Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Południowe dzielnice bez wody

 1 dodane: 14:14, 27/10/14

tagi:

Mieszkańcy Oruni Górnej, Ujeściska, Łostowic, Zakoniczyna, Chełmu mogą zostać pozbawieni wody w swoich mieszkaniach. Na szczęście zaburzenia w dostawie potrwają krótko i najprawdopodobniej tylko w nocy.

Południowe dzielnice bez wody
Południowe dzielnice bez wody
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W nocy: 29/30.10 i 30/31.10 br. w godzinach od 22:00 do 06:00 będą prowadzone prace związane z planowanym płukaniem straszyńskiej magistrali wodociągowej. W związku z pracami mogą wystąpić zaburzenia w dostawie wody, okresowe przebarwienia, spadki ciśnienia lub nawet braki wody – mówi Grażyna Pilarczyk, rzecznik Saur Neptun Gdańsk. – To rutynowe działanie. Płukanie straszyńskiej magistrali odbywa się dwa razy w roku – dodaje.

Pilarczyk podaje adresy, które narażone są na brak wody.

29/30 października : Zakoniczyn, Łostowice, Jankowo ul. Ogrodowa, „Moje Marzenie”, „Cztery Pory Roku” z przyległymi budynkami budowanymi przez firmę „Hanza”, „Świętokrzyskie”, „Miłe”, „Pięć Wzgórz”, „Euro-Styl”, „Kolorowe”, „Allcon” w okolicy ronda przy ul. Wielkopolskiej, „Jodłowy Park”, „Nowy Horyzont” oraz dodatkowo: ul. Aliny Pieńkowskiej, ul. Hokejowa , ul. Smołdzińska.

30/31 października : Łostowice, Orunia Górna, Ujeścisko, Chełm, Wzgórze Mickiewicza, Suchanino, Piecki Migowo, „Pogodne”, „Ekolan”, „Słoneczna Dolina”, „Moje Marzenie”, „Cztery Pory Roku” z przyległymi budynkami budowanymi przez firmę „Hanza”, „Świętokrzyskie”, „Miłe”, „V Wzgórz”, „Euro-styl”, „Kolorowe”, „Alcon” w okolicy ronda przy ul. Wielkopolskiej, „Jodłowy Park”, „Nowy Horyzont” oraz dodatkowo: ul. Aliny Pieńkowskiej, ul. Hokejowa, ul. Smołdzińska.

- W czasie trwania płukania, będą podstawiane w miarę potrzeb beczkowozy z wodą. Jeżeli ktoś chciałby, aby taki beczkowóz znalazł się w jego okolicy, powinien zadzwonić na numer 994 – przypomina Pilarczyk.

Nie jest jednak tajemnicą, że SNG ma tylko kilka beczkowozów. Nie ma więc możliwości, aby w razie większej awarii beczkowozy „ogarnęły” tak wielki teren jak południe Gdańska.
- Po zakończeniu prac mogą wystąpić zabarwienia wody związkami żelaza. Za utrudnienia przepraszamy odbiorców wody. Prace są prowadzone w trosce o najwyższą jakość wody dostarczanej mieszkańcom – komentuje rzecznik SNG.

Galeria artykułu

Południowe dzielnice bez wody

Południowe...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA