląda"

Oruniacy są...

Oruniacy są wściekli, a władza "się przygląda"

Oruniacy są...

Oruniacy są wściekli, a władza "się przygląda"

Oruniacy są...

Korek aż do Traktu św. Wojciecha

Korek aż do...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (56)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.65.*

23:38, 25/02/14

109.241.212.* jaki to rejon Miasta?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.241.212.*

15:35, 25/02/14

orunska patologia

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

08:05, 25/02/14

Rzecznik PKP twierdzi, że na przejeździe pokazały się OZNACZENIA i "gdyby kierowcy się do nich stosowali, nie byłoby żadnego niebezpieczeństwa". Te OZNACZENIA to prawie niewidoczna linia ciągła na jezdni ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.241.58.*

19:55, 22/02/14

ludzie może umówmy się na jakąś godzinę w jakiś dzień ale nie po to by jakiś śmieszny protest zrobić bo to nic nie da, przynieście jakieś stare opony czy inne graty, wywalmy na środek przejazdu i podpalmy, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.241.58.*

19:40, 22/02/14

trzeba zrobić Ukrainę i koniec

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.205.48.*

07:19, 22/02/14

Jak ważny dla mieszkańców tej części Oruni jest"problem szlabanów"' świadczy już 50 wpisów...A "władza"oświadcza,że"przyjrzy"się proble- mowi.Przyjrzeć się to oni mogą swoim żonom...Tutaj,skoro przez tyle lat ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

21:56, 21/02/14

Gdzie byli przez ostatnie lata RADNI MIASTA? Rozpatrywaniem skarg dotyczących zadań lub działalności danej rady gminy zajmuje się wojewoda.Piszemy?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

11:12, 21/02/14

Dobrze też było by jak wraz z mieszkańcami wyszli by ludzie z pobliskich firm, takich jak np. Cemex, PRSP, PORD itp.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

10:54, 21/02/14

Już widzę jak ktoś wychodzi na tory. Nikomu się d..y ruszyć nie chce. Już dawno Oruniacy powinni zablokować i Trakt św. Wojciecha i tory, za to co miasto i PKP z nami robią.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.188.*

10:37, 21/02/14

Jak najbardziej popieram pomysł blokady torów. Oczywiście nie ludźmi tylko pojazdami (że niby się \"zepsuły\" i ciężko zepchnąć). poinformować dróżniczkę żeby zgłosiła przeszkodę i wstrzymała ruch pociągów. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

10:26, 21/02/14

WYCHODZIMY NA TORY!!! BLOKUJEMY KOLEJ!!! KIEDY I O JAKIEJ PORZE??? ZWOŁAJMY SIĘ WSZYSCY - DOSŁOWNIE WSZYSCY!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.241.109.*

21:02, 20/02/14

Bardzo dobrze skomunikowana dzielnica, stara dzielnica, zaniedbana dzielnica staje się gettem

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.29.*

20:41, 20/02/14

Witam wszystkich Oruniaków, kilka zagadkowych pytań, 1)dlaczego pociąg przy przejeździe ul Żuławska w którą stronę by nie jechał to ZAWSZE staje przed szlabanem i wtedy szlabany są zamknięte i były nawet te ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.192.68.*

19:44, 20/02/14

witam żywy przykład sobota 5:15 rano stoję przed szlabanami przejeżdża jeden pociąg,drugi pociąg i trzeci osobowy w stronę Pruszcza, zatrzymuje się na przystanku garstka ludzi wsiada i wszyscy chyba kupują bilet ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.84.*

19:38, 20/02/14

Trojmiasto pl też mogłoby pokmóc pisząc artykuł:)Czym większy szum tym lepiej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.84.*

19:33, 20/02/14

Trzeba zrobić dobre zdjęcia w godzinach szczytu jakiś krótki filom zrobić wywiad z mieszkańcami żeby nie było że tylko mała grupa ma problem ale cała dzielnica

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

19:29, 20/02/14

Własnie przed chwila w TVP pokazano ripostę PKP dla nas nieodpowiedzialnych ludziach przechodzących przez tory w miejscach niedozwolonych dla pieszych i pod zamknietymi rogatkami. Chyba przygotowują się na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.84.*

19:00, 20/02/14

Tylko żeby Adamek nie wystraszył się i nie przysłał zastępcy albo parobka jakiegoś bo o swój tyłek bedzie się bał

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.146.156.*

18:42, 20/02/14

Brawo Redakcjo !!!Nareszcie rozkręcacie arcyważny problem szlabanów... Gdy niektórzy internauci już zaczęli na ten temat skromnie pisać,ja również wyrażałem swoje zastrzeżenia,a nawet sprowadziłem ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.73.*

18:42, 20/02/14

Jestem za. To kto się podejmie organizcji? Jakieś konkrety? propozycje terminu?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.66.*

18:28, 20/02/14

ludzie, zróbmy coś!!! skrzyknijmy się na konkretną datę, konkretną godzinę, powiadomimy PKP, Policję i wyjdźmy na tory. PKP straci raz kasę, radni i prezydent szacunek mieszkańców i zaraz coś wymyślą. Pokażmy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

18:18, 20/02/14

Adamowicz na Małomiejskiej? A czemu nie na Smoleńskiej......... Ciekawe

zgloś naruszenie
awatar

kwozniak

89.67.28.*

16:49, 20/02/14

zapraszamy na wydarzenie na facebooku dot. oruńskich przejazdów, przejść podziemnych i problemów z tym związanych. dodawajcie swoje uwagi i zdjęcia,udostępniajcie i zapraszajcie znajomych. pzdr, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.208.*

16:29, 20/02/14

Te baby na sandomierskiej zawsze byly zlosliwe i stalo sie po 20 minut przed torami, ale tera to przechodzi ludzkie pojecie ;/

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.84.*

14:36, 20/02/14

Blokada i stacja TVN transmitująca jak mieszkańcy walczą by przedostać się na drugą stronę torów. Adamowicza na tory wyrzucić pod pociąg.Po co ma niewinny człowiek ginąć!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.31.44.*

14:31, 20/02/14

Ana przejezdzie przy ul.Sandomierskiej sytuacja jest identyczna.Jestem za zaproszeniem TV pod napiecim zainteresowac media problemem mieszkancow za torami.Tunele darmowe bary dla pijaczkow.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.61.140.*

14:29, 20/02/14

ZABOOKUJMY TORY INACZEJ NIC Z TYM NIE ZROBIĄ

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.192.75.*

12:25, 20/02/14

Blokada torów i TVN „Pod napięciem” lubią takie akcje ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.192.75.*

12:22, 20/02/14

Blokada torów przez mieszkańców, świetny pomysł! Popieram.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.144.68.*

12:14, 20/02/14

To co od tygodnia dzieje się na tym przejeździe to jest Skandal!!! Władze traktują nas jak obywateli drugiej kategorii albo jeszcze gorzej. Zrobili nam typowe Getto. To kwestia czasu że dojdzie tam do tragedii. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

80.254.148.*

12:02, 20/02/14

We wtorek z zegarkiem w reku stałem na przejeździe 38 minut spóźniłem się przez to do pracy. Myślałem że szlak mnie jasny trafi. Trzeba wyjść na tory zablokować je. Tunel jest sprawą przegraną ale wystarczyłby ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.105.63.*

11:24, 20/02/14

Dla budynia orunia i jej mieszkańcy nie istnieją. Może w końcu pójdzie siedzieć za te wszystkie przekręty!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

80.48.240.*

10:53, 20/02/14

OTWORZYĆ STARE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.56.*

09:39, 20/02/14

http://www.youtube.com/watch?v=PZ5DQ7RPOY0 I co z tego żeby zrobić tunel dla samochodów, skoro był by nieczynny, jak na filmie.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

78.133.200.*

09:22, 20/02/14

Rado Osiedla- może z ekipą TV trzeba objeżdzić Orunię i opowiedzieć o problemach mieszkańców, pokazać chodniki , elewacje itd... oczywiście po obu stronach torów.

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

62.61.54.*

09:21, 20/02/14

Dzień dobry, Póki co mamy informację tylko o dacie przyjazdu prezydenta, 12 marca. Jak tylko dowiemy się godziny i miejsca spotkania(najprawdopodobniej będzie to szkoła na Smoleńskiej) od razu podamy tę ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

5.226.106.*

09:17, 20/02/14

ponawiam pytanie, gdzie i o której spotkanie z Adamowiczem? Znając życie pewnie będzie to godzina gdzie większość ludzi jest w pracy, a miejsce? zapewne jakaś sala z kwiatkami na stole, kawka, ciasteczka ? ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

78.133.200.*

09:11, 20/02/14

Czy musi dojść do tragedi na torach żeby urzędnicy poważnie zajęli się naszym problemem? Na spotkanie z Adamowiczem należy zaprosić TV Gdańsk oraz TVN.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.30.*

08:51, 20/02/14

ludzie wchodzą pod kola!! jedna tragedia jeden wypadek smiertelny i mysle ze będzie załatwione normalne przejście.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

08:27, 20/02/14

Zanim zaprojektują, zatwierdzą, zabudżetują a w końcu wybudują tunel TRZEBA PRZYWRÓCIĆ STARE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH !!!!! Kim był ten geniusz który zlikwidował stare przejście dla pieszych??????

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.235.*

08:21, 20/02/14

Gdzie i o której 12 marca będzie Adamowicz zwany BUDYNIEM!!!! Wywieśić plakaty z informacją. "Na Dworcowej są teraz już tylko dla samochodów. Piesi nie powinni tędy chodzić." - to znaczy ze jak z osiedla przy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

80.48.240.*

07:53, 20/02/14

W tej chwili Orunia za torami to getto!Faktycznie trzeba zablokować tory.Nic innego nie zostaje.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

23:03, 19/02/14

ORUNIACY WYCHODZIMY NA TORY!!! Zblokujemy kolej tak jak kolej blokuje nas mieszkancow tej dzielnicy!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

21:29, 19/02/14

20:08 Przywrócenie znaku 3,5 t na Tiry zgłoszono 3 miesiące temu do ZDiZ ...i nic!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.158.222.*

20:26, 19/02/14

Jest konkurs w \\\"Dzienniku Bałtyckim\\\"na najlepszego prezydenta Pomorza. Głosujcie na prezydenta Adamowicza,który dopiero 7 lat temu obiecał \\\"Czerwony most\\\"z wiaduktem kolejowym.I co?Wielkie g...Teraz ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.73.*

20:12, 19/02/14

A gdzie konkretnie będzie Adamowicz w marcu na Oruni?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

81.95.197.*

20:08, 19/02/14

Podobny problem ze znakiem jest przy dojeździe do szlabanu od strony ul. Żuławskiej. Wcześniej stał tam znak zakazujący ruchu pojazdów ciężarowych. Podczas remontu przejazdu na ul. Sandomierskiej znak znikł? ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

19:31, 19/02/14

Kiedyś w tym miejscu taka "stara baba", jak ją nazwałeś, nie bała się i otworzyła przejazd, na który wjechał samochód. Wprost pod koła rozpędzonego pociągu. Tyle że Ty pewnie jeszcze wtedy w powietrzu byłeś, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.204.*

19:13, 19/02/14

stara baba siedzi i sie boi otwierać szlabany

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

19:10, 19/02/14

o pikietowaniu i ostrzejszym potraktowaniu kolejowych terrorystów było już na tym forum ... Teraz dopiero ludzie zaczynają to odczuwać na własnej skórze. Takich obłudnych terrorystów nalezy twardo potraktować, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.198.*

18:59, 19/02/14

Ponadto jestem ciekaw kto poniesie odpowiedzialność za pieszych rannych w wypadkach na przejeździe przy gościnnej, nie ma opcji ktoś zostanie lada dzień potrącony

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.198.*

18:38, 19/02/14

To co się na Oruńskich przejazdach dzieje to istna paranoja. Żeby przejechać z Żuławskiej na Trakt potrzebuje nawet 20-30 minut ( w tym czasie ciężarówką, zgodnie z przepisami, można dojechać np: obwodnicą na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.189.*

18:34, 19/02/14

TRZEBA DZIAŁAĆ I INTERWENIOWAĆ PRZED FAKTEM DOKONANYM A NIE PO , PÓŻNIEJ TYLKO PŁACZ I NARZEKANIE.MAM NADZIEJĘ ŻE TAK NIE BĘDZIEDZIE PO GŁOSOWANIU W BUDŻECIE OBYWATELSKIM.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.198.*

18:14, 19/02/14

Ja również uważam że "opcja Lepperowa"- blokada torów- to jedyne wyjście.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.61.129.*

18:12, 19/02/14

Ten temat powinien zostać poruszony w programie Uwaga tvn.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.194.*

18:03, 19/02/14

No takiej sytuacji jaka jest teraz na przejeździe kolejowym żaden z Oruniaków i nie tylko nie jest w stanie zaakceptować.TO JEST PARANOJA !!! Na pewno naszym radnym i Panu Prezydentowi będzie okazja podziękować.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA