Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 15/06/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Plac zabaw na Związkowej gotowy, przynieś łopatę!

 1 dodane: 09:22, 13/12/14

tagi:

Dobre wieści płyną z ulicy Związkowej – plac zabaw, na który również składali się sami oruniacy, jest już gotowy. Dzisiaj (sobota) o godzinie 14 odbędzie się jego uroczyste otwarcie i... wspólne sadzenie bukszpanów.

Plac zabaw na Związkowej gotowy, przynieś łopatę!
Plac zabaw na Związkowej gotowy, przynieś łopatę!
Fot. Zdjęcie z facebookowej strony: Budujemy plac zabaw na Związkowej!

Fotografia 1 z 1

O placu zabaw na Związkowej pisaliśmy tutaj i tutaj.

- Zapraszamy wszystkich na godzinę 14 do wspólnego zazielenienia placu. Mamy kilkanaście ślicznych bukszpanów. Szpadle i łopaty mile widziane, bo takowych nie mamy - mówi Ewa Patyk, przedstawicielka Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, organizacji, która wzięła udział w miejskim konkursie na place zabaw.

Projekt na oruński plac zabaw przy ulicy Związkowej jest jednym z dziesięciu zwycięskich projektów zgłoszonych do konkursu miejskiego. Miasto wyłożyło na budowę placu zabaw 50 tysięcy złotych, ale potrzebne było także 1000 złotych wkładu własnego.

Tę sumę musieli już zebrać przedstwiciele GFIS. Udało się, bo w zbiórkę mocno zaangażowali się mieszkańcy i niektórzy radni.

Zamiast 1000 złotych, zebrano... 2500 złotych.

- 1000 złotych "poszło" na wkład własny, za 500 zakupimy zieleń do obsadzenia placu (konkretnie bukszpany), 300 złotych poświęcimy na ubezpieczenie, (tego wymaga od nas miasto). Za pozostałą kwotę, czyli prawie 1500 złotych zakupimy dodatkowe urządzenie zabawowe. Głosowaniem rodziców wygrała tablica manualna – tłumaczyła przedstawicielka GFIS.

Galeria artykułu

Plac zabaw na Związkowej gotowy, przynieś łopatę!

Plac zabaw na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.27.*

12:57, 14/12/14

Miejsce jak najbardziej odpowiednie!!!! Tam już był kiedyś plac zabaw wiele lat!!! Zajmij się parkingiem i pawilonami na Związkowej tam też są "kości" ... ps. To miejsce ma służyć ŻYWYM!!! Którzy pamiętają co ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.194.*

10:29, 14/12/14

I to się nazywa znak czasów... najpierw był cmentarz... potem zdewastowano nagrobki a teraz zorganizowano na mogiłach szczalnie dla psów i plac zabaw... co by nie mówić kości nadal spoczywają w tym miejscu i nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.66.*

16:38, 13/12/14

2500 - 1000 - 500 - 300 = prawie 1500 - to się nazywa kreatywna księgowość

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA