Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 06/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Przetargi i przeprowadzka do Parku Oruńskiego

 1 dodane: 17:41, 30/07/14

tagi:

Cztery firmy zgłosiły się do przetargu na pierwszy etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego. Jego rozstrzygnięcie możemy już poznać w przyszłym tygodniu. Na tym nie koniec – miasto rozpisało kolejny przetarg. Mostek, który obecnie znajduje się na Targu Rakowym ma jeszcze w tym roku znaleźć się na terenie oruńskiego zieleńca.

Położony w centrum Gdańska mostek ma trafić do Parku Oruńskiego
Położony w centrum Gdańska mostek ma trafić do Parku Oruńskiego
Fot. zdjęcie z serwisu Ibedeker.pl

Fotografia 1 z 1

O pierwszej części rewaloryzacji Parku Oruńskiego pisaliśmy tutaj. Od tego czasu oferty w przetargu na tę właśnie inwestycję zostały otwarte. Dobre wiadomości są takie, że zgłosiło się tutaj kilka firm. Konkretnie cztery.

- W tej chwili trwa rozpatrywanie ich pod względem formalnym i uzupełnianie dokumentów – mówi nam Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przetarg może zostać rozstrzygnięty w ciągu tygodnia. Wszystkie prace (rozbiórkowe, wycinki drzew, uprzątnięcie gruzu i żelbetowych konstrukcji, remont nawierzchni, roboty kanalizacyjne, budowa oświetlenia) muszą zakończyć się do 30 października tego roku.

Na tym nie koniec. Urzędnicy rozpisali kolejny przetarg, który również dotyczy Parku Oruńskiego. Chodzi o demontaż i ponowną instalację w Parku Oruńskim historycznego mostku, który obecnie położony jest w okolicach Targu Rakowego.

- To piękny, historyczny mostek, który znajduje się w miejscu budowy Forum Radunia. Okolica mocno się zmieni, stwierdziliśmy jednak, że mostek warto zachować. Została podjęta decyzja, by przenieść go do Parku Oruńskiego – mówi rzecznik ZdiZ. - To element kolejnego etapu rewaloryzacji Parku, ale organizujemy go już teraz, z wyprzedzeniem – zaznacza.

Jeżeli i ten przetarg zostanie rozstrzygnięty, inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

Galeria artykułu

Położony w centrum Gdańska mostek ma trafić do Parku Oruńskiego

Położony w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (9)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.65.*

20:02, 05/08/14

Mostek by sie przydał w miejscu dawnego drewnianego slicznego mostku jaki pamietamy z dziecinstwa. Wejscie na mostek przez strumien znajdowalo sie za wielka lipą kolo kamiennego stolu...Piekna malownicza dróżkna ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

62.61.54.*

12:42, 05/08/14

Jednak kładka przy gildii. Rzecznik ZDiZ pisze do nas: "Po wnikliwym sledztwie u dwoch szefów, dostałam info, że przepraszają za wprowadzenie w błąd i rzeczywiście chodzi o tę drugą kładkę (przy Gildii - przyp. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.104.50.*

10:22, 01/08/14

Panie red zaszła pomyłka, pani Kaczmarek powinna najpierw specyfikację przetargu przeczytać, to nie o ten most chodzi ale przy dawnej Gilidii: Zgodnie z wytycznymi Inwestora zaprojektowano przetransportowanie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.217.*

15:33, 31/07/14

panie za niemca park był ogrodzony był stróż i psy zamykany po 21 a dziś ? hołota a zaraz go zrewitalizuję

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

62.61.54.*

13:40, 31/07/14

Jednak raz jeszcze weryfikujemy :)

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

62.61.54.*

13:26, 31/07/14

Mamy potwierdzenie rzecznik ZDiZ, że to kładka, która jest widoczna na zdjęciu.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.104.50.*

13:23, 31/07/14

Zgodnie z wytycznymi Inwestora zaprojektowano przetransportowanie istniejącej stalowej kładki przy centrum handlowym „Gildia” o schemacie belki wolnopodpartej. Pomost z desek typu Reluma. To nie ta kładką, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

12:42, 31/07/14

Pozytywna wiadomość :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.18.150.*

11:45, 31/07/14

Jednen z najładnieszych mostków w Gdańsku, ma fajny detal. Ciekawe co jest z nim nie tak że go oddają do parku :P

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA