Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kilka remontów w okolicy

 3 dodane: 16:08, 14/07/14

tagi:

Zawiejska – połowa robót za nami. Raduńska – pojawiły się ekipy remontowe. Małomiejska – w wakacje szykują się tu całkiem spore prace.

Kilka remontów w okolicy
Kilka remontów w okolicy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 3

W lipcu udało się nareszcie ucywilizować dojście do tunelu przy ulicy Zawiejskiej. Idący od strony ulicy Bocznej ludzie nie muszą już brodzić w błocie, czy przeskakiwać przez koleiny. Został położony tutaj chodnik. Jest jednak jedno „ale”.

- Niestety przez brak porozumienia z TBS "Motława" nie ma jeszcze połączenia po drugiej stronie tunelu, a brakuje niewiele, bo około kilkunastu metrów – piszą na swojej facebookowej stronie radni osiedla.

Radni chcą jednak monitorować tę sprawę i jak zapewniają, będą lobbować w mieście o jak najszybsze dokończenie remontu.

Od kilku tygodni ruszyły też prace na ulicy Raduńskiej. Najpierw swoje roboty zaczęli przedstawiciele Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizycyjnej. Kiedy zakończą prace związane z modernizacją mocno wiekowej już infrastruktury kanalizacyjnej, do akcji wkroczą drogowcy.

Wakacje to także remont ulicy Małomiejskiej. Tutaj prace miałyby dotyczyć blisko kilometrowego odcinka od ulicy Ptasiej w kierunku Oruni Górnej. Jak podaje portal trojmiasto.pl, w ramach tej inwestycji zostanie wykonana nakładka bitumiczna na jezdni, wymienione zostaną chodniki i przeprowadzony zostanie remont sieci wodociągowej.

Galeria artykułu

Kilka remontów w okolicy

Kilka remontów...

Kilka remontów w okolicy

Kilka remontów...

Kilka remontów w okolicy

Kilka remontów...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.198.*

14:41, 16/07/14

A co z już wielokrotnie zapowiadanym remontem Żuławskiej???

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA