Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Prześwietlamy oruńskie ogrody i parki

 1 dodane: 10:51, 16/06/14

tagi:

Projekt „Historie po Oruńsku” bierze na tapetę oruńskie parki i ogrody – już jutro (wtorek) o godzinie 18 w Gościnnej Przystani odbędzie się spotkanie z dr Katarzyną Rozmarowską, która opowie o tutejszych zieleńcach. Wstęp wolny.

Prześwietlamy oruńskie ogrody i parki
Prześwietlamy oruńskie ogrody i parki
Fot. materiały prasowe

Fotografia 1 z 1

Organizatorzy projektu (Gdański Archipelag Kultury i Gościnna Przystań) o dr Katarzynie Rozmarowskiej mówią następująco: - Ceniona wykładowczyni na Politechnice Gdańskiej i aktywna projektantka zainteresowana szeroko pojętą problematyką miejską, historią sztuki ogrodowej, konserwacją zabytkowej zieleni oraz architekturą krajobrazu.

W swoim wykładzie naukowiec ma nawiązać do prześwietnej przeszłości oruńskich parków i ogrodów, ale pojawią się również współczesne wątki. Jak rewaloryzować Park Oruński, czy Park Schopenhauera? O tym wyzwaniu z pewnością opowie dr Rozmarowska.

Przypomnijmy, pierwszy etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Z kolei w najbliższym czasie Park Schopenhauera nie ma co liczyć na finansowe wsparcie miasta.

Niniejszy artykuł powstał w ramach cyklu "Historie po Oruńsku". Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorzy: Gdański Archipelag Kultury, Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej
Partnerzy: Dom Sąsiedzki – Gościnna Przystań, Rada Osiedla Orunia –Św. Wojciech – Lipce Patronat Medialny: Moja Orunia, Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl

Galeria artykułu

Prześwietlamy oruńskie ogrody i parki

Prześwietlamy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA