Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Masz "coś" do Kultury, daj znać!

 1 dodane: 12:31, 26/06/14

tagi:

Ciekawa inicjatywa Gdańskiego Archipelagu Kultury – znana także na Oruni instytucja ogłosiła konkurs, w którym mieszkańcy będą mogli decydować o kulturalnym „menu” w swoich dzielnicach. Piszemy, jak to w praktyce wygląda.

Masz
Masz "coś" do Kultury, daj znać!
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Projekt ma charakterystyczną nazwę: „Ja to bym..., czyli Twój pomysł na dom kultury” i realizuje go Gdański Archipelag Kultury, który ma szereg swoich filii w całym mieście. Na Oruni jest nią Dworek Artura, położony przy ulicy Dworcowej.

W ramach projektu ogłoszono właśnie konkurs dla mieszkańców Gdańska. Jeżeli Twoim zdaniem brakuje czegoś w ofercie kulturalnej GAK-u, możesz zgłosić swój pomysł. Jest szansa, że trafi on w gusta organizatorów.

- Na zgłoszenia czekamy do piątku 4 lipca. W konkursie wybierzemy do realizacji od 3 do 7 pomysłów. Projekty zostaną wybrane przez sześcioosobowe jury oraz wezmą udział w otwartym głosowaniu internetowym. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w czwartek 10 lipca 2014 – mówią przedstawiciele GAK. - Wnioskowana i przyznana kwota dofinansowania na realizację nie może przekroczyć  5.000 złotych – dodają. 

Realizacja pomysłów powinna zakończyć się do 7 listopada.

Jednym z celów konkursu jest nawiązanie przez GAK stałej relacji z mieszkańcami Gdańska. Wciąż bowiem nie brakuje głosów, że ta kulturalna instytucja jest niekiedy oderwana od rzeczywistych potrzeb mieszkańców.

Swego czasu na takie ataki narażony był również Dworek Artura, ale ostatnio ta instytucja z Oruni prezentuje się lepiej. Przede wszystkim, jest „bliżej” mieszkańców. Widać to chociażby na przykładzie organizowanego przez nich projektu „Historie po Oruńsku”, który cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem oruniaków.

Formularze konkursowe można pobrać  i składać osobiście w Dworku Artura GAK ul. Dworcowa 9, tel. 58 306 66 76 w. 37 lub pobrać ze strony internetowej www.gak.gda.pl i przesłać je pocztą elektroniczną na adres:jatobym@gak.gda.pl

W trakcie trwania konkursu można również skorzystać z indywidualnych konsultacji, w trakcie których można uzyskać pomoc w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz informacje o zasobach GAKu dostępnych do realizacji projektu.

- Zapraszam do Dworku Artura w następujących terminach:  26.06 (czwartek)  1.07 (wtorek),
3.07 (czwartek) w godzinach 17:00-19:00 – mówi nam Aleksandra Abakanowicz z gdańskiego Dworku Artura.

Projekt „Ja to bym..., czyli Twój pomysł na dom kultury” jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2014.

Regulamin konkursu znajdziesz tutaj. Karta oceny - tutaj.

Galeria artykułu

Masz "coś" do Kultury, daj znać!

Masz...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA