Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 03/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Historie po Oruńsku": Nabór do... teatru

 1 dodane: 10:28, 05/09/14

tagi:

„Ora Ohra Orana” - to nazwa teatralnego spektaklu, którego scenariusz powstanie na bazie historii, opowiedzianych przez mieszkańców Oruni. Chcesz zagrać w takiej sztuce? Jak najbardziej jest taka możliwość.

"Historie po Oruńsku": Nabór do... teatru
Fot. archiwum Krystyny Mosińskiej

Fotografia 1 z 1

Projekt „Historie po Oruńsku” wszedł w kolejną fazę. Zebrane historie oruniaków posłużą do scenariusza sztuki teatralnej, która zostanie wystawiona właśnie w tej dzielnicy. Pod koniec listopada tego roku.

- Orunia pełna jest ciekawych historii. Są one wielkim bogactwem tej dzielnicy. Świadczą o wielkiej energii, wrażliwości i potencjale tej części miasta. Zainspirowani wieloma z nich postanowiliśmy stworzyć spektakl teatralny. Pragniemy, by w tworzenie spektaklu zaangażowali się mieszkańcy Oruni – mówią przedstawiciele Gdańskiego Archipelagu Kultury, instytucji, która jest pomysłodawcą i organizatorem całego projektu.

- Zapraszamy na bezpłatne warsztaty teatralne. Aby wziąć w nich udział wystarczą dobre chęci i zapał do pracy. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia aktorskiego. Zapraszamy chętnych w każdym wieku – przekonują.

Zajęcia teatralne obejmować będą: elementarne zadania aktorskie, interpretację wiersza i prozy, zajęcia z głosu i wymowy, improwizację przez ruch, estetykę i ekspresję ruchu.

Warsztaty odbywać się będą od września do listopada w każdy czwartek w godz. 17.00-20.00 w Dworku Artura GAK ul. Dworcowej 9.


Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek, 11 września o 17.00.

Zajęcia poprowadzi Rita Jankowska – pedagog dramy, dramatopisarka, autorka kilkunastu scenariuszy teatralnych i dramatów teatralnych. Praktyk teatru z wieloletnim doświadczeniem. Zrealizowała wiele projektów teatralnych m.in.: Scena Teatralna Kobiet we Wrzeszczu Błękitna Sukienka, Teatr na Skraju dla dzieci i młodzieży z Nowego Portu.
Projekt „Historie po Oruńsku” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizator: Gdański Archipelag Kultury Partnerzy: Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Dom Sąsiedzki – Gościnna Przystań, Rada Osiedla Orunia –Św. Wojciech – Lipce Patronat Medialny: Mojaorunia.pl, Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl

Galeria artykułu

"Historie po Oruńsku": Nabór do... teatru

"Historie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA