Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Znani politycy przyjadą na Orunię

 1 dodane: 17:24, 14/05/14

tagi:

Za sprawą oruniaków wielka polityka dociera właśnie na tę dzielnicę. W Gościnnej Przystani swoje poglądy zaprezentują kandydaci na europosłów: Jan Kozłowski z Platformy Obywatelskiej i Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości. Najprawdopodobniej na tym lista polityków „z wyższej półki” się nie zakończy.

Znani politycy przyjadą na Orunię
Znani politycy przyjadą na Orunię
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Pomysłodawcą cyklu, którego robocza nazwa brzmi „Wielka polityka, mała Orunia” jest Krzysztof Kosik, na początku lat 90-tych radny miasta, mieszkaniec Gościnnej.

Ostatnio coraz więcej oruniaków, rozczarowanych polityką miejskich rajców i urzędników, nawołuje go do kandydowania do gdańskiej Rady Miasta. Póki co Kosik nie chce o tym słyszeć, ale tak całkowicie z wspierania swojej dzielnicy się nie wycofuje.

Były radny radny wyszedł z inicjatywą, by na Orunię zapraszać polityków z różnych ugrupowań. Na początek kandydatów na europosłów. I choć niektórzy mogą pukać się w czoło, zastanawiając się, co Europarlament ma do Oruni, Kosik przekonuje, że warto organizować takie dyskusje.

- Warto posłuchać, jak politycy widzą Europę i Polskę. Ale warto też dopytywać ich o nasze „małe”, oruńskie sprawy. Ot chociażby kwestia z oruńskimi przejazdami kolejowymi. Nasi gdańscy politycy mówią nam, że nic mogą zrobić. Może trzeba pójść więc z tematem „wyżej”. Niech kandydaci na europosłów przyjadą na Orunię, poznają tutejsze problemy, spotkają się z mieszkańcami. Takie kontakty mogą się przydać, kiedy trzeba będzie lobbować o naszą dzielnicę - argumentuje Kosik.

Pierwsze spotkanie rozpocznie się już w najbliższy piątek (16 maja) o godzinie 19:30. Z mieszkańcami Oruni spotka się Jarosław Sellin, polityk Prawa i Sprawiedliwości, poseł trzech kadencji Sejmu, były wiceminister kultury, który kandyduje teraz w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W przyszłą środę (21 maja) o godzinie 18:30 ruszy spotkanie z Janem Kozłowskim, byłym prezydentem Sopotu, byłym marszałkiem województwa pomorskiego, który z ramienia Platformy Obywatelskiej ubiega się o mandat w Parlamencie Europejskim.

A co z politykami innych ugrupowań? - Jestem zdania, że należy zapraszać różnych polityków. Zobaczymy, jak te dwa spotkania wypalą, jaka będzie frekwencja, jakie zainteresowanie oruniaków – mówi Kosik.

Swoje pytania przygotowują już lokalni radni osiedla i przedstawiciele oruńskiego Koła Inżynierów.

Wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowano na 25 maja 2014 roku. Polacy będą wybierać 51 europosłów.

Galeria artykułu

Znani politycy przyjadą na Orunię

Znani politycy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.65.*

18:28, 21/06/14

Tylko p. Kosik może sprawić,że Orunia nabierze charakteru.Brawo dla pana,życzę wytrwałości.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.11.10.*

19:10, 15/05/14

kosik jest ok

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.158.221.*

14:51, 15/05/14

Brawo,Panie Krzysztofie!!!Szanowałem za starania w sprawie Oruni,kiedy był Pan Radnym I-szej kadencji.Szanuję tym bardziej teraz,kiedy Orunia Dolna ma poważne problemy i Pan,mimo,że nie jest już,ani ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

80.254.148.*

13:00, 15/05/14

Brawo! Niech politycy zobaczą, że na Oruni nie mieszkają ścierwa a pełnowartościowi obywatele tego kraju. Tak trzymać :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.219.*

12:49, 15/05/14

MOŻE KOSIK COŚ ZROBI Z TYM PRZEJAZDEM

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.68.*

11:58, 15/05/14

won z tym ścierwem !

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA