Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 12/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na Oruni Górnej i Ujeścisku paliły się wczoraj cztery auta

 1 dodane: 09:37, 27/11/14

tagi:

Prawdziwie „gorąca” noc na Oruni Górnej i Ujeścisku – wczoraj paliły się tam cztery samochody. Policja podejrzewa podpalenie.

Na Oruni Górnej i Ujeścisku paliły się wczoraj cztery auta
Na Oruni Górnej i Ujeścisku paliły się wczoraj
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Spłoneły trzy samochody, jeden został poważnie uszkodzony.

Wszystko zaczęło się wczoraj (26.11), kilka minut przed północą. - Dostaliśmy zgłoszenie, że na ulicy Uranowej płonie samochód marki Mazda. Od niego zapalił się stojący tuż obok Ford – relacjonuje Aleksandra Siewiert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Dwadzieścia minut później policjanci dostali następny telefon. I znów chodziło o pożar samochodu. Tym razem nie była to Orunia Górna, a Ujeścisko, konkretnie ulica Jeleniogórska. - Palił się samochód marki Renault, a od niego zapaliło się inne auto, Fiat – mówi rzecznik.

Sprawę zbadał już biegły z zakresu pożarnictwa. Stwierdził, że w obu przypadkach stróże prawa mają do czynienia z podpaleniem. - Mamy nagrania z miejskiego monitoringu, docieramy do prywatnych nagrań. Szukamy świadków zdarzenia, rozmawiamy z poszkodowanymi właścicielami aut – wylicza działania policji Siewiert.

To nie pierwsze, "hurtowe" pożary aut w Gdańsku. Kilka tygodni temu jednej nocy w kilku dzielnicach paliło się kilkanaście aut. - Sprawca tamtych podpaleń jest już w areszcie. Oczywiście nie wiążemy tamtych zdarzeń z tym, co miało miejsce dzisiaj w nocy – komentuje rzecznik policji w Gdańsku.

Galeria artykułu

Na Oruni Górnej i Ujeścisku paliły się wczoraj cztery auta

Na Oruni Górnej...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA