Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dawny komisariat czeka na trzecią rundę

 1 dodane: 09:12, 21/02/14

tagi:

Drugi przetarg i znów zero zainteresowanych – budynek dawnego komisariatu przy Gościnnej 1 nie został sprzedany. Trzecia runda: najprawdopodobniej w maju tego roku.

Dawny komisariat czeka na trzecią rundę
Dawny komisariat czeka na trzecią rundę
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Nie pomogła obniżka o 100 tysięcy złotych, kwota 1,2 miliona za budynek przy Gościnnej 1 to wciąż zbyt wygórowana cena. 19 lutego miał miejsce drugi już przetarg na tę właśnie nieruchomość.

- Przetarg zakończył się wynikiem negatywnym, ponieważ nie wpłynęło żadne wadium – mówi nam Małgorzata Golińska, rzecznik Agencji Mienia Wojskowego, instytucji, która w imieniu skarbu państwa zarządza budynkiem dawnego komisariatu przy Gościnnej 1.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium (od 5 do 20 procent ceny wywoławczej). W razie niewygrania przetargu pieniądze te są oczywiście zwracane.

Co teraz czeka ten oruński adres?

- AMW ogłosi kolejny przetarg. Prawdopodobny termin to maj 2014 roku – odpowiada Golińska.

Na sprzedaż został też wystawiony budynek dawnej bursy policyjnej przy Trakcie św. Wojciecha 113. Drugi przetarg odbędzie się 7 marca. Cena wywołacza: 2,2 miliona złotych. To o 300 tysięcy mniej niż w pierwszym przetargu.

Skuteczność przetargowa Agencji Mienia Wojskowego, jak mówi Golińska, to 25 procent, czyli co czwartą nieruchomość udaje się sprzedać od razu. Z reguły potrzebne są kolejne przetargi. – Przeciętnie cały proces sprzedania nieruchomości trwa u nas od półtora do dwóch lat – dodaje przedstawicielka AMW.

 

Galeria artykułu

Dawny komisariat czeka na trzecią rundę

Dawny...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.65.*

13:05, 23/02/14

Bursy nikt nie chce ze względu na "brzydotę" zaniedbanej okolicy i sąsiedztwo stacji benzynowej, a przydał by się hotel lub hostel na Oruni. Dawny Ratusz czyli komisariat można by przerobić na hotel z salą ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA