Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 23/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zamiast wody, w Kanale mamy "oranżerię"

 4 dodane: 11:34, 26/07/14

tagi:

Czemu Kanał Raduni w rejonie Zaroślaka jest cały w chaszczach i nikt się nimi nie zajmuje? - pyta jedna z naszych czytelniczek. - Nie ma wody, ale jest tu prawdziwa oranżeria – ironizuje. Gdańskie Melioracje uspokajają: nic złego się nie dzieje.

Zamiast wody, w Kanale mamy
Zamiast wody, w Kanale mamy "oranżerię"
Fot. pani Małgorzata

Fotografia 1 z 4

Pani Małgorzata, mieszkanka Oruni Górnej do pracy jeździ rowerem. W okolicy Zaroślaka przecina Kanał Raduni. Niedawno wyremontowany zabytek wygląda znacznie lepiej niż jeszcze rok temu, ale...

- W Kanale nie ma wody, rosną tu jakieś chaszcze, wygląda to kiepsko. Czemu nikt o to nie dba? Nowa, fajna inwestycja, ale taka „oranżeria” psuje efekt. Przecież to tuż przy wjeździe do centrum Gdańska – mówi. I przesyła kilka zdjęć takiej "oranżerii".

Z pytaniami zwróciliśmy się do gdańskich Melioracji. Dyrekcja tej instytucji, która jest odpowiedzialna m.in. za odmulanie Kanału, nie widzi tutaj wielkiego problemu. - W Kanale nie ma wody, bo remontowana jest właśnie jedna z elektrowni wodnych w Pruszczu. W najbliższych dniach remont się zakończy i wszystko wróci do normy. Nie pomaga też, że w ostatnich dniach nie było deszczu – słyszymy.

"Pokropiło" dopiero dzisiaj. Ale co z chaszczami, które pokrywają dno Kanału?

- To nie chaszcze, a naturalna roślinność, której niełatwo się pozbyć. Kiedy w Kanale Raduni jest normalny poziom wody, nie stanowi ona zbyt wielkiego problemu. Naturalnie raz na jakiś czas będziemy oczyszczać Kanał, a w niektórych miejscach także odmulać – padają zapewnienia.

- Naszym zdaniem większym problem w Kanale Raduni są śmieci. Niektórzy wyrzucają tutaj wszystko co popadnie. Kanał będzie sprzątany, ale to generuje koszty i psuje efekt nowej inwestycji - mówią przedstawiciele dyrekcji gdańskich Melioracji.

Galeria artykułu

Zamiast wody, w Kanale mamy "oranżerię"

Zamiast wody, w...

Zamiast wody, w Kanale mamy "oranżerię"

Zamiast wody, w...

Zamiast wody, w Kanale mamy "oranżerię"

Zamiast wody, w...

Zamiast wody, w Kanale mamy "oranżerię"

Zamiast wody, w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.85.*

09:32, 27/07/14

no i ten smrodek - przy moście Nowiny/Raduńska

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA