Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

O tych kontrowersjach trzeba dyskutować

 1 dodane: 12:21, 15/09/14

tagi:

Kontrowersyjne tematy – przejazdy kolejowe na Oruni i linia wysokiego napięcia, która ma przejść przez tę dzielnicę i południowe tereny miasta – już w najbliższy czwartek będą przedmiotem dyskusji w Domu Technika NOT w Gdańsku. Głos zabiorą naukowcy i politycy. Wstęp oczywiście wolny.

O tych kontrowersjach trzeba dyskutować
O tych kontrowersjach trzeba dyskutować
Fot. www.notgdansk.pl

Fotografia 1 z 1

Zamknięte szlabany i brak bezkolizyjnego przejazdu dla samochodów to temat często poruszany na naszym portalu. Swego czasu potrafił on mocno zmobilizować oruniaków. Gdańskie władze są jednak nieustępliwe – póki co urzędnicy nie przedstawili żadnych konkretów odnośnie rozwiązania tego problemu. 

Druga kwestia, planowana linia energetyczna GPZ Błonia-GPZ Pruszcz, spędza sen z powiek niektórym mieszkańcom Olszynki, Oruni i południowych terenów Gdańska.

Oba tematy pojawią się w dyskusji w najbliższy czwartek (18 września) w Domu Technika NOT w Gdańsku.

Głos zabiorą m.in.: inżynier Jan Bogusławski, prezes NOT, specjalista od rozwiązań komunikacyjnych i Jerzy Głuch, profesor Politechniki Gdańskiej, specjalista od procesów energetycznych.

W panelu dyskusyjnym wypowiadać się będzie również Marian Szajna, radny sejmiku województwa pomorskiego. To właśnie ten polityk w lipcu zwołał konferencję prasową na temat oruńskich przejazdów kolejowych. Szajna chciał, by oruńską inwestycją (lub właściwie jej brakiem) zainteresowała się Najwyższa Izba Kontroli. W tej sprawie wysłany został do premiera Donalda Tuska i Ministra Infrastruktury.

- Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że tematem może zająć się najwcześniej w przyszłym roku. Od Ministra Infrastruktury nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi w tej sprawie, mimo że wysyłałem ponaglenia – mówi nam Szajna.

Czwartkowa dyskusja rozpocznie się o godzinie 18 w sali B (II piętro) w Domu Technika NOT przy ulicy Rajskiej 6.

Galeria artykułu

O tych kontrowersjach trzeba dyskutować

O tych...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

213.158.222.*

18:34, 16/09/14

Ta władza i obecni radni nie gwarantują nam żadnej poprawy w sprawie cholernych szlabanów na Oruni!!!A pchają się ponownie do rządzenia w Gdańsku.Zapamiętajcie ich nazwiska i...głosujcie na nich!!! Może na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.29.*

02:52, 16/09/14

Ciekawe czy ktoś będzie z urzędu miejskiego? Może uda się przysłać sprzątaczkę.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

18:37, 15/09/14

Dziś przechodziłam przez tory.Przejechał jeden pociag elektryczny ok godz, 16:00. Korek robił sie coraz wiekszy i piesi zaczeli przebiegac pod barierka. Żaden następny pociąg nie jechał. "System" otworzył ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

14:55, 15/09/14

Będę !!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

14:53, 15/09/14

Wczoraj pojechałem zatankowac do LOTOS-u przy Trakcie. W tamtą strone stałem (- były 2 pociągi) tylko 7 minut. Zaraz wracałem i znowu stałem 16 minut (-4 pociagi). Niby niedługo czekałem, ale .... nieudolne ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA