Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 03/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Oszczędności" w gdańskich szkołach, jest i Orunia

 1 dodane: 15:38, 20/10/14

tagi:

Mniej niż miesiąc do wyborów i w Gdańsku trwa prawdziwy festiwal obietnic. Urzędnicy zapewniają teraz, że w następnych latach odbędą się wielkie remonty w pięciu szkołach w mieście. W tym i na Oruni.

"Oszczędności" w gdańskich szkołach, jest i Orunia
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Gdańsk szykuje się do kolejnego etapu termomodernizacji gdańskich placówek oświatowych. W planach jest docieplenie 5 szkół. Szacunkowa wartość inwestycji to 34 miliony złotych. Nieco ponad 5 mln zł Miasto pozyskało w ramach dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Reszta środków pochodzić będzie z budżetu Miasta – mówi Magdalena Kuczyńska z gdańskiego Biura Prasowego.

Termomodernizacją zostaną objęte: Szkoła Podstawowa nr 65 (Śluza 6), ZSSiO (Subisława 22), ZSO nr 8 (Meissnera 9), ZSO nr 7(Chałubińskiego 13) i Szkoła Podstawowa nr 16 (Ubocze 3). Ta ostatnia placówka położona jest oczywiście na Oruni.

Ogłoszeniem przetargów na realizację robót budowlanych zajmie się w imieniu Miasta – Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Przetargi mają zostać rozstrzygnięte jeszcze w tym roku.

- Termomodernizacje to nie tylko docieplenie zewnętrznych ścian obiektów, ale także wymiana okien i instalacji – w tym centralnego ogrzewania i instalacji elektrycznej – wylicza Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Po skończonych remontach szkoły są cieplejsze, a ich rachunki za ogrzewanie znacznie spadają, co daje gminie wymierne oszczędności.

Z planowanego remontu cieszy się Nina Markiewicz-Sobieraj, dyrektorka SP nr 16. W szkole uczy się ponad 450 uczniów.

- Termomodernizacja naszej szkoły z pewnością przyniesie oszczędności w zużytej energii cieplnej. Wreszcie będziemy mogli sami regulować temperaturę w szkole. Co najważniejsze, będzie też cieplej w zimie. Szczególnie od strony placu zabaw okna są nieszczelne, remont rozwiąże ten problem.

Termomodernizacja w szkole na ulicy Ubocze powinna zakończyć się do końca 2015 roku. W ostatnich latach to nie pierwszy remont w oruńskiej placówce.

- Wymieniono sieć elektryczną w szkole, wyremontowano dach nad szatną, wyremontowano łazienki, wymieniono posadzki w klasach, wymieniono drzwi, miała miejsce modernizacja części zywieniowej, wybudowano nowoczesne boisko – wylicza dyrektorka. - Miasto bardzo dba o naszą szkołę. Mamy nadzieję, że w następnych latach uda się przeprowadzić kolejne remonty, chociażby korytarza, sali gimnastycznej, czy łazienek dla chłopców – dodaje.


Pierwszy etap termomodernizacji obejmował 6 obiektów tj. dwa budynki Urzędu Miejskiego oraz cztery obiekty szkolne. Inwestycje uzyskały dofinansowane w ramach Systemu Zielonych Inwestycji, z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koszt przeprowadzonych prac to prawie 12,2 mln zł

Galeria artykułu

"Oszczędności" w gdańskich szkołach, jest i Orunia

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.188.*

12:22, 22/10/14

Jak widać Dyrekcja Rozbudowy Gdańska ma pieniądze na modernizację szkół i zaplecza. W następnym projekcie Obywatelskim nie wspierajcie szkół i przedszkoli tylko roboty na dzielnicy, a szczególnie chodniki i nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

91.235.231.*

10:35, 22/10/14

ale po co skoro nauczyciele wf z tej szkoły nie chca nic robić...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.7.125.*

19:46, 20/10/14

Niech lepiej zrobią w końcu dawno obiecane boisko w G10 bo ten asfalt to już dawno odszedł w zapomnienie...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.221.*

18:47, 20/10/14

WYSTARCZY ROZWIĄZAĆ NIEPOTRZEBNĄ FORMACJĘ PT STRAŻ MIEJSKA I MAMY 18 MILIONÓW PROSTE ALE TRZEBA CHCIEĆ ALE POCO? PRZECIEŻ Z RODZINAMI TO POTĘŻNY ELEKTORAT PANA PREZYDENTA NO I KTO BY GO CHRONIL?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA