Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kolejny koncert organowy w kościele na Gościnnej

 1 dodane: 10:49, 30/10/14

tagi:

Występuje jako solista w kraju i za granicą, pełni funkcję organisty w bazylice św. Mikołaja w Gdańsku i wydaje nową płytę – już w najbliższą niedzielę w kościele przy ulicy Gościnnej będzie można posłuchać jego koncertu. Przed Państwem wystąpi Piotr Michna, który zaprezentuje dzieła Josefa Gabriela Rheinbergera.

Kolejny koncert organowy w kościele na Gościnnej
Kolejny koncert organowy w kościele na Gościnnej
Fot. Zdjęcie pochodzi ze strony: http://piotrmichna.com/

Fotografia 1 z 1

To kolejny już koncert organowy w kościele przy ulicy Gościnnej. Poprzednie cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Tak jak i wcześniej, tak i teraz koncert organizuje parafia św. Jana Bosko i Salezjańskie Oratorium Janeczek. Szczególnie mocno zaangażował się 16-letni Marcin Majak, mieszkaniec Oruni, który sam gra na organach. To właśnie on poinformował nas o tym wydarzeniu i poprosił o nagłośnienie niedzielnego koncertu.

W najbliższą niedzielę gwiazdą wieczoru będzie 32-letni Piotr Michna.

Na jego oficjalnej stronie czytamy: „Obecnie Piotr Michna jest autorem tomu wierszy idąc śladem… (2006) oraz płyty z romantyczną muzyką organową (2011) zarejestrowaną na organach G. Heinze w Lubsku. Występuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą oraz pełni funkcję organisty w bazylice św. Mikołaja w Gdańsku (...) Pod koniec czerwca bieżącego roku nakładem Wydawnictwa Ars Sonora ukazała się płyta z muzyką organową wybitnego niemieckiego kompozytora epoki romantyzmu – Josefa Gabriela Rheinbergera, który w Polsce, mimo niekwestionowanej wartości jego dzieła, wciąż pozostaje niezbyt znany”

Podczas niedzielnego koncertu będzie można zakupić płytę Piotra Michny. A tutaj można odsłuchać kilka utworów.

Start koncertu: 2 listopada (niedziela), godzina 19:20.

Galeria artykułu

Kolejny koncert organowy w kościele na Gościnnej

Kolejny koncert...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.77.142.*

10:32, 31/10/14

Trzeba przyjsc :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

09:29, 31/10/14

Nie za bardzo rozumiem... ,,Tak jak i wcześniej, tak i teraz koncert organizuje parafia św. Jana Bosko i Salezjańskie Oratorium Janeczek.\" PRZECIEŻ ORATORIUM NIE JEST ODDZIELNĄ ORGANIZACJĄ!!! TOĆ ORATORIUM TO ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA