Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Szlabany zatrzymały... pijanego kierowcę

 1 dodane: 14:07, 24/03/14

tagi:

Mający 2,5 promila we krwi kierowca zatrzymał się przed przejazdem kolejowym na ulicy Dworcowej. Wysiadł z auta i oddał mocz prosto na chodnik. Zrobił to na oczach patrolujących rejon strażników miejskich.

Szlabany zatrzymały... pijanego kierowcę
Szlabany zatrzymały... pijanego kierowcę
Fot. Straż Miejska w Gdańsku

Fotografia 1 z 1

Znów przejazd kolejowy na Oruni w roli głównej, ale tym razem w wątku nieco bardziej humorystycznym. Często zamknięte szlabany w tym przypadku jednak się przydały. Cierpliwość stracił tutaj pijany kierowca, który teraz najprawdopodobniej straci coś więcej. Prawo jazdy, na początek.

Kilka dni temu około godziny 20 strażnicy miejscy patrolowali rejon ulicy Gościnnej. Najpierw pojawili się na tyłach Gościnnej Przystani, gdzie kilku nastolatków zachowywało się nieco głośniej. Później skierowali się w stronę przejazdu kolejowego na ulicy Dworcowej.

Pod zamkniętym szlabanem stał Ford Mondeo. - Z auta wysiadł kierujący, który – ku zdumieniu obserwujących go mundurowych – postanowił załatwić swoją potrzebę fizjologiczną prosto na jezdnię – relacjonuje Miłosz Jurgielewicz, rzecznik Straży Miejskiej w Gdańsku.

- Strażnicy podeszli do mężczyzny i poinformowali, że ulica nie jest najlepszym miejscem na dokonywanie tego typu czynności. Kierowca z rozbrajająca szczerością, na dodatek bełkocząc przyznał, że po prostu bardzo mu się chciało – dopowiada.

Funkcjonariusze, którzy wyczuli woń alkoholu, wylegitymowali mężczyznę. Wezwali na miejsce patrol policji. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia przebadali kierującego za pomocą alkomatu – kontrola wykazała 2,5 promila w wydychanym powietrzu.
- Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to przejaw najczystszej formy głupoty, nieodpowiedzialności i braku szacunku dla życia i zdrowia – zarówno pasażerów jak również innych uczestników ruchu – komentuje Jurgielewicz.

Galeria artykułu

Szlabany zatrzymały... pijanego kierowcę

Szlabany...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.191.*

18:56, 25/03/14

toy-toya , budkę z hot-dogami , stragan z pamiątkami ,hmm może jest to pomysł na interes ...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

153.19.102.*

11:04, 25/03/14

Nic dziwnego. Szlabany często są zamykane na 30-40 minut. Proponuje postawić przez przejazdem TOI - TOI, to rozwiąże problem.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.66.*

20:49, 24/03/14

jutro około 15.30 TVN robi reportaż o szlabanach

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA