Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 03/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Targi i tańce, czyli końcówka maja na Oruni

 1 dodane: 17:58, 26/05/14

tagi:

Zapowiada się ciekawa sobota na Oruni i w Św. Wojciechu. O festiwalu teatralnym i międzynarodowym seminarium już pisaliśmy. Teraz czas na zapowiedź kolejnych imprez. 31 maja na Gościnnej wystartuje pchli targ (w nieco innej formie niż do tej pory), a w Św. Wojciechu festyn z okazji Dni Sąsiadów.

Targi i tańce, czyli końcówka maja na Oruni
Targi i tańce, czyli końcówka maja na Oruni
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Były już na Małomiejskiej, później także na Gościnnej - wyprzedaże przyciągnęły wielu oruniaków. W najbliższą sobotę o godzinie 10 oruński pchli targ wystartuje po raz piąty. Tym razem na Gościnnej, imprezę organizuje lokalna Rada Osiedla.

Tak jak i w zeszłych latach będzie okazja na "pobuszowanie" wśród oruńskich stoisk. Każdy może się tutaj wystawić ze swoimi rzeczami. Znalezione na strychu, zagracające piwnice, upychające szafy przedmioty mogą przecież jeszcze przydać się innym.

Organizatorzy nie pobierają żadnych opłat, jedyny obowiązek sprzedającego to podpisanie się pod regulaminem. I tyle, jeżeli chodzi o formalności.

Ostatnie wyprzedaże na Oruni cieszyły się umiarkowanym zainteresowaniem, ale być może teraz impreza przyciągnie więcej ludzi. - Po raz pierwszy na oruńskim pchlim targu pojawi się swoista strefa dla lokalnych rolników, którzy chcieliby sprzedać tutaj własne produkty. Będzie to taki zaczątek zielonego ryneczku na Oruni, o którym od jakiegoś czasu mówi się na różnych spotkaniach w Gościnnej Przystani – mówi Mateusz Korsztun, zastępca przewodniczącego Zarządu Rady Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”.

Na pchlim targu będzie też miejsce na aleję kwiatową, gdzie każdy chętny będzie mógł wystawić się z kwiatami. Być może znajdą się oruniacy, którzy zdecydują się zatrzymać na dłużej przy takich stoiskach.

Oruński pchli targ to także miejsce, gdzie będzie można napić się kawy i zjeść chleba ze smalcem („wyżerkę” przygotowują radni osiedla). To także loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie jednej rodziny z Oruni. Jak się dowiedzieliśmy, chodzi tutaj o zebranie środków na rehabilitacje osób niepełnosprawnych.

Radni osiedla, którzy nie wykluczają, że kolejny pchli targ na Oruni odbyłby się we wrześniu, skorzystali ze swojej bazy kontaktów. I wysłali do oruniaków kilkadziesiąt maili i telefonów z informacją o sobotniej imprezie.

W najbliższą sobotę „będzie się działo” także w Św. Wojciechu.

- Jak co roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 40 odbędzie się festyn rodzinny, na który serdecznie zapraszamy – mówi nam Elżbieta Niewiadomska, dyrektorka wspomnianej placówki. - Będzie pchli targ, orkiestra, gry i zabawy sportowe – wymienia mieszkanka Św. Wojciecha, która liczy, że frekwencja na sobotniej imprezie przynajmniej dorówna tej z zeszłego roku.

Wtedy to na festynie w Św. Wojciechu bawiło się około 150 osób. Wśród nich byli goście z Pruszcza, ale też z Lipiec i Oruni.

Galeria artykułu

Targi i tańce, czyli końcówka maja na Oruni

Targi i tańce,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

91.235.231.*

13:21, 27/05/14

Przydałoby się zamieścić informację o godzinach tych wydarzeń

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA