Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zimowe ferie za pasem, gdzie je spędzić?

 1 dodane: 17:37, 30/01/15

tagi:

2 lutego w województwie pomorskim rozpoczynają się ferie zimowe. W Gdańsku oferta dla wypoczywających uczniów jest całkiem interesująca. Jest wiele zajęć darmowych, są też i płatne. Sprawdziliśmy, jak młodzi gdańszczanie mogą spędzić ferie.

Zimowe ferie za pasem, gdzie je spędzić?
Zimowe ferie za pasem, gdzie je spędzić?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Dzieci i młodzież będą mogli spędzić wolny czas m.in. w 47 placówkach oświatowych. Ponad 4 tysiącami uczniów opiekować się będzie 354 nauczycieli, którzy spędzą z młodzieżą ponad 10,5 tysiąca godzin! Płace dla opiekunów pochłoną ponad 290 tysięcy złotych – mówi Magdalena Kuczyńska z gdańskiego Biura Prasowego.

Tradycyjnie już sporo będzie się działo się w szkołach. Choć przez dwa tygodnie lekcji nie będzie, gdańskie placówki pozostaną otwarte dla uczniów.

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na Oruni, Olszynce i w południowych dzielnicach Gdańska.

Na Oruni w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 5 przygotowano bogatą ofertę - będą zajęcia świetlicowe, sportowe, plastyczne i filmowe. Otwarta będzie też sala komputerowa. Planowane są wycieczki. Zajęcia zaplanowano od 2 do 13 lutego, w godzinach 8-16.

W Szkole Podstawowej nr 16 przy Ubocze 3 w pierwszym tygodniu ferii (godzina 9-14:30) szykują się zajęcia sportowo-rekreacyjne.

Na Olszynce w Szkole Podstawowej nr 59 na ulicy Modrej prowadzone będą zajęcia sportowe i kulturalne dla dzieci. Zajęcia zaplanowano od 2 do 13 lutego, w godzinach 8-16.

Na Ujeścisku w Szkole Podstawowej nr 12 przy Człuchowskiej 6 odbywać się będą zajęcia sportowo rekreacyjne plastyczno-muzyczne, zajęcia w pracowni komputerowej i wędrówki po Gdańsku. Zajęcia zaplanowano od 2 do 13 lutego, w godzinach 7-16.

W Szkole Podstawowej nr 86 przy Wielkopolskiej 20 w pierwszym tygodniu ferii zaplanowano zajęcia sportowe.

Dużo ciekawych atrakcji i zajęć zorganizowały podczas ferii Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (m.in. ferie na Zaruskim, hokej podwodny, tenis ziemny), Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej (wszystkie zajęcia sportowe są bezpłatne i bez zapisów), Gdańska Galeria Miejska (warsztaty z ceramiki i linorytu), PGE Arena Gdańsk (pakiety uwzględniające atrakcje FUN ARENY) i placówki Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Ciekawą propozycją jest między innymi „basen za zeta”. To główny punkt programu ferii z MOSiR w Gdańsku. 

W dniach 2–6 oraz 9–13 lutego 2015 roku dzieci i młodzież szkolna w wieku od 7-16 lat (Szkoły Podstawowe i Gimnazja) będą mogły korzystać z basenu pływackiego na gdańskim Chełmie /ul. Chałubińskiego 13/ za symboliczną opłatą 1 PLN. Wejście będzie uwarunkowane okazaniem ważnej legitymacji szkolnej – mówią gdańscy urzędnicy.
- Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 8.00 z ostatnim wejściem o godz.13.00. Wejścia o pełnych godzinach, każde na 45 minut. Pierwszeństwo do skorzystania z akcji mają grupy zorganizowane. Ponadto, w czasie ferii wszyscy chętni będą mogli przystąpić do egzaminu na kartę pływacką i specjalną kartę pływacką. W tym celu należy zgłosić się do ratowników – informują.

Kolejną nietypową atrakcją jest... hokej podwodny
- Klub Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia, które będą prowadzone na dnie basenu! Zajęcia odbywać się będą w czasie ferii w dniach 2–6 oraz 9–13 utego 2015 roku o godzinie 15.00. Zajęcia odbywać się będą na Pływalni Krytej MOSiR w Gdańsku przy ul. Chałubińskiego 13. Na zajęciach wymagany jest własny sprzęt do nurkowania ABC – mówią organizatorzy zabawy.

Swoją ofertę przygotował też Gdański Archipelag Kultury. Jego oruńska filia, Dworek Artura (ulica Dworcowa 9) również ma w zanadrzu kilka propozycji.

Szczegółową ofertę można znaleźć na stronie: gak.gda.pl/dworekartura

Galeria artykułu

Zimowe ferie za pasem, gdzie je spędzić?

Zimowe ferie za...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

62.61.53.*

07:55, 31/01/15

Ja chętnie przygarnę na ferie taką małolatkę jak na zdjęciu.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

00:16, 31/01/15

Oferta 56 jest bardziej atrakcyjna od oferty 16. Dlaczego?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA