Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 13/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Laboratorium w środku Oruni

 1 dodane: 14:52, 04/06/14

tagi:

Już jutro (czwartek) o godzinie 10 w szkole przy ulicy Smoleńskiej 5/7 rozpocznie się otwarty dla wszystkich Piknik Naukowy na Oruni. Dziedziniec szkoły ma zamienić się w prawdziwe laboratorium.

Laboratorium w środku Oruni
Laboratorium w środku Oruni
Fot. pl.wikipedia.org

Fotografia 1 z 1

- Nasza impreza: „I ty możesz zostać chemikiem – nauka przez doświadczenie” ma na celu rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi i technicznymi – mówią nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 przy ulicy Smoleńskiej.

Szykuje się sporo ciekawych eksperymentów. Trzeba przyznać, że niektóre z nazw są doprawdy tajemnicze. - Pienisty Potwór, Lokomotywa, Lampa olejowa, Paląca piana, Wydzielanie wodoru. Zabawa kolorami – Czary mary Hary, Kameleon - wymieniają nauczyciele.

Będzie można też samodzielnie poeksperymentować w szkolnym laboratorium: zbadać zasolenie Morza Bałtyckiego, przeprowadzić reakcje jakościowe w probówce, zbadać zachowanie cieczy nie newtonowskiej. Słowem, poznać "chemię od kuchni".

- Zaprezentujemy praktyczne rady, które pomogą rozwiązać problemy życia codziennego: jak pozbyć się kamienia z czajnika? co zrobić aby ziemniaki nie czerniały, barszcz był czerwony, a mięso się nie psuło? Dowiemy się jak działają baterie słoneczne, wytworzymy Eko-energie, będziemy prognozować pogodę – zachęcającą.

Impreza potrwa w godzinach 10-14.

Galeria artykułu

Laboratorium w środku Oruni

Laboratorium w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.65.*

22:08, 04/06/14

Piękna szkoła i dobrze zarządzana z dobrą wymagającą kadrą przyjazną młodzieży nauczających dobrych poszukiwanych zawodów - IKO poleca.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA