Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 16/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Spacer po historii Oruni

 1 dodane: 10:04, 20/08/14

tagi:

Projekt „Historie po Oruńsku” w kolejnej odsłonie – tym razem na Oruni szykuje się spacer z historykiem Aleksandrem Masłowskim. Zbiórka pod oruńską kuźnią przy ulicy Gościnnej – 23 sierpnia (sobota) o godzinie 12.

Spacer po historii Oruni
Spacer po historii Oruni
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

Aleksandra Masłowskiego raczej przedstawiać nie trzeba. Ten znany trójmiejski przewodnik i historyk odwiedził już kilka razy Gościnną Przystań. Dał wykład na temat historii Oruni, który podobał się wielu mieszkańcom tej dzielnicy. Kilka miesięcy temu przygotował on również raport, oparty na przedwojennych księgach adresowych z rejonu ulicy Gościnnej.

Teraz mieszkańcy Oruni będą mogli posłuchać trójmiejskiego historyka podczas spaceru po ich dzielnicy.

- Trasa spaceru powiedzie przez miejsca powszechnie znane mieszkańcom Oruni, ale nie zawsze przez nich zauważane, które tworzą bogatą i ciekawą historię dzielnicy. Pójdziemy ulicami, zajrzymy do parków, przyjrzymy się budynkom i przypomnimy niektórych z ich mieszkańców. Wszystko to by lepiej poznać przeszłość Oruni, a tym samym lepiej zrozumieć jej teraźniejszość – mówią przedstawiciele Gdańskiego Archipelagu Kultury, organizatora projektu „Historie po Oruńsku”.
Projekt „Historie po Oruńsku” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizator: Gdański Archipelag Kultury Partnerzy: Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Dom Sąsiedzki – Gościnna Przystań, Rada Osiedla Orunia –Św. Wojciech – Lipce Patronat Medialny: Mojaorunia.pl, Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl

Galeria artykułu

Spacer po historii Oruni

Spacer po...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA