Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Akceptuj Siebie", czyli Festiwal inny niż wszystkie

 1 dodane: 13:56, 21/05/14

tagi:

Takiego festiwalu nie ma żadna dzielnica w Gdańsku, oprócz Oruni. To tutaj już 29 maja (czwartek) rozpocznie się trzydniowy cykl spektakli teatralnych i wernisaży. Wielu artystów to osoby niepełnosprawne intelektualnie. Niektórzy z aktorów przyjadą aż ze Szwecji.

"Akceptuj Siebie", czyli Festiwal inny niż
Fot. Fot. Marta Ankiersztejn

Fotografia 1 z 1

Uśmiechnięte osoby trzymają przed sobą kartkę z napisem: „Akceptuj Siebie” - takich zdjęć na Facebooku pojawiło się ostatnio całkiem sporo. W tym na pierwszy rzut oka mało odkrywczym komunikacie chodziło również i o coś więcej.

Ważne było, by jak najskuteczniej wypromować Festiwal Akcept. Tak jak i w ostatnich latach impreza odbywać się będzie na Oruni, na terenie Dworku Artura, przy ulicy Dworcowej 9. Po raz piąty zobaczymy wiele sztuk teatralnych, w których grają osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Na Orunię przyjadą artyści z różnych miejsc Polski (Białystok, Białogard, Warszawa), będą też goście ze Szwecji. Mocnąreprezentacje będą miały grupy teatralne z Trójmiasta. 

- Festiwal Akcept to nie tylko impreza dedykowana osobom z niepełnosprawnością (intelektualną), choć niewątpliwie znajdują się one w jej centrum. To wydarzenie będące niejako pretekstem i zachętą zarazem do publicznej dyskusji oraz  namysłu nad zjawiskiem inności i różnorodności, które wpisane w przestrzeń życia codziennego nieustannie skłania do stawiania pytań o miejsce i rolę osoby niepełnosprawne – mówi Jarosław Rebeliński z Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Organizatorzy Festiwalu Akcept: Teatr GAK, Fundacja Akces, Uniwersytet Gdański.


Program V Festiwalu Akcept 
29-31.05.2014
Gdański Archipelag Kultury ul. Dworcowa 9


29.05. 2014 Czwartek

10.00 – spektakl „Jędrek Jeżyk" Grupa teatralna "Stokrotka" (Gdańsk)
10.30 – spektakl „Rymy Lokomotywy” Teatr Biuro Rzeczy osobistych (Gdynia)

16.00 – Otwarcie festiwalu
16.15 – Premiera spektaklu „Sen” Teatrazem i Remont Pomp (Gdańsk),
17.00 – spektakl „Molière” Teater Surra (Szwecja)
18.00 - "Teatralne impresje" powarsztatowa wystawa malarska NowiArt/GLA
18.30 – spektakl „Autyzm miejski. Zgoda w poszukiwaniu absurdu” Teatr Zgoda (Warszawa)
19.30 – Impreza integracyjna dla uczestników festiwalu - Miasto Aniołów (wejście na identyfikatory około godziny 20.00 przewidziany jest koncert zespołu sektor L4 oraz niespodzianka)

30.05.2014 Piątek

09.00 – 14.00 „Praktyka teoretyczna. W stronę przeformułowania znaczeń w pracy z dorosłą osobą z niepełnosprawnością intelektualną.”– seminarium naukowe oraz spotkanie z konwencji technologii otwartej przestrzeni (Organizatorzy: Uniwersytet Gdański, Fundacja Akces, GAK) – seminarium odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 4.

16.30 – spektakl „Gabinet Dr. Caligarii” Teatr Π (Białystok)
17.30 – „Mieszkam” – wernisaż cyklu fotograficznego uczestników ŚDS
18.00 – spektakl „STOP” Teatr Tacy Sami, Amatorzy, Metamorfoza i Kameleon z ŚDS MOPS (Tczew)
18.30 – spektakl „Pan H” Teatr Kasablanka (Gdańsk)
19.00 – spektakl „Czekając na…” Teatr Motyle są wolne (Białogard)
19.30 – spektakl „Jak przez kij, we wsi zamęt był” Teatr Pod Mostem (Gdańsk)

31.05.2014 Sobota

10.00 – 13.00 – Warsztaty artystyczne dla uczestników festiwalu
Prowadzenie: Katarzyna Pastuszak (taniec butō); Rafał Ostrowski (warsztaty aktorsko-muzyczne); Tomasz Antonowicz/Remont Pomp (warsztaty muzyczne)

13.00 – Rozlosowanie nagród publiczności dla najlepszego wydarzenia artystycznego festiwalu w kategorii: teatr oraz nagrody dla osoby z widowni biorącej udział w głosowaniu na najlepsze wydarzenie.
Zakończenie festiwalu.

Więcej informacji na temat Festiwalu Akcept: http://akcept.gak.webd.pl/

Galeria artykułu

"Akceptuj Siebie", czyli Festiwal inny niż wszystkie

"Akceptuj...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA