Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 25/07/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Najpierw wodociągi, później drogowcy

 1 dodane: 08:49, 28/05/14

tagi:

Na Oruni i Oruni Górnej szykuje się kilka remontów ulic i chodników. Sprawdziliśmy, gdzie dokładnie i kiedy się rozpoczną. W przyszłym tygodniu napiszemy o inwestycjach z południowego Gdańska.

Dwa lata temu ruszył remont ulicy Żuławskiej. W tym roku remontowany będzie tutaj kolejny odcinek.
Dwa lata temu ruszył remont ulicy Żuławskiej. W tym roku remontowany będzie tutaj kolejny odcinek.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Zielone światło otrzymał już remont około 850 metrowego odcinka (taką liczbę podają nam urzędnicy) ulicy Małomiejskiej (odcinek od „Biedronki” w kierunku Traktu św. Wojciecha).

- Przygotowujemy właśnie przetarg na realizację. Jego zakres to poprawa stanu nawierzchni i chodników na ulicy Małomiejskiej. Chcemy, żeby prace odbywały się w sierpniu-wrześniu – mówi nam Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Warto dodać, że o taką inwestycję oruniacy zabiegali już od dłuższego czasu.

Na tym lista remontów na Oruni się nie kończy. Są one jednak uzależnione od prac Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. Ta miejska spółka najpierw musi „rozkopać” kilka ulic, by zmodernizować podziemny układ wodociągowy. Dopiero później do pracy mogą wejść drogowcy.

Taki scenariusz zaplanowano m.in. na Raduńskiej i Żuławskiej. W tym pierwszym przypadku remont ma dotyczyć odcinka od ulicy Diamentowej do Rubinowej.

- Trwa postępowanie przetargowe na przebudowę sieci – wypowiada się dla nas Agnieszka Gajowniczek, rzecznik GIWK. - Przewidujemy, że prace ZDiZ (czyli właściwy remont nawierzchni jezdni – przyp. red.) będą mogły rozpocząć się jesienią bieżącego roku – dodaje.

Opcja: „najpierw GIWK, później ZDiZ” dotyczyć będzie również ulicy Żuławskiej. Mowa tutaj o odcinku od Przyjemnej do Grabowej. 
- Obecnie GIWK przygotowuje dokumentację przetargową. Planowane zakończenie naszych prac w tej ulicy to październik bieżącego roku – wyjaśnia Gajowniczek.

ZDiZ wykona tutaj chodnik, a po nim nawierzchnię ulicy – dodaje Kaczmarek.

Na Oruni trwają już prace na ulicy Przybrzeżnej. Remontowany jest właśnie odcinek od ulicy Żabiej do Kolonii Rola. - Prace powinny potrwać do końca przyszłego tygodnia – precyzuje rzecznik ZDiZ.

Nie wiadomo, kiedy w tym roku wystartuje planowany remont ulicy Mostowej. Przypomnijmy, wyremontowana ulica Mostowa byłaby alternatywą dla kierowców, którzy obecnie muszą przejeżdżać w okolicy coraz bardziej zniszczonej Bramy Nizinnej.

- Trwają uzgodnienia zakresu inwestycji pomiędzy GIWK i ZDiZ. Od nich zależy między innymi zakres robót wodociągowo-kanalizacyjnych – mówi nam Gajowniczek.

Remont Mostowej został wpisany do miejskiego budżetu na rok 2014.

Będzie się działo także i na Oruni Górnej.

Na ulicy Platynowej (odcinek od Lidla do ulicy Krzemowej) położona zostanie nakładka bitumiczna, wyremontowany zostanie też chodnik. Termin tych prac to lipiec-sierpień tego roku.

Później, jak mówi nam rzecznik ZDiZ, drogowcy przeniosą się na ulicę Krzemową. Na kilkudziesięciometrowym odcinku (od skrzyżowania z Platynową do kościoła) planowany jest remont nawierzchni.

Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że na jesieni oruniacy doczekają się także przejścia między Orunią, a Orunią Górną (w rejonie Platynowej i Rubinowej). Nie będą to jednak schody, a ścieżka. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z takiego rozwiązania. Już niedługo napiszemy na ten temat osobny artykuł.

W przyszłym tygodniu zajmiemy się też inwestycjami w południowym Gdańsku.
Trzeba też wspomnieć, że obecnie trwa remont Traktu św. Wojciecha na odcinku od ulicy Ukośnej do Obwodnicy Południowej. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Galeria artykułu

Dwa lata temu ruszył remont ulicy Żuławskiej. W tym roku remontowany będzie tutaj kolejny odcinek.

Dwa lata temu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.66.36.*

12:56, 29/05/14

Jak coś na Oruni chcecie, to musicie to wymusić na władach! Proponuję blokadę torów na Sandomierskiej, z powoduje to paraliż całego Trójmiasta, a wtedy będą jedli z ręki i pieniądze się nagle na wszystko znajdą.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.191.*

06:41, 29/05/14

a zdewastowany, rozjeżdżony ze zniszczoną zielenią skwer po budowie tuneli, to takie piękne miejsce, miało być uporządkowane, ale do tej pory nic się nie dzieje, jak zwykle na Oruni...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.182.242.*

17:08, 28/05/14

Proste-nikomu nie zalezy aby to co zepsuli naprawic ciekawe wczyjej to jest gestii?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

217.153.221.*

12:56, 28/05/14

bardzo dobrze ktoś napisal o ulicy przy torze ta droga po remoncie kolei to istny ser szwajcarski nie wiem dlaczego kolej tym sie nie może zająć

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.181.27.*

12:21, 28/05/14

A REMONT ZDERWASTOWANEJ ULICY I CHODNIKA UL,PRZY TORZE OD UL,SANDOMIERSKIEJ DO UBOCZE CZY TEGO NIKT NIE WIDZI SPROBUJCIE Y\TUTAJ PRZEJECHA WOZKIEM INWALIDZKIM LUB WOZKIEM Z DZIECKIEM!!!!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA