Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 03/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Orunianki zakładają Fundację, by pomóc swej chorej na raka koleżance

 1 dodane: 16:13, 16/12/14

tagi:

Kilka orunianek założyło Fundację "Draka o Mięsaka", by pomóc swojej chorej na nowotwór koleżance, również mieszkance Oruni. Na leczenie potrzeba około 30 tysięcy złotych. Jednym z pomysłów na zebranie tej sumy jest charytatywny koncert.

Alicja Oleńska cierpi na rzadką odmianę nowotworu złośliwego
Alicja Oleńska cierpi na rzadką odmianę nowotworu złośliwego
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O chorej na raka 28-letniej Alicji Oleńskiej, mieszkance Oruni pisaliśmy tutaj i tutaj. Po tym jak sukcesem zakończyła się akcja „Kokosy na Włosy”, jej koleżanki założyły Fundację „Draka o Mięsaka”. Cel jest tutaj jasny: zrobić wszystko, by pomóc Alicji.

Mięsaki stanowią grupę nowotworów złośliwych. Występują bardzo rzadko (dwa zachorowania na 100 tysięcy osób). Większość z nich charakteryzuje się bardzo agresywnym przebiegiem, często mięsak daje przerzuty odległe, przede wszystkim do płuc. Podstawowym leczeniem mięsaków tkanek miękkich jest chirurgia, chemioterapia i radioterapia.

W przypadku pani Alicji dotychczasowe leczenie choroby nie przynosi pożądanych rezultatów.

- Alicja jest po 18 cyklach chemioterapii i niestety nie udało się powstrzymać wzrostu guzów. Pozostała jej teraz tylko chemia tabletkowa, ale to jedynie przedłuży życie, bo wyleczyć Ali już nie można – mówi nam Aleksandra Sarota, prezes Zarządu Fundacji "Draka o Mięsaka" i dobra przyjaciółka pani Alicji.

- Zbieramy dla niej na kurację witaminową w Niemczech. Jest to witamina B17. Ma ona na celu zregenerować organizm i wzmocnić go tak, by mógł dalej walczyć. Koszt terapii pięciodniowej w Niemczech, a później kontynuowania jej przez pół roku w domu, poprzez stosowanie specjalnej diety i zażywanie tabletek z tą witaminą, to około 30 tysięcy złotych – dopowiada pani Aleksandra.

Sporym sukcesem Fundacji było zebranie blisko 3800 złotych podczas niedawnego festynu gwiazdkowego na Oruni. Przedstawicielki Fundacji kwitowały to krótko: Oruniacy, jesteście wielcy!

To jednak wciąż niewystarczająca suma.

- W listopadzie 2014 roku Fundacja „Draka o Mięsaka” postawiła sobie swoje pierwsze zadanie – zorganizować koncert charytatywny pod nazwą „Muzyczna Draka” w Gdańsku – mówią przedstawicielki Fundacji.

Taki koncert miałby się odbyć 25 stycznia w Klubie Kwadratowa. Do realizacji celu droga wciąż jednak daleka.

Fundacja poszukuje „gwiazdy wieczoru” i mówiąc w dużym skrócie sponsorów na pokrycie wszystkich niezbędnych kosztów (m.in. noclegu dla artystów).

W trakcie koncertu ma też być prowadzona licytacja otrzymanych przedmiotów. W aukcji będzie mógł wziąć udział oczywiście każdy. Można też zaofiarować własne przedmioty do licytacji.

- Mogą to być drobiazgi wykonane własnoręcznie (np. biżuteria, torebki), prace plastyczne (np. obrazy, zdjęcia), koszulki czy plakaty z autografami, specjalne wejściówki, itp. Na aukcje mogą być wystawione także inne propozycje, na przykład spotkanie ze znaną gwiazdą czy prywatny koncert. Cały dochód z licytacji przeznaczony będzie na leczenie Alicji – komentują reprezentantki Fundacji.

Organizatorki liczą na wsparcie znanych osobistości, promocje w mediach i również wpłaty na konto bankowe Fundacji (patrz ramka).

- Są już pierwsi darczyńcy, patronaci medialni i ogólnie firmy, które są chętne pomóc – cieszy się pani Aleksandra. Ale apeluje także i do innych o pomoc dla Alicji. - Liczy się każdy grosz!

„Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą, zapraszamy do kontaktu: drakaomiesaka@gmail.com, lub telefonicznie do Aleksandry Saroty, prezes Zarządu Fundacji (tel: 512 201 192)” – czytamy na oficjalnym fanpage Fundacji (patrz ramka), który polubiło już ponad 1000 osób.

- Oczywiście koncert charytatywny dla Alicji jest dopiero pierwszym wyznaczonym celem Fundacji. Po udanej akcji, Fundacja „Draka o Mięsaka” będzie działać dalej i pomagać innym osobom, których spotkała podobna tragedia – deklaruje pani Aleksandra. - Nie bądźmy obojętni – to może spotkać każdego z nas lub naszych bliskich!

Pełna nazwa organizacji: Fundacja Onkologiczna „Draka o Mięsaka”

Fundacja wpisana do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej, prowadzonym przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII wydział Krajowego Rejestru Sądowego, ul. Piekarnicza 10, 80-126 Gdańsk, pod numerem

KRS: 0000532988, NIP: 583-317-22-88, REGON: 360134227.

Siedziba Fundacji znajduje się pod adresem: ul. Grabowa 7/2, 80-060 Gdańsk.

KONTO BANKOWE:

Wpłat prosimy dokonywać na konto bankowe PKO BP SA:
74 1020 1811 0000 0802 0261 5326 

W tytule prosimy dopisać „Dla Alicji Oleńskiej”
Ważna informacja dla wszystkich, którzy chcieliby przekazać Fundacji 1% przy rozliczaniu tegorocznego PIT-a – niestety w 2015 oraz 2016 roku NIE BĘDZIE TO MOŻLIWE.

Zgodnie z art. 22 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, fundacja aby uzyskać wpis do Rejestru Organizacji Pożytku Publicznego musi przez 2 lata prowadzić nieprzerwanie działalność społecznie użyteczną. Jako, że Fundacja Onkologiczna „Draka o Mięsaka” powstała w listopadzie 2014 r., będzie mogła starać się o wpis do Rejestru OPP dopiero w 2016 roku.

Więcej informacji na temat Fundacji i akcji znajdziecie Państwo na fanpage:

www.facebook.com/drakaomiesaka

W przygotowaniu jest także strona Internetowa www.draka.org.pl

Facebook Alicji Oleńskiej, dla której organizowana jest zbiórka: www.facebook.com/alicja.olenska.9

Galeria artykułu

Alicja Oleńska cierpi na rzadką odmianę nowotworu złośliwego

Alicja Oleńska...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

109.243.253.*

14:08, 19/12/14

zgadzam sie z opinią ,że cheemioterapia to powolna śmierć,,są inne ,naturalnee metody leczenia nowotworów.. rak,aids to ludzie stworzyli aby kartele faramceutyczne mogły czerpać mamone

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.235.152.*

13:20, 18/12/14

Mieszkam dość długo na Oruni i często mnie rozpiera duma, gdy słyszę i widzę, gdy na naszej Dzielnicy dzieją się tak dobre rzeczy jak ta. Brawo!! Brawo!! Brawo!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

109.243.254.*

23:29, 17/12/14

Damy radę.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

95.158.64.*

22:15, 16/12/14

coś słyszałem dobrego o tym: http://www.budwigdieta.pl/index.php/home i o tym: http://www.akademiadzwieku.com/muzykoterapia.html

zgloś naruszenie
awatar

gosc

95.158.64.*

22:10, 16/12/14

onet

zgloś naruszenie
awatar

gosc

95.158.64.*

22:07, 16/12/14

coś słyszałem dobrego o tym: http://www.budwigdieta.pl/index.php/home i o tym: http://www.akademiadzwieku.com/muzykoterapia.html

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.124.168.*

20:25, 16/12/14

Chemioteriapia nie ma za zadania leczyć tylko osłabiać organizm i zadawać ogromny ból, już raz pod artykułem kokosy za włosy zamiesciłem link do innej niekonwencjonalnej metody leczenia. Tabletki nic innego jak ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

Novy

89.67.196.*

19:00, 16/12/14

Ala, trzymaj się! Nie znamy się, ale to nie ma znaczenia. Mocno trzymam kciuki...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA