Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 16/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Przekażmy 1 procent podatku na rehabilitację Asi

 1 dodane: 12:30, 08/01/15

tagi:

Rodzina Joanny Kozłowskiej, 30-letniej mieszkanki Oruni, która od czasu wypadku samochodowego jest w stanie wegetatywnym, prosi o wsparcie. Apeluje, by przekazywać 1 procent swojego podatku właśnie na pomoc dla Asi. Pieniądze zostaną przeznaczone na kosztowną rehabilitację.

Przekażmy 1 procent podatku na rehabilitację Asi
Przekażmy 1 procent podatku na rehabilitację Asi
Fot. archiwum rodzinne pani Joanny

Fotografia 1 z 1

O Joannie Kozłowskiej pisaliśmy ponad dwa lat temu. W lipcu 2011 orunianka miała wypadek samochodowy. 
„W aucie są jeszcze cztery osoby – rodzice i rodzeństwo szwagra. Wszyscy jadą na wesele jednego z członków rodziny. Dojeżdżają do skrzyżowania. Wyjazd z podporządkowanej. Nie ma świateł, Asia czeka na wolny przejazd. Wreszcie decyduje się ruszyć.  Chwilę później dochodzi do wypadku – w samochód uderza rozpędzony tir”. - opisywaliśmy to zdarzenie.

Najbardziej dotkliwe obrażenia odnosi pani Joanna. „Wielomiejscowe stłuczenie mózgu, złamanie miednicy, połamane żebra, stłuczone płuca” - to z raportu medycznego, sporządzonego tuż po wypadku.

Od tamtego dnia Joanna pozostaje w stanie wegetatywnym.

- Joasia nie jest w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie, wymaga 24-godzinnej opieki i pomocy we wszystkich czynnościach – mówi rodzina orunianki.

- Asia wciąż nie mówi, wodzi tylko oczami. Nie reaguje jednak na nasze słowa. Nie mamy z córką kontaktu – mówi Bożena Kozłowska, mama pani Joanny, która opiekuje się swoją córką 24 godziny na dobę. Obie panie mieszkają w Nowym Porcie, gdzie przeprowadziły się właśnie z Oruni. - Zwolniłam się z pracy, zajmuję się córką – tłumaczy pani Bożena.

Opieka nad panią Joanny kosztuje. Same pieluchy to około 400 złotych miesięcznie, do tego dochodzą lekarstwa (wydatek rzędu 100 złotych miesięcznie).

I chociaż rodzina robi co może (w różnych akcjach wsparli ją już inni oruniacy, radni dzielnicowi, miejscy, a także lokalne pozarządowe organizacje), to pieniędzy wciąż brakuje. Szczególnie kosztowna jest rehabilitacja. Miesięczna intensywna rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku potrafi kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Na takie pieniądze rodziny pani Joanny po prostu nie stać.

- Z powodu braku intensywnej rehabilitacji powstał niedowład spastyczny czterokończynowy, a co za tym idzie uogólnione zaniki mięsni, brak ruchów czynnych w kończynach górnych i dolnych.

Rodzina poszkodowanej w wypadku orunianki prosi o pomoc. Namawia wszystkich chętnych do przekazania 1 procenta podatku na Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. 
- Pieniądze na subkoncie będą przeznaczone tylko i wyłącznie na zakup lekarstw, niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego, terapię komórkami macierzystymi, wizyty lekarskie oraz zajęcia rehabilitacyjne usprawniające ruch, mowę i intelekt – zapewniają członkowie rodziny.

W zeszłym roku w ramach "1 procenta" udało się zebrać ponad 4 tysiące złotych dla Joanny Kozłowskiej.

Wpłaty można dokonać na konto:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
UL. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
W rubryce „informacje uzupełniające, cel szczegółowy 1%”: 16447 Kozłowska Joanna.

Nr KRS Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: 0000037904

Galeria artykułu

Przekażmy 1 procent podatku na rehabilitację Asi

Przekażmy 1...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.79.109.*

21:02, 12/01/15

nie w Nowym Porcie a w Letnicy :-) Z chęcią przekażę :-)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

78.164.21.*

23:24, 08/01/15

Biedna dziewczyna.mla,grzeczna....obyz tego wyszla

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA