Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruniacy ponownie pomagają najbiedniejszym

 1 dodane: 15:08, 14/12/14

tagi:

Blisko 400 kilogramów żywności zebrali na Oruni lokalni społecznicy. Oczywiście niezbędne okazało się wsparcie innych oruniaków, a Ci nie zawiedli. Pomoc trafi do najbiedniejszych mieszkańców dzielnicy.

Na Oruni zbiórka żywności była prowadzona także i w poprzednich latach.
Na Oruni zbiórka żywności była prowadzona także i w poprzednich latach.
Fot. Salezjanie Współpracownicy

Fotografia 1 z 1

Zbiórkę zorganizowali Salezjańscy Współpracownicy. Oruńskich społeczników wsparło kilkunastu młodych ludzi z Gimnazjum nr 10. Żywność zbierano w ostatni piątek i sobotę, po kilka godzin dziennie. Miejsce akcji: market Mercus na ulicy Żuławskiej.

- Ludzie wrzucali nam do koszyków, co tylko mogli. Mąka, cukier, jajka, masło, ryż, makaron, kawa, słodycze – wymienia Urszulka Szkutnik, przedstawicielka Salezjańskich Współpracowników, organizacji, która od lat działa przy oruńskim kościele z ulicy Gościnnej i cyklicznie organizuje zbiórki żywności na Oruni.

- Orunia raz jeszcze pokazała, że potrafi się dzielić. Dużo wzruszających historii. Pan, który do majętnych nie należy, kupił dwie duże czekolady, czuł, że musi wziąć udział w tej akcj i pomóc najbardziej potrzebującym – mówi Szkutnik.

- Bardzo chciałabym podziękować wszystkim darczyńcom, wielkie słowa uznania dla Was! Serdeczne podziękowania należą się również wszystkim osobom, które zaangażowały się w naszą akcję – dopowiada orunianka.

Według wstępnych szacunków udało się zebrać blisko 400 kilogramów żywności. Salezjańscy Współpracownicy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia rozdzielą otrzymaną żywność wśród najbardziej potrzebujących. Są to mieszkańcy Oruni i wszyscy musieli się wcześniej zarejestrować, a także odpowiednio udokumentować swoją trudną sytuację materialną.

Galeria artykułu

Na Oruni zbiórka żywności była prowadzona także i w poprzednich latach.

Na Oruni...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.27.*

17:13, 14/12/14

Ks. Tadeusz zostań z nami jak najdłużej bo kto jak nie ty dobry człowieku to ogarnie na Parafii z Salezjanów? Dobrze że masz do pomocy dobry człowieku, wspaniałych współpracowników (parafian).

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA