Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 06/06/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Trzy portale, trzy debaty wyborcze

 1 dodane: 14:32, 03/11/14

tagi:

Trzy portale dzielnicowe łączą siły i zapraszają na przedwyborcze debaty z kandydatami na radnych miasta i kandydatami na prezydenta Gdańska. Pierwsze spotkanie z politykami już w najbliższą środę, na Oruni w Gościnnej Przystani. Od poniedziałku na MojaOrunia.pl ruszyły opłacone przez komitety wyborcze reklamy.

Trzy portale, trzy debaty wyborcze
Trzy portale, trzy debaty wyborcze
Fot. redakcja

Fotografia 1 z 1

Kampania trwa w najlepsze. Niestety kandydaci na radnych miasta często idą na łatwiznę i ich jedyny kontakt z wyborcami opiera się tylko na rozwieszonych w mieście plakatach.

– Wyborcze plakaty nie niosą za sobą właściwie żadnego przekazu, żadnej treści o poglądach kandydatów – mówił mi niedawno jeden z trójmiejskich politologów.

Zdecydowanie więcej o poglądach polityków, ich partii i ugrupowań może nam powiedzieć przedwyborcza debata.

Który z kandydatów i w jaki sposób zamierza „powalczyć” o budowę przejazdu przez oruńskie tory? Kto jest przeciwnikiem rad dzielnic i dlaczego? Jaki z polityków chce oddłużać miasto, a jaki chce zatrudniać kolejnych urzędników? Kto potrafi przedstawić realny program dla tej i innych dzielnic, a nie powtarzać tylko oklepane zdania na zasadzie: „winni są oni”?

Zapytamy o to i o wiele innych kwestii trójmiejskich polityków.

Debaty organizują trzy dzielnicowe portale: MojaOrunia.pl, Staraoliwa.pl i Osowa.com

Pierwsza z debat odbędzie się już w środę, na Oruni w Gościnnej Przystani. Start: godzina 18.

Zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich  komitetów wyborczych, które startują w wyborach do gdańskiej Rady Miasta. Póki co swój udział potwierdzili przedstawiciele: Kongresu Nowej Prawicy, Gdańska Obywatelskiego, Masz Wybór Waldemara Bartelika i Wspólnoty Patriotyzm Solidarność.

Czekamy na zgłoszenia kolejnych Komitetów.

Podczas debaty, którą prowadzi nasz portal, pytania będą zadawać dziennikarze, ale też i mieszkańcy, którzy pojawią się w środę w Gościnnej Przystani. Wstęp na debatę oczywiście wolny. Liczymy na Państwa obecność.

Druga debata:
Osowa/Oliwa – StaraOliwa.pl, Osowa.com – okręg nr 6. – 12.11.2014, godz. 18.00,
miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Osowie, ul. Wodnika 57.

Finałowa debata to spotkanie z kandydatami na prezydenta Gdańska. Odbędzie się ona 13 listopada o godzinie 18 w Szkole Podstawowej nr 23 (ul. Opacka 7, Gdańsk-Oliwa).

Od dzisiaj na portalu MojaOrunia.pl wiszą opłacone przez polityków reklamy. Każdy z Komitetów Wyborczych ma możliwość powieszenia swojej reklamy. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące utrzymanie naszego portalu.

Szukamy również prywatnych firm, które chciałyby się u nas reklamować.

Jakiś czas temu pisaliśmy już na naszym portalu o tego typu finansowaniu portalu. Teraz reklamy stają się faktem.
Trzy lata temu przedstawialiśmy sprawę następująco:

"Informacja nie jest za darmo – szczególnie ta sprawdzona, rzetelna i dostarczana przez niezależne źródła. Dlatego zdecydowaliśmy, że podzielimy się odpowiedzialnością za portal, również tą finansową, ze społecznością MojaOrunia.pl. Z jednej strony portal wesprze działalność reklamowa, z drugiej prosimy użytkowników i mieszkańców o dobrowolne, bezpośrednie wsparcie finansowe.

Reklama to nie tylko sposób na utrzymanie medium przez organizację pozarządową. To również sposób dla mieszkańców i lokalnych biznesmenów na wsparcie własnej dzielnicy. Dalecy jesteśmy od pustych sloganów, ale reklamując się na MojaOrunia.pl możesz rzeczywiście wesprzeć rozwój własnej dzielnicy. Pomagasz również wtedy, gdy odwiedzasz regularnie portal i popularyzujesz go wśród znajomych. Co ważne, działalność fundacji i portalu zasadza się na formule „non for profit”. To znaczy, że cały wypracowany kapitał jest reinwestowany w działania portalu i jego rozwój"

Adres Gościnnej Przystani - Gościnna 14, Orunia.

Galeria artykułu

Trzy portale, trzy debaty wyborcze

Trzy portale,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

94.254.129.*

16:38, 03/11/14

Poproszę o więcej info o debacie i adres gościnnej przystani

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA