Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 06/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Szajna zwołuje konferencję prasową na temat oruńskich przejazdów kolejowych

 1 dodane: 10:52, 21/07/14

tagi:

Wraca temat braku bezkolizyjnego przejazdu przez oruńskie tory. Nieudolność gdańskich władz mocno krytykuje tutaj Marian Szajna, opozycyjny radny sejmiku Województwa Pomorskiego, który na jutro zwołuje specjalną konferencję pod Urzędem Wojewódzkim.

Szajna zwołuje konferencję prasową na temat oruńskich przejazdów kolejowych
Szajna zwołuje konferencję prasową na temat
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Nie pomogły petycje i ponad 1500 podpisów oruniaków. Nie pomogły kolejne materiały we wszystkich chyba lokalnych  mediach (w tym oczywiście i na naszym portalu) i ogólnopolskich telewizjach. Nie pomógł szereg pism, wysłanych przez lokalną Radę Dzielnicy. Nie pomogły też kolejne spotkania, na których o oruńskim problemie dyskutowali radni miasta, przedstawiciele wojewody, kolei i gdańscy urzędnicy.

Gdańska władza wciąż ma jedno tłumaczenie: budowa tunelu lub wiaduktu dla samochodów na Oruni była wcześniej niemożliwa, a i teraz jest to mocno wątpliwe. Bo wiadomo, brakuje pieniędzy.

Temat jednak żyje nadal. Marian Szajna, radny sejmiku Województwa Pomorskiego, reprezentant Prawa i Sprawiedliwości, który oruński problem zna chociażby z tej dyskusji, zwołuje na ten temat konferencję prasową. To pierwsze takie działanie lokalnego polityka, który postanawia publicznie zabrać głos w tej właśnie sprawie.

Konferencja prasowa odbędzie się jutro (22 lipca) o godzinie 11:30 na schodach Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. Jak udało nam się dowiedzieć, będą prezentowane na niej kolejne dokumenty. Szajna chce, by oruńską inwestycją (lub właściwie jej brakiem) zainteresowała się Najwyższa Izba Kontroli. W tej sprawie wysłany zostanie również list do premiera Donalda Tuska.

O konferencji poinformowało nas oruńskie Koło Inżynierów, które również nie odpuszcza tematu braku bezkolizyjnych przejazdów na Oruni. W tej sprawie wysłało już szereg interpelacji. Niestety, jak komentują w rozmowie z nami, póki co uzyskiwane odpowiedzi nie napawają optymizmem.

Galeria artykułu

Szajna zwołuje konferencję prasową na temat oruńskich przejazdów kolejowych

Szajna zwołuje...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.215.*

22:02, 23/07/14

A ja mam wrażenie, że nie chodzi o stworzenie getta z Oruni a zachowanie atrakcyjnych terenów (od Oruni aż do Sobieszewa i Przegaliny pod bardzo duże inwestycje zagranicznych deweloperów można nawet domniemywać ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

213.158.217.*

12:43, 22/07/14

Brawo,Panie Szajna!!!Widać,że wziął Pan sobie do serca zgłaszane przez mieszkańców Oruni BARDZO KRYTYCZNE UWAGI ze spotkania z Europos- łem Selinem w sprawie cholernych szlabanów na Dworcowej,czy ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

153.19.98.*

08:36, 22/07/14

Bardzo dobrze. Niech do całości dodadzą jeszcze ekrany akustyczne . Może kontrolerzy z NIK-u potrafią wyjaśnić co przyświecało projektantom przy tworzeniu tego dzieła oraz co brali pod uwagę oprócz swojego ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

23:50, 21/07/14

Dziękuję Panu Szajnie Radnemu Sejmiku Województwa Pomorskiego. Nasi Radni Miasta NIC specjalnego w tej sprawie NIE zrobili!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.71.*

19:32, 21/07/14

dokładnie 113 fajny rozkład był i się zmył. Niby nowe osiedla są budowane sklepy nowe otwierane a brak dojazdu. Kupa...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.195.*

14:48, 21/07/14

jak nie mozna wygrac niech zabetonuja wogole i dadza nam samoloty.... a co z autobusem 113 tez zlikwidowano dojazd do przychodni swietokrzyskiej w weekend tylko kursuje 4 godziny oni komunikacje maja tez gdzies ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA