Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowe ulice, chodniki i... bankomat

 10 dodane: 10:29, 22/08/14

tagi:

Na Oruni trwa kilka remontów ulic i chodników. Rozpisywane są też przetargi na kolejne inwestycje. A propos tych ostatnich to dzielnica doczeka się... bankomatu. Oruniacy żartują, że tym samym zrobi się tutaj iście „europejsko”.

Nowe ulice, chodniki i... bankomat
Nowe ulice, chodniki i... bankomat
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 10

Końcówka sierpnia na Oruni wcale nie przypomina sezonu ogórkowego, w którym mało się dzieje. 

Na Małomiejskiej rozpoczął się długo wyczekiwany remont chodnika i nawierzchni jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Fieldorfa (obok Biedronki) do skrzyżowania z ul. Ptasią (nieopodal Pizzeri Leone). Warto dodać, że w miejscach, gdzie obecnie chodnika nie ma, drogowcy planują tylko utwardzenie i wyrównanie terenu.

Prace potrwają około trzech miesięcy, a to oznacza oczywiście utrudnienia dla kierowców. Już teraz ruch na Małomiejskiej odbywa się wahadłowo. Drogowcy zalecają objazdy. Najprawdopodobniej jednak na Małomiejskiej (szczególnie rano i popołudniu) szykują się długie korki.

Trwa miejski remont Traktu św. Wojciecha (odcinek od Obwodnicy Południowej do ulicy Ukośnej). Na około kilometrowym odcinku arterii wymieniana jest nawierzchnia jezdni, remontowane są chodniki.

Prace przy dawnej Jedności Robotniczej mają również miejsce przy skrzyżowaniu z ulicą Gościnną. Tym razem jednak roboty przeprowadza nie miasto, a firma Eurobud, wykonawca prywatnej inwestycji Zatoki. W pobliżu buduje się market i hotel, a firma została zobowiązana do remontu chodnika, nawierzchni jezdni i wykonania tutaj znaków poziomych. Mowa o odcinku od skrzyżowania Traktu z ulicą Gościnną (w okolicy adresu: Gościnna 2) do wjazdu na teren powstającego właśnie hotelu i marketu.

Dobra wiadomość dla tych, którzy zaczynali powątpiewać w obiecywany przez urzędników remont ulicy Żuławskiej. Mowa o nawierzchni jezdni i chodnikach na odcinku od ulicy Przyjemnej do ulicy Grabowej.

- W dniu 12 sierpnia br. został ogłoszony przetarg na „Remont  fragmentów nawierzchni jezdni ulic: Zawodzie, Mostowa i Żuławska  w  Gdańsku.” Oferty można składać do dnia 27 sierpnia tego roku – mówi nam Maria Jaźwińska, p.o rzecznika Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.
Jeżeli przetarg zostanie rozstrzygnięty, miasto ma 30 dni na podpisanie umowy z wykonawcą. Remont zostałby przeprowadzony jeszcze w tym roku.

Zostajemy jeszcze na chwilę na ulicy Żuławskiej.

- W Merkusie przy Żuławskiej 1 najprawdopodobniej w ciągu 2 miesięcy ma być zamontowany bankomat – dzielą się swoimi informacjami lokalni radni dzielnicy.

Informacja spodobała się szczególnie mieszkańcom Oruni „zza torów”, gdzie bankomat jest naprawdę potrzebny. Niektórzy z komentujących na facebooku żartują, że tym samym Orunia dołączy do standardów europejskich.

Nowe ulice, chodniki i... bankomat

Nowe ulice,...

Nowe ulice, chodniki i... bankomat

Nowe ulice,...

Nowe ulice, chodniki i... bankomat

Nowe ulice,...

Nowe ulice, chodniki i... bankomat

Nowe ulice,...

Nowe ulice, chodniki i... bankomat

Nowe ulice,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.27.*

19:53, 31/08/14

214* Orunia, nie jest najgorzej. Dolne Miasto, Biskupia Górka, (Stary) Nowy Port byłeś tam...? Jest wiele miejsc zanidbanych w naszym Mieście.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.214.*

18:15, 31/08/14

Naprawdę będzie na Oruni bankomat i biedronka? to niebywały sukces chyba pana prezydenta no no niebywałe sukces sukces brawo A tak naprawdę to ta dzielnica jeżeli można ją tak nazwać jest 100 lat za murzynami ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.8.190.*

23:02, 27/08/14

Czy ktoś z Państwa wie może jaki materiał pokrywa elewacje nowego, pokazanego na zdjęciach budynku? będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

22:26, 22/08/14

Małomiejska z tego co wiem będzie miała chodnik po całej długości po prawej stronie idąc w stronę Traktu.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

21:28, 22/08/14

Kiedy można liczyć na otwarcie wyczekiwanej "Biedronki"?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

81.95.197.*

20:39, 22/08/14

Na stacji Orlenu na Trakcie też jest bankomat

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.63.105.*

14:45, 22/08/14

Biedronka tak na marginesie nie jest tania.przeliczajmy cene za kg a nie za paczke !!@@

zgloś naruszenie
awatar

sapphire

94.78.135.*

10:58, 22/08/14

Mam nadzieję, że Biedronka choć trochę ukróci złodziejskie ceny okolicznych mniejszych sklepów.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA