Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na Kampinoskiej nadal "ciekawie"

 14 dodane: 20:51, 14/04/14

tagi:

Piękne widoki na południowy Gdańsk i Orunię, naturalny łącznik tych dwóch części miasta, ale i horror dla kierowców – ulica Kampinoska wciąż nie może doczekać się remontu.

Na Kampinoskiej nadal
Na Kampinoskiej nadal "ciekawie"
Fot. redakcja

Fotografia 1 z 14

Wokół budują osiedla deweloperzy, jak grzyby po deszczu wyrastają też prywatne domki – słowem pojawiają się nowi podatnicy. Urzędnicy pozostają jednak niewzruszeni na prośby z tej części miasta.

Od lat mieszkańcy okolicy ulicy Kampinoskiej (można nią stosunkowo szybko dojechać z Traktu św. Wojciecha na południowe rubieże Gdańska) apelują do miasta o remont kilkusetmetrowego odcinka drogi. Nic z tego, jak powtarzają urzędnicy, także i w tym roku nie ma co liczyć na gruntowny remont.

Wprawdzie od czasu, kiedy ostatnio opisywaliśmy tutejszą sytuację, zrobiło się nieco lepiej. Fragmenty drogi zostały utwardzone podsypką z kamieni. Na więcej miasto nie może, ale może i nie chce sobie pozwolić.

Kierowcy mają więc wybór, albo przebijać się zatłoczoną Małomiejską, albo ryzykować zawieszeniem swojego samochodu na Kampinoskiej. Wielu z nich wybiera to drugie rozwiązanie.

Warto też dodać, że są też gdańszczanie, którzy tego remontu nie chcą. To przynajmniej niektórzy mieszkańcy ulicy Nowiny, od której Kampinoska „odbija” w kierunku południowym. - Jak wyremontują Kampinoską, zrobi się nam pod oknami ścisk jakich mało. Zamiast Małomiejską, ludzie będą jeździć Kampinoską i na naszej ulicy zaroi się od samochodów – usłyszeliśmy od kilku mieszkańców tej części Oruni.

Inni zwracają uwagę, że remont Kampinoskiej nie powinien dotyczyć tylko drogi dla samochodów. Powinien również zawierać budowę chodnika, tak by również i piesi mogli bezpiecznie się tamtędy poruszać.

Na Kampinoskiej nadal "ciekawie"

Na Kampinoskiej...

Na Kampinoskiej nadal "ciekawie"

Na Kampinoskiej...

Na Kampinoskiej nadal "ciekawie"

Na Kampinoskiej...

Na Kampinoskiej nadal "ciekawie"

Na Kampinoskiej...

Na Kampinoskiej nadal "ciekawie"

Na Kampinoskiej...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.188.*

16:14, 15/04/14

Witam. Gdyby remont ulicy Kampinowskiej zbiegł się z remontem ulicy Nowiny to może głosowałabym za, ale tak to niespecjalnie mi zależy. Fakt będzie więcej samochodów to Nowiny powinny być jak "stół", aby mniej ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.186.63.*

10:34, 15/04/14

Na Nowinach i Raduńskiej już się roi od samochodów w godzinach porannych i popołudniowych. Super kierowcy w swoich firmowych skodach i fordach przekraczają barierę dźwięku nie zważając na dziury, pieszych czy ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA