Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 04/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Remont na Wschodniej: Procenty w górę, roboty w miejscu

 1 dodane: 13:10, 19/08/14

tagi:

Miasto chwali się kolejnymi remontami w dzielnicach. Problem w tym, że niektóre liczby i statystyki nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością. Na jeden taki przykład zwracają uwagę mieszkańcy Oruni i tutejsi radni dzielnicy. Mowa o ulicy Wschodniej.

Remont na Wschodniej: Procenty w górę, roboty w miejscu
Remont na Wschodniej: Procenty w górę, roboty w
Fot. Fcaebookowa strona Rady Dzielnicy z Oruni

Fotografia 1 z 1

W Gdańsku do końca roku ma zostać wyremontowanych i wybudowanych kilkadziesiąt chodników na różnych ulicach. Złośliwi żartują, że taka mobilizacja urzędników to dowód na to, że wyborcza kampania już blisko. Obojętnie, co by sądzić o takich tłumaczeniach, pozostaje faktem, że remonty faktycznie mają miejsce i dla wielu mieszkańców jest to dobra wiadomość.

Problem w tym, że ogłaszane przez urzędników postępy z tych prac nie zawsze mają pokrycie w rzeczywistości. Zwrócili na to uwagę mieszkańcy Oruni i lokalni radni dzielnicy. Rzecz tyczy się ulicy Wschodniej, na której miało powstać blisko 700 metrów bieżących nowe chodnika. Inwestycję oszacowano na 155 tysięcy złotych.

"Według strony Zarządu Dróg i Zieleni na dzień 1 sierpnia br. zostało wykonanych już 70% prac. Jak widać na załączonych zdjęciach do zrobienia pozostało jednak sporo, a i to co zostało zrobione jest wątpliwej jakości. Gdzie się podziała ekipa, która prowadziła w tym miejscu prace? Czy będzie w niektórych miejscach uzupełniany asfalt? Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego chodnika?" - pytają na swojej facebookowej stronie radni.

Zapytaliśmy o tę dziwną sprzeczność gdańskich urzędników. Skąd ta liczba 70 procent? Jak wygląda dalej sprawa z remontem ulicy Wschodniej? Kiedy prace zostaną dokończone?

- Odnośnie remontu przy ul. Wschodniej chciałabym poinformować, że rozpoczęte przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku prace związane z budową przedmiotowego chodnika musiały zostać chwilowo wstrzymane z uwagi na konieczność dokończenia przebudowy wodociągu (realizowanej staraniem Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowej) – odpowiada Maria Jaźwińska, p.o rzecznika gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Roboty drogowe będą kontynuowane niezwłocznie po zakończeniu i odbiorze inwestycji wodociągowej. Najprawdopodobniej nastąpi to we wrześniu tego roku – dodaje rzecznik.

Galeria artykułu

Remont na Wschodniej: Procenty w górę, roboty w miejscu

Remont na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.31.0.*

04:28, 21/08/14

Znajomy,którego "królika"wygrał przetarg na remont lub położenie no- wych chodników,nawet tam,gdzie bardzo mało ludzi mieszka/Mostowa, Wschodnia/???Tam i na wielu innych ulicach/Równa,Przy Torze/potrzebny jest ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

22:45, 19/08/14

Prawdę mówiąc to ulica Długa która powinna być oczkiem w głowie dużo lepiej nie wygląda. Popękane płyty, a braki uzupełniane brukiem... Beznadzieja. Wszystko niechlujnie. Tam powinna zostać przywrócona ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.194.*

16:21, 19/08/14

Nie przesadzaj.Tam też mieszkają ludzie i dlaczego mają mieć gorzej.To może nic na Oruni nie robić tylko wszystkie środki przeznaczyć na ulicę Długą.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.8.40.*

14:53, 19/08/14

czy w tym gdanskim magistracie wiedzą coś na temat Oruni? komu robią chodniki na Wschodniej? zającom?tam gdzie skupia się życie mieszkańców -trakt sw wojciecha , goscinna można zęby wyłamać a ci panowie robią ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA