Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 15/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Co z tymi remontami?

 1 dodane: 15:31, 02/10/14

tagi:

Zapytaliśmy urzędników o remonty na Małomiejskiej, Raduńskiej, Żuławskiej, Wschodniej, Platynowej, Krzemowej i Świętokrzyskiej.

Remont na Małomiejskiej potrwa do 11 listopada
Remont na Małomiejskiej potrwa do 11 listopada
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Zaczynamy od ulicy Małomiejskiej. Od kilku tygodni trwa tutaj remont na blisko kilometrowym odcinku od ulicy Ptasiej w kierunku Oruni Górnej. Budowane są chodniki, kładziona jest nakładka bitumiczna na jezdnię. Wykonawca daje pięć lat gwarancji na nawierzchnię jezdni.

Na remontowanym odcinku nie zostanie zamontowane oświetlenie.

- Cały remont potrwa do 11 listopada – mówi nam Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Do tego czasu kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Ruch odbywa się wahadłowo. Szczególnie rano i popołudniu na ulicy Małomiejskiej tworzą się korki.

Urzędnicy obiecują, że w tym roku rozpocznie się również remont fragmentu ulicy Raduńskiej (od Diamentowej w kierunku mostku przy Parku Oruńskim). W wakacje swoje prace zakończyła tutaj Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Według rzecznik ZDiZ, jeszcze w tym tygodniu powinny rozpocząć się prace wykonawcy, odpowiedzialnego za remont nawierzchni jezdni.

Niektórzy z tutejszych radnych dzielnicowych są jednak sceptycznie nastawieni do tego typu obietnic. - Remont Raduńskiej miał rozpocząć się już w wakacje. Tymczasem od zakończenia robót GIWK nic na tej ulicy się nie dzieje – usłyszeliśmy.

Dobre wieści płyną z kolei z ulicy Żuławskiej. Mowa o remoncie nawierzchni jezdni i wymianie chodników na odcinku od Przyjemnej do Grabowej. - GIWK dokonuje wymiany sieci wodociągowej. Po zakończeniu tych prac wchodzi ZDiZ. Początek prac zaplanowano na połowę października – precyzuje Kaczmarek.

Rzecznik ZDiZ zapewnia, że także remont ulicy Wschodniej będzie kontynuowany w tym roku. Kilka miesięcy temu chodniki zostały rozkopane i... ekipy remontowe szybko stamtąd zniknęły. O tej tajemniczej rejteradzie pisaliśmy tutaj.

- GIWK zakończył wymianę sieci wodociągowej, na Wschodniej już niedługo wykonywane będą chodniki. Prace potrwają do końca października – mówi Kaczmarek.

Na Wschodniej ma powstać blisko 700 metrów bieżących nowego chodnika. Inwestycję oszacowano na 155 tysięcy złotych.

Trwają też prace na Oruni Górnej. Remont dotyczy ulicy Platynowej i Krzemowej. Niektórzy mieszkańcy skarżą się, że remont na Platynowej został przeprowadzony niedokładnie, a na Krzemowej prace zostały wstrzymane.

- Remont ulicy Platynowej jest „w trakcie”. Nawierzchnia jezdni jest już gotowa. Do wykonania zostały zatoczki autobusowe i chodniki – komentuje Kaczmarek. - W tej chwili trwa remont Platynowej. Jak skończymy Platynową, będziemy kontynuować prace na Krzemowej. Remont obejmie odcinek od skrzyżowania z Platynową do budynku nr 10 – dodaje rzecznik ZdiZ.

Osobliwie wygląda sprawa z remontem fragmentu ulicy Świętokrzyskiej (od ulicy Bergiela w kierunku Kowal). Remont ma zacząć się 11 listopada.

Kłopot w tym, że taki remont jest także... głosowany w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. To znaczy był głosowany, bo po kilku dniach od rozpoczęcia wyborów, wniosek został wycofany. Wygląda na to, że oddane na tę inwestycję głosy zostaną po prostu zmarnowane – przecież i tak remont Świętokrzyskiej się odbędzie.

Urzędnicy tłumaczą, że „ich” remont będzie dotyczył odcinka, który jest o kilkadziesiąt metrów dłuższy niż zakładał projekt w Budżecie Obywatelskim. - Nakładka bitumiczna zostanie wykonana na odcinku, który liczy sobie około 370 metrów – precyzuje Kaczmarek.

Galeria artykułu

Remont na Małomiejskiej potrwa do 11 listopada

Remont na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.11.185.*

11:59, 03/10/14

Remont Świętokrzyskiej ma chyba zacząć się w październiku a nie w listopadzie.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

11:11, 03/10/14

216* remont jest rozpoczęty przy Mostowej robią obecnie krawężniki...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

10:40, 03/10/14

A co z remontem ul. Mostowej od Olszyńskiej do zlikwidowanego przejazdu kolejowego? Jest to jedyna droga ucieczki od zamknietych szlabanów.A jedzie się tam podobnie jak na ul. Pod Zrębem tzn.dziura na dziurze, ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA