Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 16/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Budżet Obywatelski powoli do przodu

 1 dodane: 10:52, 10/08/14

tagi:

Urzędnicy informują, że ponad połowa wniosków mieszkańców do zeszłej edycji Budżetu Obywatelskiego została zrealizowana lub jest w trakcie realizacji. Jak sprawa wygląda na Oruni, Olszynce i południowych terenach Gdańska?

Budżet Obywatelski powoli do przodu
Budżet Obywatelski powoli do przodu
Fot. Stefan Korona

Fotografia 1 z 1

W lutym tego roku gdańszczanie zdecydowali, że właśnie te, a nie inne projekty mają zostać zrealizowane przez miasto. W zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, w którym swoje głosy oddało ponad 51 tysięcy osób, wygrało 27 wniosków.

Jedno z założeń całego przedsięwzięcia było następujące: zwycięskie projekty mają zostać zrealizowane do końca 2014 roku.

Na Oruni przeszedł właściwie jeden wniosek. I to taki, który dotyczył także kilku innych dzielnic. Chodziło o budowę siłowni napowietrznych. Na Oruni takowa ma powstać w rejonie Gościnnej Przystani. - Siłownie dla Brzeźna, Nowego, Portu, Oruni, Stogów, Wyspy Sobieszewskiej doczekają się realizacji we wrześniu 2014 roku – mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. 

Miesiąc dłużej na siłownie, bo do października, muszą poczekać mieszkańcy Olszynki i Krakowca-Górek Zachodnich.

Z ważniejszych inwestycji Budżetu Obywatelskiego w okręgu numer 1 (w nim znajduje się m.in. Orunia), warto też wspomnieć o remoncie ulicy Siennej. Doczeka się jej odcinek od Trasy Sucharskiego do ulicy Tamka. - Przetarg na roboty: koniec sierpnia. Roboty budowlane: wrzesień-październik – precyzują urzędnicy.

W południowym Gdańsku aż cztery z pięciu zwycięskich wniosków dotyczą tutejszych zbiorników retencyjnych. W tym trzykrotnie – Jaru Wilanowskiego, terenu położonego na pograniczu Chełma i Ujeściska.

Za około 500 tysięcy złotych ma tu zostać zbudowane boisko wielofunkcyjne, tuż przy zbiorniku Madalińskiego. W połowie sierpnia ma zostać ogłoszone postępowanie na roboty. A we wrześniu-październiku potrwają właściwe prace.

Tutaj ma także powstać siłownia napowietrzna. Inwestycja ma kosztować 30 tysięcy złotych i powinna być gotowa do końca września.

Urzędnicy chwalą się też zakończoną już inwestycją w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mowa o remoncie ulicy Łódzkiej na odcinku Przemyskiej do Nowej Warszawskiej. Koszt prac oszacowano na 270 tysięcy złotych.

Z ciekawszych wniosków Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku można wymienić chociażby taki, który zakłada przywrócenie stanu świetności Teatrowi Leśnemu w Jaśkowej Dolinie (koszt – 200 tysięcy złotych, termin rozpoczęcia prac sierpnie/wrzesień, zakończenie – koniec 2014), czy zagospodarowanie Pachołka w Oliwie (nowe schody do wieży widokowej, tuż obok latarnie, ławki i plac zabaw) – zakończenie prac do końca 2014 roku.

Galeria artykułu

Budżet Obywatelski powoli do przodu

Budżet...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.27.*

22:38, 28/08/14

Jak wygląda temat obecnej II już edycji Budżetu Obywatelskiego?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

10:29, 12/08/14

Dlaczego o budżecie obywatelskim decyduje zamozność mieszkańców tzn, ilość komputerów z których się głosuje i tym podobne kryteria, a nie faktyczne potrzeby i chęć poprawy stanu tych dzielnic i ich mieszkańców?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.183.234.*

14:48, 10/08/14

Jak zwykle ukochane dzielnice zgarnęły wszystko, a te które są najbardziej potrzebujące wsadzili do jednego worka i rzucili ochłap... Moim zdaniem właśnie najwięcej powinny dostać takie dzielnice jak Nasza ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA