Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ta ostatnia sobota, czyli historia Oruni raz jeszcze

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 07:41, 17/10/14

tagi:

Jeżeli interesujesz się lokalną historią, nie możesz tego przegapić. Już jutro (sobota) odbędzie się ostatni w tym roku „Spacer z historią pod rękę”. Wycieczka ma nawet swoją nazwę: Orunia-Psi Zakątek.

Ta ostatnia sobota, czyli historia Oruni raz jeszcze
Ta ostatnia sobota, czyli historia Oruni raz
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

- W sobotę 18 października zapraszamy na ostatni w tym roku „Spacer z historią pod rękę”. Tym razem spacerować będziemy trasą Orunia-Psi Zakątek. Ciekawych, co kryje się pod tą tajemniczą nazwą zapraszamy na wspólną wędrówkę – mówi Aleksandra Abakanowicz z Dworku Artura.

- Spotykamy się o godz. 10.00 przed Szkołą Podstawową nr 56 ul. Małomiejska 8a – dodaje.

„Spacery z historią pod rękę” to jeden ze zwycięskich projektów w konkursie „Ja to bym..., czyli Twój pomysł na dom kultury”. Celem projektu jest budowanie pozytywnego wizerunku dzielnicy poprzez zorganizowanie czterech tematycznych spacerów z przewodnikiem po Oruni i jej najbliższych okolicach.

Autorkami projektu są członkinie klubu seniora „Orania”, miłośniczki Oruni i turystyki aktywnej.

W ramach projektu, zawodowy przewodnik we współpracy z seniorami opracował cztery trasy spacerowe po dzielnicy: Orunia "przemysłowa", Orunia "rodów i uczniów", oruńskie Wzgórza, Orunia "Psi zakątek".

Galeria artykułu

Ta ostatnia sobota, czyli historia Oruni raz jeszcze

Ta ostatnia...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA